Jump to content
iOS 11.0 - 11.4.1 1.3.2 Electra Jailbreak Aracı ÇIKTI! Devamını oku... ×
infamous

iPhone 6 Şarj Sorunu

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar iyi akşamlar

iPhone 6 cihazımın şarjı 2-3 sene kadar önce çok çabuk bitiyordu ve kulaklığı,şarj cihazını taktığım zaman bu aksesuar orijinal değildir gibi bir uyarı veriyordu.Hatırladığım kadarıyla telefoncu o zaman şarj yerinden birşey değiştir soket yerimi yoksa entegre yada U2 mi değiştirdi bilmiyorum ve cihaz düzeldi.Bir süredir şarj problemi yaşıyorum.Gece %100 olan şarj sabah %30-40 civarı oluyor.Kullanırken zaten 1 saat anca dayanıyordur.Oyun açıyorum 10 dakika oynuyorum %15-20 rahat hemen gidiyor.

Telefoncuya götürdüm söyledim pili değiştirdi aynı sorun devam ediyor başka pil takıldı aynı sorun yine devam ediyor.Bu sefer başka bir duruma bakacaklarmış arıza sebebi için.Acaba bu konuda bilgisi olan birisi sorunun ne olduğunu söyleyebilir mi?

Eskiden sabah %100 çıktığım zaman evden akşam 7-8 e kadar normal kullanımda şarj yetiyordu şimdi sürekli şarj cihazı ile dolaşıyorum.

Şimdiden teşekkür ederim görüşleriniz için.

İyi forumlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
infamous, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi forumlar iyi akşamlar

iPhone 6 cihazımın şarjı 2-3 sene kadar önce çok çabuk bitiyordu ve kulaklığı,şarj cihazını taktığım zaman bu aksesuar orijinal değildir gibi bir uyarı veriyordu.Hatırladığım kadarıyla telefoncu o zaman şarj yerinden birşey değiştir soket yerimi yoksa entegre yada U2 mi değiştirdi bilmiyorum ve cihaz düzeldi.Bir süredir şarj problemi yaşıyorum.Gece %100 olan şarj sabah %30-40 civarı oluyor.Kullanırken zaten 1 saat anca dayanıyordur.Oyun açıyorum 10 dakika oynuyorum %15-20 rahat hemen gidiyor.

Telefoncuya götürdüm söyledim pili değiştirdi aynı sorun devam ediyor başka pil takıldı aynı sorun yine devam ediyor.Bu sefer başka bir duruma bakacaklarmış arıza sebebi için.Acaba bu konuda bilgisi olan birisi sorunun ne olduğunu söyleyebilir mi?

Eskiden sabah %100 çıktığım zaman evden akşam 7-8 e kadar normal kullanımda şarj yetiyordu şimdi sürekli şarj cihazı ile dolaşıyorum.

Şimdiden teşekkür ederim görüşleriniz için.

İyi forumlar

Merhabalar,

Ayarlar-Pil sekmesinde pil sağlığı ne gözüküyor acaba?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Değiştirmeden önceki pil en son baktığımda %87 civarındaydı yemi takılan pil %100 olarak gözüküyordu.Sorun devam ettiği için yeniden takılan pil %100 idi fakat akşamdan beri pil sağlığı %90 gözüküyor.(Nasıl iş anlamıyorum.)

Bu %90 gözüken pili göstereyim dimi tekefoncuya?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Değiştirmeden önceki pil en son baktığımda %87 civarındaydı yemi takılan pil %100 olarak gözüküyordu.Sorun devam ettiği için yeniden takılan pil %100 idi fakat akşamdan beri pil sağlığı %90 gözüküyor.(Nasıl iş anlamıyorum.)
Bu %90 gözüken pili göstereyim dimi tekefoncuya?

Evet gösterin mümkün değil bu kadar kısa sürede %90 olması.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eko1.3, 57 dakika önce yazdı:

Evet gösterin mümkün değil bu kadar kısa sürede %90 olması.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Peki telefondaki sorun hakkinda bir bilginiz varmi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

telefonundaki ilk sorun bence batarya cihazı yan sanayi şarz ile şarz etme başkabir orjinal batarya taktır

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sorun bataryadan değil arkadaşım U2 entegresi dedikleri şarj entegresi geç şarj olur hemen biter. 

Bu entegre tüm iphone'lerin başına bela bir süre sonra istesen de istemesende bozuluyor.

Bozulmadan kastım entegrelerin ayaklarındaki lehimler belirli bir sıcaklık sonrası oynama yapıyor bazende dağılıyor buda entegrenin işini yapmamasına sebep oluyor.

Durum bu, tekrar sağlam bir teknik servise vermen gerek.

Bazı teknik servisler entegreyi değiştiriyorum derken o kısımdaki diğer entegre veya diğer parçalara zarar verebiliyorlar, Buda işin içinden çıkılmaz bir sona götürüyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!