Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
sinedd4520

iPhone 6 Sürekli Reset Atıyor

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba 4 senelik iphone 6 kullanıyorum 4 senedir kullandığım için batarya eskidi çok şarj yiyordu. Bende telefoncudan orjinal batarya diyerekten bataryayı değiştirttim başlangıçta böyle bir sorun yoktu ama 1 hafta sonra filan sürekli reset atmaya başladı telefon kendini şarj %70 %65 lere gelince sürekli kendi kendine reset atıyor. Açılıyor pin kodunu giriyorum 2-3 saniye sonra tekrar reset atıyor. Bunun çözümü nedir ? Sizce orjinal apple teknik servisinden batarya değiştirsem sorun düzelir mi yoksa telefonun ömrü mü bitmiş?

sinedd4520, 2 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba 4 senelik iphone 6 kullanıyorum 4 senedir kullandığım için batarya eskidi çok şarj yiyordu. Bende telefoncudan orjinal batarya diyerekten bataryayı değiştirttim başlangıçta böyle bir sorun yoktu ama 1 hafta sonra filan sürekli reset atmaya başladı telefon kendini şarj %70 %65 lere gelince sürekli kendi kendine reset atıyor. Açılıyor pin kodunu giriyorum 2-3 saniye sonra tekrar reset atıyor. Bunun çözümü nedir ? Sizce orjinal apple teknik servisinden batarya değiştirsem sorun düzelir mi yoksa telefonun ömrü mü bitmiş?

Merhaba

Yan sanayi bataryadanda olabilir veya donanımsal bir sorunuda olabilir.

Deneme yanılma yaparak bataryadan olup olmadığını test edin isterseniz.

bir servise götürüp batarya değiştirin.

• Like 1

Nasıl test edicem bilgi verir misiniz acaba batarya bilgi programlarını denedim batarya sorunsuz diyorlar %100 verimlilik gösteriyor. 

Nasıl test edicem bilgi verir misiniz acaba batarya bilgi programlarını denedim batarya sorunsuz diyorlar %100 verimlilik gösteriyor. 

Merhaba
Reset attığını söylediniz batarya testi bu durumda %100 olması biraz garip.
Eğer açılıyor ise belli bir zaman kullanma imkanınız var ise Apple müşteri hizmetlerini arayıp onlara uzaktan bit test yapmalarını talep edebilirsiniz.

Telefon %100 şarj olunca sorun yok reset atmıyor ama %70 %65 lere gelince reset atmaya başlıyor ardı ardına. Batarya testi %100 olarak gösteriyor evet hem batarya yazılım programları hem de ayarlar menüsünde ki batarya bilgi kısmı %100 olarak gösteriyor. İşin ilginç olan kısmı da bu zaten. 

Telefon %100 şarj olunca sorun yok reset atmıyor ama %70 %65 lere gelince reset atmaya başlıyor ardı ardına. Batarya testi %100 olarak gösteriyor evet hem batarya yazılım programları hem de ayarlar menüsünde ki batarya bilgi kısmı %100 olarak gösteriyor. İşin ilginç olan kısmı da bu zaten. 

Ayarlar > Gizlilik > Analiz > Analiz Verileri
Kısmına gidip bir bakarmısınız
Harf değilde sayı ile başlayan raporlar var mı ?

Evet var bir sürü hemde

Beta versiyon kullanmıyorsunuz değil mi ?

Hayır 11.4 versiyonunu kullanıyorum şuan ios yazılımının

Hayır 11.4 versiyonunu kullanıyorum şuan ios yazılımının

Jailbreak var mı ?

Pardon sayı ile başlayan veriler yok sadece harf ile başlayan veriler var analytics gibi yada resetcounter gibi dosyalar.

Hayır jailbreak kullanmıyorum normal telefon

son sürüme yükseltme imkanınız var ise yükseltin sorun devam ederse eğer Apple Müşteri hizmetlerinden test yapmalarını isteyin belki donanımsal bir problem olabilir.

Yazılım güncellemesini düşünüyordum zaten yapıcam umarım düzelir ve fakat şöyle bir haber de duydum apple ın orjinal telefon bataryaları sadece teknik servislerinde olur başka telefoncularda olmaz diye bu doğru mu acaba? 

Yazılım güncellemesini düşünüyordum zaten yapıcam umarım düzelir ve fakat şöyle bir haber de duydum apple ın orjinal telefon bataryaları sadece teknik servislerinde olur başka telefoncularda olmaz diye bu doğru mu acaba? 

Evet doğru ama bu ilerleyen zamanlarda olacak şuan öyle birşey yok diye biliyorum.
iOS13 ve sonrasında gelicek bu engelleme.

Tamamdır çok teşekkür ederim vakit ayırıp ilgilendiğiniz için :)

sinedd4520, 12 dakika önce yazdı:

Tamamdır çok teşekkür ederim vakit ayırıp ilgilendiğiniz için :)

Biz teşekkür ederiz. İyi forumlar.

sinedd4520, 21 dakika önce yazdı:

Pardon sayı ile başlayan veriler yok sadece harf ile başlayan veriler var analytics gibi yada resetcounter gibi dosyalar.

Bunu görmedim o zaman sanırım donanımsal bir problem yok ama batarya sorunlu olabilir belki emin olmak için yeni bir batarya ile değişip bakmak gerekir.

12.4 sürümünü indiriyorum şuan da eğer onla da düzelmezse dediğiniz gibi batarya problemli

12.4 sürümünü indiriyorum şuan da eğer onla da düzelmezse dediğiniz gibi batarya problemli

kesin batarya diyemiyorum sizin anlattıklarınızdan yola çıkarak akla ilk o geliyor.
olurda değiştirmeye kadar verirseniz Orjinal batarya her zaman için iyidir.

sinedd4520, 14 dakika önce yazdı:

Telefoncudan zaten orjinal batarya diyerek almıştım :D Ama ters tepti sanırım en iyisi apple teknik servisinden 319 tl verip kendi bataryasını almak :D

Genel bir ahlak problemi zaten çoğu servisin para kazanmak adına yaptığı sahtekârlıklar.

Kvk servislerinde indirim var 179-189 tl gibi sürekli mesaj geliyor bana bilginiz olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi