Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
cepmarket

iPhone Ekran mı Cam Değişimi mi? Tavsiyeler

Rate this topic

Recommended Posts

iPhone Ekran mı Cam Değişimi mi?

iPhone ekran mı cam değişimi mi, belki de ekranı kırılan kullanıcıların en çok sorduğu soruların başında geliyor. Yere düşen ya da benzer sebeplerle hasar alan ve ekranı kırılan iPhone'larda ilk bakışta hangi parçanın hasarlı olduğunu söylemek zor olabilir. Ancak çoğu durumda kırılan parça genellikle cam olur ve ekran normal bir şekilde çalışmaya devam eder. Bu durumda kullanıcıların yalnız cam değişimi yaptırması gereklidir. CepMarket gibi işinde fazlasıyla tecrübeli servisler sadece iPhone camını yenileyerek ekrana müdahale etmezler.

Tavsiyeler

Hasarlı olmayan bir LCD ya da ekranı değiştirmemek oldukça önemlidir. Bu, göz önüne alınması gereken tavsiyelerin en başında gelmektedir. Zira birçok teknik servis, ekranınızda herhangi bir sorun yokken ve yalnızca camınız kırıkken ekranı değiştirmeyi seçebilir. Servisin buradaki amacı orijinal ekranınızı kendine saklamak ve sizi daha düşük kalite bir ekranla bırakmaktır. Camınızın yenilendiğini görseniz bile artık orijinal ekranınız cihazınızdan alınmıştır. Bu durumun bir diğer dezavantajı da daha yüksek değişim ücreti ödemektir. Ancak bazı servislerin 'cazip' ekran yenileme ücretleri ile müşterileri cezbetmeye çalıştığını da belirtelim. Çok düşük ücretlerden uzak durmaya çalışın.

 

CepMarket gibi 2006 yılından bu yana sektörde hizmet veren teknik servisler iPhone'larda yalnız ön cam değişimi yaparlar. Bu sayede yeri yalnızca belirli tür yedek parçalar (OEM) ile doldurulabilen orijinal ekranınız olduğu gibi kalır. Düşük kalite ekranlar hem fazla güç tüketir hem de gözünüzü rahatsız eden sıra dışı renk paletlerine ve parlaklığa sahip olur. Bunu ilk bakışta kolayca anlayabilirsiniz. Eğer görüntüde herhangi bir bozulma ya da farklı renkte çizgiler yoksa her zaman sadece cam değişimi yaptırın. Cam değişimi aynı zamanda ekran değişiminden uygun fiyatlıdır.

 

 

Edited by cepmarket
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.