Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Lifener

iPhone 6S Plus Kamera Sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaslar telefonum olan Iphone 6s plus kamerasi batarya degisiminden sonra siyah ekranda kaliyor.once soketlerin yerine tam oturmadigimi dusundugum icin kameranini calismadigini dusunuyordum ama soketler yerinde yeni aldigim bataryayi soketinden cikarip tekrar taktigimda arka kamera calisti ama ayni sorun on kamerada devam ediyordu versiyon ile ilgili oldugunu dusundugumden dolayi defalarca itunnes ile geri yukleme ve restore ettim ama nafile kamera kisminda isinma oluyor gercekten batarya ile ilgili olabilir mi baska dusuncesi olan arkadaslar fikirlerini yazarsa sevinirim

Batarya değişimini siz mi yaptınız?

Eski bataryayı takarak tekrar dener misiniz?

Konu soru-cevap kısmına taşındı.

Tapatalk kullanılarak gönderildi

batarya degisimini ben yaptim o konularda tecrubem var sayilir .maalesef eski bataryanin soket kismi yirtildi deneme sansim yok sunuda belirteyim batarya sketinin ustundeki demir korumaligi takip vidayla siktigimda arka kamerada tekrar siyah ekranda kaldi... 

eko1.3, 3 dakika önce yazdı:

Batarya değişimini siz mi yaptınız?

Eski bataryayı takarak tekrar dener misiniz?

batarya degisimini ben yaptim o konularda tecrubem var sayilir .maalesef eski bataryanin soket kismi yirtildi deneme sansim yok sunuda belirteyim batarya sketinin ustundeki demir korumaligi takip vidayla siktigimda arka kamerada tekrar siyah ekranda kaldi... 

•  

Teknik bilgisi olan arkadaşlara iletiyorum konuyu. Konuyu takipte kalın

eko1.3, 1 dakika önce yazdı:

tesekkur ederim kardesim

eko1.3, 1 saat önce yazdı:

Hocam sorun gercekten cok tuhaf gorunuyor benim batarya soketi koruyucusunu taktigim zaman kamera calismiyor dedigim daha cok telefonu kapagini kapatip yani monte ettikten sonra kamera calismiyor ustelik suan telefon hic acilmiyor ekrani govdeden ayirip acma kapama tusuna bastigimda telefon aciliyor ama kapagi kapatikta sonra telefon acilmiyor

Lifener, 5 saat önce yazdı:

Hocam sorun gercekten cok tuhaf gorunuyor benim batarya soketi koruyucusunu taktigim zaman kamera calismiyor dedigim daha cok telefonu kapagini kapatip yani monte ettikten sonra kamera calismiyor ustelik suan telefon hic acilmiyor ekrani govdeden ayirip acma kapama tusuna bastigimda telefon aciliyor ama kapagi kapatikta sonra telefon acilmiyor

Acaba vidaları yanlış mı taktınız?

eko1.3, 17 saat önce yazdı:

Acaba vidaları yanlış mı taktınız?

Hocam vidaları yanlış taktığımı sanmıyorum ama öyle bir ihtimal varmı yani vidalardan dolayı sorun yapabileceği üstelik kamera uygulaması acıkken bariz bir şekilde kameranın soket takılacak kısmının aşırı ısındığını farkettim

Edited by Lifener

Lifener, 10.09.2019 - 16:08 yazdı:

Merhaba

Batarya sanırım yan sanayi batarya soketini yerine taktıktan sonra koruyucu ile soket arasına iletken olmayan birşey koyup denermisiniz ?

AyhanTACAR, 37 dakika önce yazdı:

Merhaba

Batarya sanırım yan sanayi batarya soketini yerine taktıktan sonra koruyucu ile soket arasına iletken olmayan birşey koyup denermisiniz ?

Evet hocam yan sanayi nasıl bir şey örneğin hocam 

Evet hocam yan sanayi nasıl bir şey örneğin hocam 

yapışkanlı birşey istersen yarabandı misal ufak bir parça kesip soket üstündeki metal kısmı kaplayacak kadar olsun veya önce denemek istersen bir kapıt parçası ile dene.

AyhanTACAR, 2 saat önce yazdı:

yapışkanlı birşey istersen yarabandı misal ufak bir parça kesip soket üstündeki metal kısmı kaplayacak kadar olsun veya önce denemek istersen bir kapıt parçası ile dene.

Hocam ilgin için çok teşekkür ederim dediğin şekil yaptım yapışkan bant koydum araya arka kamera çalıştı ama ön kamera +üst mikrofon çalışmıyor

Edited by Lifener

Lifener, 8 saat önce yazdı:

Hocam ilgin için çok teşekkür ederim dediğin şekil yaptım yapışkan bant koydum araya arka kamera çalıştı ama ön kamera +üst mikrofon çalışmıyor

Üst mikrofon mu hoparlör mü ?

büyük bir ihtimal o zaman batarya değişimi sırasında ya kısa devre yaptırdınız yada kablolar ekran söküp takarken zarar görmüş olabilir.

aklımada başka birşey gelmiyor 

AyhanTACAR, 5 saat önce yazdı:

Üst mikrofon mu hoparlör mü ?

büyük bir ihtimal o zaman batarya değişimi sırasında ya kısa devre yaptırdınız yada kablolar ekran söküp takarken zarar görmüş olabilir.

aklımada başka birşey gelmiyor 

ÜSt mikrofondan ses gelmiyor hocam bugun gene actım telefonu farkettim ki ön kamera flex kablo yırtılmıs mikrofon sıkıntısıda ondan olabilirmi yani ön kamera taksam her iki sorunda halolurmu

Edited by Lifener

Lifener, 2 saat önce yazdı:

Edited by Lifener

Lifener, 3 saat önce yazdı:

ÜSt mikrofondan ses gelmiyor hocam bugun gene actım telefonu farkettim ki ön kamera flex kablo yırtılmıs mikrofon sıkıntısıda ondan olabilirmi yani ön kamera taksam her iki sorunda halolurmu

@i-Repair 

Lifener, 3 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Face time kamera değişimi ile alıcı sorununu çözemezsiniz. Eğer ses gelmiyorsa sorunu çözmek adına alıcıyı değiştirmeniz gerekiyor. Bu noktada bir kaç naçizane önerim olacak. Değişim esnasında alıcı üzerinde 3 ya da 4 adet altın renginde bağlantı noktası var. Mümkün olduğunca bu noktalara elle temas etmemeye çalışın. Bahsedilen parçalar çok hassas olduğu için yeni takacağınız alıcıyı da bozabilirsiniz.

• Like 1

i-Repair, 2 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Face time kamera değişimi ile alıcı sorununu çözemezsiniz. Eğer ses gelmiyorsa sorunu çözmek adına alıcıyı değiştirmeniz gerekiyor. Bu noktada bir kaç naçizane önerim olacak. Değişim esnasında alıcı üzerinde 3 ya da 4 adet altın renginde bağlantı noktası var. Mümkün olduğunca bu noktalara elle temas etmemeye çalışın. Bahsedilen parçalar çok hassas olduğu için yeni takacağınız alıcıyı da bozabilirsiniz.

Anladım hocam teşekkürler peki almam gereken alıcıyı bir baglantı yada fotograf ile buraya koyabilirmisiniz. Üstelik bu alıcının çalışmama durumu yeni aldığım yan sanayi bataryadan olabilirmi eger bir ihtimal var ise bu yeni aldıgım alıcıyıda etkilemez mi çünkü bataryayı taktıktan sonra bunlar başıma geldi yukarda belirten arkadasın dediği( batarya soketi ile koruyucu arasına 2 kat bant yapıştırdım)gibi yapıp arka kameranın çalışmasını sağladım ve ön kamerada flex kablo yırtılmasından diyelim peki alıcı neden bozuldu onu anlamadım..

Lifener, 38 dakika önce yazdı:

Anladım hocam teşekkürler peki almam gereken alıcıyı bir baglantı yada fotograf ile buraya koyabilirmisiniz. Üstelik bu alıcının çalışmama durumu yeni aldığım yan sanayi bataryadan olabilirmi eger bir ihtimal var ise bu yeni aldıgım alıcıyıda etkilemez mi çünkü bataryayı taktıktan sonra bunlar başıma geldi yukarda belirten arkadasın dediği( batarya soketi ile koruyucu arasına 2 kat bant yapıştırdım)gibi yapıp arka kameranın çalışmasını sağladım ve ön kamerada flex kablo yırtılmasından diyelim peki alıcı neden bozuldu onu anlamadım..

Merhabalar,

Alıcı dediğimiz şey başlı başına zaten çok hassas bir parça. Bunun bozulmasını orijinal olmayan pile bağlamak yanlış olacaktır. 

Edited by i-Repair

Bunlarda alıcıya ait görseller.

6a159d9d-978f-4024-a9d6-c7918bc61fab.JPG

c5df56da-c3f3-4ed3-844d-aae4ecb34c0d.JPG

İphone 6 da o metal parçayı takarken vidaları karıştırdık ve anakart zarar görmüş eror code 9 hatası alıyorduk. Bidalar büyüklü küçüklü ve yanlış takılmaması gerekiyor, biz veri yolunu zedelemiştik seninlide bu sorunla ilgili olabilir. Metal plakayı hiç takmadan dene.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

herkese ayri ayri tesekkur ederim yeni bir alici ver on kamera siparisinden bulundum konu kilitlenebilir

herkese ayri ayri tesekkur ederim yeni bir alici ver on kamera siparisinden bulundum konu kilitlenebilir

E parcaları değiştirdikten sonra yazmayacak mısınız? default_smile.png

eko1.3, 11 saat önce yazdı:

E parcaları değiştirdikten sonra yazmayacak mısınız?

Tapatalk kullanılarak pardon dediginiz gibi once parcalar gelsin tesekkur ederim..:)