Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
pisston

Macbook Pro Klavye Sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba. Macbook promu aşırı ısındığı Ve klavye tuşları çıktığı için servise gönderdim.

CİHAZIN TEMİZLİĞİ YAPILDI. KLAVYESİNDE W-R-H-U-A-D-I-1 TUŞLARI YERİNDEN ÇIKIYOR VE FİZİKİ HASARI VAR. TUŞ BAŞLIĞININ ALTINDAKİ DAMAKLAR KIRILMIŞ. CİHAZIN PİL HÜCRELERİ ŞİŞMİŞ, ŞİŞMİŞ PİL OLDUĞUNDAN DOLAYI GARANTİ KAPSAMINDA TOP CASE DEĞİŞİMİ YAPILACAK. PARÇA DEĞİŞİMİ YAPILIRKEN SOĞUTUCU KONTROLÜ VE TERMAL PASTA DEĞİŞİMİ YAPILACAK.

Son durum olarak bu girilmiş topcase değişimi ne oluyor? Klavye için hasar var demiş benden ücret alınacak mı anlamadım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

pisston, 29.08.2019 - 16:10 yazdı:

Arkadaşlar merhaba. Macbook promu aşırı ısındığı Ve klavye tuşları çıktığı için servise gönderdim.

CİHAZIN TEMİZLİĞİ YAPILDI. KLAVYESİNDE W-R-H-U-A-D-I-1 TUŞLARI YERİNDEN ÇIKIYOR VE FİZİKİ HASARI VAR. TUŞ BAŞLIĞININ ALTINDAKİ DAMAKLAR KIRILMIŞ. CİHAZIN PİL HÜCRELERİ ŞİŞMİŞ, ŞİŞMİŞ PİL OLDUĞUNDAN DOLAYI GARANTİ KAPSAMINDA TOP CASE DEĞİŞİMİ YAPILACAK. PARÇA DEĞİŞİMİ YAPILIRKEN SOĞUTUCU KONTROLÜ VE TERMAL PASTA DEĞİŞİMİ YAPILACAK.

Son durum olarak bu girilmiş topcase değişimi ne oluyor? Klavye için hasar var demiş benden ücret alınacak mı anlamadım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba
Anladığım kadarı ile (top case) klavyenin bulunduğu üst kısım oluyor.

pil şişmesi o kısımda bir zarara sebebiyet vermiş sanırım, klavye tuşlarıda bunun için yerinden çıkmış veya kırılmış olabilir.

tam olarak net bişey demek istemiyorum ama ücret talep etmemeleri gerekiyor.

Yalnız şöyle bir durumda var eğer klavye top case de olduğu için klavyedeki hasar pilin şişmedi değilde sizden kaynaklanıyor ise kullanıcı hatası diyip sizden ücret talepte edebilirler.

AyhanTACAR, 13 saat önce yazdı:

Merhaba
Anladığım kadarı ile (top case) klavyenin bulunduğu üst kısım oluyor.

pil şişmesi o kısımda bir zarara sebebiyet vermiş sanırım, klavye tuşlarıda bunun için yerinden çıkmış veya kırılmış olabilir.

tam olarak net bişey demek istemiyorum ama ücret talep etmemeleri gerekiyor.

Yalnız şöyle bir durumda var eğer klavye top case de olduğu için klavyedeki hasar pilin şişmedi değilde sizden kaynaklanıyor ise kullanıcı hatası diyip sizden ücret talepte edebilirler.

Ücretsiz alt kasayı tamamen değiştirmişler hocam. Ama benim sıcaklık sorunum devam ediyor klavyeye elleyince sıcaklık hissediyorum program ile sıcaklıga baktım 50 derece degerlerim normal.

@i-Repair Emre Bey bu durum için yardımcı olabilir misiniz?

eko1.3, 14 dakika önce yazdı:

@i-Repair Emre Bey bu durum için yardımcı olabilir misiniz?

Hocam pil değişti, içi temizlenmiş, termalı yenilemiş. Değerler normal ama klavye sıcak kafayı yemek üzereyim 

Geçmiş olsun. 

1. Termal güzel sürülmemiş 

2. Fanlarda sorun 

bu ikisinden biri olabılır. 

SinantaspinaR, 13 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun. 

1. Termal güzel sürülmemiş 

2. Fanlarda sorun 

bu ikisinden biri olabılır. 

Termal dogru surulmese cpu ısınmaz mı? Degerler normal. Appstore uzerinden mojave yükseltmiştim acaba ondan mı oldu. Temiz kurulum denesem mi?

Oda bir ihtimal ama bir dene sıfırdan temiz kurulum eğer sorun devem ederse yine servise götürün

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi