Jump to content
Sign in to follow this  
96cetburhan

iCloud Fotoğraflar Hakkında

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar

ıphone 7 plus kullanıcısıyım ancak icloud fotoğraflar yedeklemesini hiç anlamadım.

eklediğim fotoğraftan görebildiğiniz gibi yedekleme yapıyorum ancak fotoğraflar uygulamasından çıkış yaptığımda(arka planda çalışmaya devam ettiği takdirde)örneğin çıkış instagrama bakarken bu yedekleme devam etmiyor.

Yedeklemenin devam etmesi için fotoğraflarda mı kalmam gerekiyor?

IMG_8580.PNG

Ayrıca arkadaşlar telefondan sildiğim fotoğraf icloud üzerinden de silinir mi veya pc den icloud.com dan giriş yaparak sildiğim fotoğraf silinir mi cihazımdan?

Merhaba

Yedekleme arka planda wifi veya hücresel veri ile siz nasıl ayarladıysanız o şekilde devam eder bitene kadar.

Yeni eklenen resim, video aynı şekilde sizin bir işlem yapmanıza gerek kalmadan iCloud'a yüklenmeye devam eder yalnız unutmayın ki iCloud normal kullanıcılar olarak 5gb ile sınırlıdır bu sınırı aştığınızda yükseltme yapmanız gerekir ve ücretlidir.

iCloud çalışma prensibi sizin verilerinizi belli zamanlarda yedekler ve yapmış olduğunuz değişiklikleri uygular..

iPhone, iPad, mac üzerinde ekleyip sildiğiniz verileriniz her yaptığı senkronizasyonda eşitlenir yani bir yerden sildiğiniz örneğin resim iCloud üzerindende silinir.

iyi forumlar..

AyhanTACAR, 2 saat önce yazdı:

Merhaba

Yedekleme arka planda wifi veya hücresel veri ile siz nasıl ayarladıysanız o şekilde devam eder bitene kadar.

Yeni eklenen resim, video aynı şekilde sizin bir işlem yapmanıza gerek kalmadan iCloud'a yüklenmeye devam eder yalnız unutmayın ki iCloud normal kullanıcılar olarak 5gb ile sınırlıdır bu sınırı aştığınızda yükseltme yapmanız gerekir ve ücretlidir.

iCloud çalışma prensibi sizin verilerinizi belli zamanlarda yedekler ve yapmış olduğunuz değişiklikleri uygular..

iPhone, iPad, mac üzerinde ekleyip sildiğiniz verileriniz her yaptığı senkronizasyonda eşitlenir yani bir yerden sildiğiniz örneğin resim iCloud üzerindende silinir.

iyi forumlar..

Merhaba

nasıl ayarladıysanız derken ben nasıl ayarlanması gerektiğini bilmiyorum arka planda işlemin devam edebilmesi için.

aynı zamanda 5 GB yetersiz geldiğinden dolayı ben ek yer satın aldım.

çok teşekkür ederim.

96cetburhan, 2 saat önce yazdı:

IMG_8580.PNG

Merhaba

Bakin bu fotoda herşey yolunda gözüküyor. Bunun haricinde nasıl anlatayım bilemedim.

Bu yükleme işi sizin bağlantı hızınıza göre ilerler..

AyhanTACAR, Bir saat önce yazdı:

Merhaba

Bakin bu fotoda herşey yolunda gözüküyor. Bunun haricinde nasıl anlatayım bilemedim.

Bu yükleme işi sizin bağlantı hızınıza göre ilerler..

Günaydın

Benim size sormak istediğim şu:

ben fotoğraflarda kaldığım sürece bu ilerleme devam ediyor ancak anasayfa veya başka bir uygulamaya geçtiğimde devam etmiyor.

Neden böyle olabilir.

96cetburhan, 10 dakika önce yazdı:

Günaydın

Benim size sormak istediğim şu:

ben fotoğraflarda kaldığım sürece bu ilerleme devam ediyor ancak anasayfa veya başka bir uygulamaya geçtiğimde devam etmiyor.

Neden böyle olabilir.

Ayarlar > Genel > Arka planda uygulama yenile 

bir bakarmısınız açık mı kapalı mı ?

AyhanTACAR, 30.06.2019 - 07:36 yazdı:

Ayarlar > Genel > Arka planda uygulama yenile 

bir bakarmısınız açık mı kapalı mı ?

Açık ancak yine devam etmiyor