Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
Rıdvan

iTunes Hata Kodu 4000 ?

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba. iPhone 7plus geri yükleme yapıcam fakat , iTunes hata kodu 4000 diye bir hata alıyorum. Ayrıca yükleme oluyor yarıda kesiliyor. Problem nedir acaba ? 

Rıdvan, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba. iPhone 7plus geri yükleme yapıcam fakat , iTunes hata kodu 4000 diye bir hata alıyorum. Ayrıca yükleme oluyor yarıda kesiliyor. Problem nedir acaba ? 

Merhaba

4xxx hataları USB kablo veya USB port yüzünden diye hatırlıyorum.

Yinede öncelikle iTunes Güncel mi bakınız akabinde farklı bir kablo ve farklı bir usb port denermisiniz.

iyi forumlar.

AyhanTACAR, 17 saat önce yazdı:

Merhaba

4xxx hataları USB kablo veya USB port yüzünden diye hatırlıyorum.

Yinede öncelikle iTunes Güncel mi bakınız akabinde farklı bir kablo ve farklı bir usb port denermisiniz.

iyi forumlar.

Denedim fakat olmadi baska bir pc’dende denedim. Sonuc ayni

Rıdvan, 38 dakika önce yazdı:

Denedim fakat olmadi baska bir pc’dende denedim. Sonuc ayni

Windows ve itunes'un güncel olmasına dikkat edin, birde recovery moda alıp sıfır kurulum mu yapıyorsunuz değil mi, denemediyseniz o şekilde denermisiniz, bir kere başıma gelmişti, sizde de işe yarar umarım.

İyi forumlar.

kirwem, 11 dakika önce yazdı:

Windows ve itunes'un güncel olmasına dikkat edin, birde recovery moda alıp sıfır kurulum mu yapıyorsunuz değil mi, denemediyseniz o şekilde denermisiniz, bir kere başıma gelmişti, sizde de işe yarar umarım.

İyi forumlar.

Dfu moduna alıp kurulum yapıyorum olmuyor. İtunes’ten geri yukle diyorum diye olmuyor. Firmware yukleniyor diyor. İphone bekleniyor diyor sonra cihaz elma logosunda kalip 3-5 saniyede kapaniyor. Tekrar elma logosu geliyor 

Rıdvan, 47 dakika önce yazdı:

Dfu moduna alıp kurulum yapıyorum olmuyor. İtunes’ten geri yukle diyorum diye olmuyor. Firmware yukleniyor diyor. İphone bekleniyor diyor sonra cihaz elma logosunda kalip 3-5 saniyede kapaniyor. Tekrar elma logosu geliyor 

Cihazın mevcut ios sürümü neydi acaba ve JB varmıydı,  sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla 12.4 JB çıkınca anladığım kadarıyla Apple güncel sürüm olan 12.4 ü kaldırmış, 12.3.1 güncel görünüyormuş, başka pc de de denedim dediniz, kablonuzda orjinal ise çözüm bulamadım.

Son bir seçenek olarak, kalıntı bırakmadan itunes pc den full kaldırıp, yeniden kurmanız, (itunes içerisinde frimware update lerde 12.4 ü gördüğü için yapıyor olabilir)

Posted (edited)
kirwem, 40 dakika önce yazdı:

Cihazın mevcut ios sürümü neydi acaba ve JB varmıydı,  sosyal medyadan gördüğüm kadarıyla 12.4 JB çıkınca anladığım kadarıyla Apple güncel sürüm olan 12.4 ü kaldırmış, 12.3.1 güncel görünüyormuş, başka pc de de denedim dediniz, kablonuzda orjinal ise çözüm bulamadım.

Son bir seçenek olarak, kalıntı bırakmadan itunes pc den full kaldırıp, yeniden kurmanız, (itunes içerisinde frimware update lerde 12.4 ü gördüğü için yapıyor olabilir)

Son sürüm yüklü idi. Jb yok cihazda. Kablom evet orjinal kablo. İtunes’i silip tekrar kurdum. İtunes üerindende güncelleme yaptım olmadı. Daha sonra ipsw.me adresindende indirip kurdum fakat olmadı. Güncelleme çizgisi sona geliyor. 5 saniye sonra kapanıp açılacak diyor kapanıyor açıldığında elma logosunda kalıyor. 4-5 saniye sonra yine kapanıyor 

Edited by Rıdvan

Rıdvan, 39 dakika önce yazdı:

Son sürüm yüklü idi. Jb yok cihazda. Kablom evet orjinal kablo. İtunes’i silip tekrar kurdum. İtunes üerindende güncelleme yaptım olmadı. Daha sonra ipsw.me adresindende indirip kurdum fakat olmadı. Güncelleme çizgisi sona geliyor. 5 saniye sonra kapanıp açılacak diyor kapanıyor açıldığında elma logosunda kalıyor. 4-5 saniye sonra yine kapanıyor 

büyük bir ihtimal donanımsal bir probleminiz var.

bir yetkili servise veya Sponsorumuz ceptemarket.com.tr iletişime geçmenizi öneririm.

• Thanks 1

AyhanTACAR, 14 saat önce yazdı:

büyük bir ihtimal donanımsal bir probleminiz var.

bir yetkili servise veya Sponsorumuz ceptemarket.com.tr iletişime geçmenizi öneririm.

Sponsor’u aradım. ALLAH razı olsun yardımcı oldu. Dediğini yapıcam inşAllah düzelir 

Rıdvan, Bir saat önce yazdı:

Sponsor’u aradım. ALLAH razı olsun yardımcı oldu. Dediğini yapıcam inşAllah düzelir 

Amin cümlemizden inşallah.

Deneyin bakalım düzelir belki.

neticeyi yazarsanız aynı sorun ile karşılaşanlar için bir rehber olur.

AyhanTACAR, 5 saat önce yazdı:

Amin cümlemizden inşallah.

Deneyin bakalım düzelir belki.

neticeyi yazarsanız aynı sorun ile karşılaşanlar için bir rehber olur.

Maalesef , olmadı. Şimdi bağladım cihazı pc’ye itunes cihazı hiç görmüyor 🤔🤔🤔

Rıdvan, 20 dakika önce yazdı:

Abi bende macOS yok ki 😔

Windows için Apple Configurator 2 yoktur. 

Apple sadece MacOS için Apple Configurator 2 çıkarttı. 
Apple Configurator

Bu da işinize yarar mı bilmem windows 10 desteği yok

• Thanks 1

AyhanTACAR, Bir saat önce yazdı:

Apple Configurator

Sabah ilk işim denemek olacak çok teşekkürler 

AyhanTACAR, 9 saat önce yazdı:

Apple Configurator

Maalesef çalıştırmıyor 

Rıdvan, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar apple ile yaklaşık 1,5 saat konuşmamdan sonra , onların bana uygulayıpta bir türlü yapamadığımız hata kodu 4000’in çözümü yok maalesef. Ana kartın hasar gördüğünün %100 tespitine kanaat getirdiler. 😔😔 anakart değiştirsem imei numaram’da değişmişmi olacak ? Birde ana kart fiyatları ortalama ne kadar ? 

Merhaba

Üzücü bir durum ama önce tanıdığın bir iPhone servisine götürmeni tavsiye ederim.

Sorularına gelecek olursak evet İMEİ değişir.

Fiyat konusunda hiç bir bilgim yok maalesef.

• Thanks 1

AyhanTACAR, 25.08.2019 - 05:47 yazdı:

Merhaba

Üzücü bir durum ama önce tanıdığın bir iPhone servisine götürmeni tavsiye ederim.

Sorularına gelecek olursak evet İMEİ değişir.

Fiyat konusunda hiç bir bilgim yok maalesef.

@i-Repair arkadaş’a sordum ama yoğun galiba 

Rıdvan, 19 saat önce yazdı:

@i-Repair arkadaş’a sordum ama yoğun galiba 

Merhabalar,

-Anakart değişimi ile cihaza ait olan imei adresi de değişmiş olacaktır. 

-Anakart için de internetten fiyat bakman gerekiyor. Çünkü fiyatlar çok değişken.

• Thanks 1