Jump to content

iOS 12.4 Yayınlandı - Apple Card Desteği Geldi

Rate this topic


Recommended Posts

Apple'ın geçtiğimiz günlerde sunumunu yaptığı Apple Card, yeni çıkan iOS 12.4 sürümüyle Apple cihazlarda desteklenir hâle getirildi.

iOS 13, birçok yenilik getirecek olmasına rağmen henüz hazır değil. Apple da bu sürede IOS 12.4'ü kullanıcılarına sundu. Çok fazla köklü değişiklik yok ancak iOS 12.4, Apple Card'ı teorik olarak destekleyen ilk sürüm olma özelliğine sahip.

Apple, Apple Card'ı birkaç haftadır test ediyor. Bloomberg’e göre Apple’ın çalışanları, iOS 12.4’ün beta sürümleriyle ve davetiyeyle Apple Card’a kaydoldular. Ayrıca Apple, müşterilerine teşvik olması amacıyla alışverişlerde küçük miktarda da olsa para iadesi yapacak. Buna göre Apple Card ile ödemelerde %1, Apple Pay kullanarak ödemelerde %2 ve eğer bir Apple marka ürün satın alıyorsanız %3 oranında iade alacaksınız.

 

Apple Card, ilk olarak Mart ayında duyurulmuştu ve kartın bu yaz kullanıma sunulacağı belirtilmişti. iOS 12.4'te Apple Card desteği geldiğine göre kartın satışa çıkmasına az bir süre kaldığı çıkarımını yapabiliriz. iOS 12.4 ile gelen diğer değişiklikler arasında iki iPhone'un kablosuz veri aktarımını sağlayacak bir araç da bulunuyor.

Ayrıca bu güncelleme, Apple Watch'taki Walkie Talkie'yi de yeniden etkinleştiriyor. Şirket, bir güvenlik açığı nedeniyle bu özelliği geçici olarak devre dışı bırakmak zorunda kalmıştı. Bir not olarak ekleyelim, güncellemeden önce iPhone'unuzu iCloud'a veya iTunes'a yedeklemeyi unutmayın.

Link to post
Share on other sites
  • Belmaci changed the title to iOS 12.4 Yayınlandı - Apple Card Desteği Geldi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.