Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
albertcamusss

iOS 12.3 ve Üstü için Checkra1n Jailbreak Yayınlandı !

Rate this topic

Recommended Posts

spacer.png
https://checkra.in/

iPhone 5 ve iPhone X arasında tüm cihazları destekleyen jailbreak beta aracı yayınlandı.
Şu anda sadece macOS sistemi üzerinden yüklenebiliyor.
Windows uygulaması için ekip çalışmaların sürdüğünü ve biraz zaman alacağını söylüyor.

macOS için Download

Önemli Bilgi
Bu sürüm, erken bir beta önizlemesidir ve bu nedenle birincil bir cihaza kurulmamalıdır. Dikkatli bir şekilde ilerlemenizi şiddetle öneririz.

https://github.com/checkra1n/BugTracker/issues 

Yukarıdaki siteden kullanıcıların jailbreak yaparken karşılaştıkları bugları görebilirsiniz. Yeni sürümler çıkana kadar jailbreak yapmamanızı şiddetle öneririz.

Desteklenmeyen Cihazlar
checkra1n sonunda iPhone 5'ler ve iPhone X arasındaki tüm cihazları destekleyecektir, ancak bu beta aşağıdaki cihazları desteklemiyor:

iPad Air 2
iPad 5. Nesil
iPad Pro 1. Nesil

Bu cihazlar için destek daha sonraki bir sürümde eklenecektir.

Aşağıdaki cihazlar için destek deneyseldir ve normalden daha fazla deneme gerektirebilir:

iPhone 5s
iPad Mini 2
iPad Mini 3
iPad Air

Bu cihazları test etmek için checkra1n uygulamasını ./checkra1n.app/Contents/MacOS/checkra1n_gui ile çalıştırın - CLI'yi çalıştırın.

Bu cihazlarda güvenilirlik gelecek sürümlerde geliştirilecektir.

Desteklenmeyen Platformlar
Bu beta yalnızca macOS için kullanılabilir. Daha sonraki bir sürümde eklenecek olan Windows ve Linux'u desteklemeye yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Paket yöneticileri
Şu anda, checkra1n sadece Cydia kurulumunu desteklemektedir. Diğer paket yöneticileri için destek yakında geliyor ve checkra1n güncellemesi gerektirmeyecek.

SSS

S: Checkra1n nedir?
A: Checkra1n, “checkm8” bootrom istismarına dayanan herkese yüksek kaliteli semi-tethered bir jailbreak sağlayan bir topluluk projesidir.

S: Nasıl çalışıyor?
A: Magic hax.

S: Beta sürümü neden gecikti?
A: Yayınlanacak aracın iOS 13.2 gibi bitmesini istemedik, sen daha iyisini hak ediyorsun.

S: wen eta?
A: bruh biz onu geçtik.

S: Nasıl kullanırım?
A: Checkra1n uygulamasını açın ve cihazınızı DFU moduna geçirmek için talimatları izleyin. Hax otomatik olarak bu noktadan itibaren gerçekleşir ve cihaz jailbreak moduna geçer. Checkra1n olmadan cihazı yeniden başlatırsanız, iOS jailbreak yapmadan önceki durumuna geri dönecek ve DFU'ya girip cihazı tekrar jailbreak yapana kadar yüklü olan herhangi bir 3. parti yazılımı kullanamayacaksınız.

S: GUI'den hoşlanmıyorum?
A: Tamam, konsoldan "./checkra1n.app/Contents/MacOS/checkra1n_gui -" kullanabilirsiniz.

S: Jailbreak yapmak güvenli midir? Cihazıma zarar verebilir / verilerimi silebilir mi?
A: Jailbreak güvenli olduğuna ve veri kaybını önlemek için önlem aldığına inanıyoruz. Bununla birlikte, herhangi bir yazılımda olduğu gibi, hatalar olabilir ve * hiçbir garanti verilmez *. Checkra1n çalıştırmadan önce cihazınızı yedeklemenizi öneririz.

S: Bildirecek bir sorunum veya sorunum var.
A: Lütfen burayı kontrol edin ve hata raporu şablonunu takip edin.

S: Şifremi kaybettim. Checkra1n verilerimin şifresini çözebilir veya kilitli bir cihaza erişebilir mi?
A: Hayır.

S: Cihazıma SSH alabilir miyim?
A: Evet! Bir SSH sunucusu, yalnızca localhost'ta 44 numaralı bağlantı noktasına kurulur. Yerel makinenize USB üzerinden iproxy kullanarak maruz bırakabilirsiniz.

S: Projeyi seviyorum! Bağış yapabilir miyim?
A: Teşekkürler, biz de seviyoruz! Proje şu anda herhangi bir bağışta bulunmuyor. Biri bağış isterse, bu bir aldatmacadır.

S: Kaynaklar nerede? Karanlık mod teması yazmak ve jailbreaki kendim yayınlamak istiyorum.
A: Checkra1n sadece bu aşamada ikili biçimde serbest bırakılır. Daha sonra 2020'de açık kaynaklı olmayı planlıyoruz.

S: Checkra1n uygulamasında 'Restore Restore' seçeneğini kullanıp yeniden başlattıktan sonra neden hala jailbreak uygulamalarına sahibim?
A: Bu, bu işlevselliğin nasıl çalıştığıyla ilgili bilinen bir sorundur. Uygulamalar artık yüklü değil, ancak iOS simge önbelleğini (jailbroken olmayan modda kontrol edemediğimiz) yeniden oluşturana kadar simgeleri ana ekranda kalabilir.

S: Windows desteği ne zaman geliyor?
A: Windows'u (çok karmaşık bir kod parçasıdır!) Desteklemek için zaman alacak bir çekirdek sürücü yazmamız gerekiyor. Ancak, üzerinde çok çalıştığımıza emin olun.

S: checkra1n uygulaması DMG içinde açılmıyor!
A: DMG dosyasındaki talimatları izleyin ve uygulamayı Uygulamalar klasörüne sürükleyin.

Ekran görüntüleri.

849138903_WhatsAppImage2019-11-10at21_37_26.thumb.jpeg.1ada4a5009b5a8bf1555678c31da252a.jpeg   208009775_WhatsAppImage2019-11-10at22_04.19(1).thumb.jpeg.3b5d9be1c9a626fd13d5fc27e76135a5.jpeg

1992979118_WhatsAppImage2019-11-10at22_04_19.thumb.jpeg.245820f953d1719dbf15ff7ee8aaa8e7.jpeg   93207411_WhatsAppImage2019-11-10at22_04.20(1).thumb.jpeg.6abe13519f74a6d05199396ff2145967.jpeg

1804750637_WhatsAppImage2019-11-10at22_04_20.thumb.jpeg.057568e00266c5f438718cdcb0b31b7e.jpeg   1856137186_WhatsAppImage2019-11-10at22_04_21.thumb.jpeg.bbb8406ad6d8f173fe8819b7787a54ca.jpeg

2053405824_WhatsAppImage2019-11-10at22_04_33.thumb.jpeg.348f765b934570a1906da46b37f6b612.jpeg   1556382631_WhatsAppImage2019-11-10at22_07_01.thumb.jpeg.9b0f0ec619e492788d4b6c4f2c18d0f5.jpeg   558496196_WhatsAppImage2019-11-10at22_07.02(1).thumb.jpeg.174ea7f99d0b90df81a431c8b3d5ebfa.jpeg 

960521848_WhatsAppImage2019-11-10at22_07_02.thumb.jpeg.176812282680be3e64cc7bfbb6498c64.jpeg   1304361556_WhatsAppImage2019-11-10at22_07_03.thumb.jpeg.fb2bd7f10a64b68cbdd1cd113be82e1c.jpeg   

Video

Edited by albertcamusss
ekran görüntüsü ve video eklendi
  • Like 2

iPhone X’e kadar tüm cihazlar/sürümler için çıkacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

eko1.3, 1 dakika önce yazdı:

iPhone X’e kadar tüm cihazlar/sürümler için çıkacak.

Hayatımda ilk kez 1 haftadan fazladır jailbreaksiz cihaz kullanıyorum. Uzun zaman sonra foruma geri gelmeme neden oldu. :)  

Burada bir konu göremeyince kendi ediğim bilgiyi paylaşmak istedim.

İyi forumlar

• Like 1

Hayatımda ilk kez 1 haftadan fazladır jailbreaksiz cihaz kullanıyorum. Uzun zaman sonra foruma geri gelmeme neden oldu.   
Burada bir konu göremeyince kendi ediğim bilgiyi paylaşmak istedim.
İyi forumlar

Tekrar hoş geldiniz

Sevgiler

• Like 1

İphone 5 ve X için “Checkra1n “ ÇIKTI

MAC OLANLAR HEMEN YAPSINLAR

771B079A-52D6-45F3-B692-078828F9E605.jpeg

eko1.3, 06.11.2019 - 19:04 yazdı:

Tekrar hoş geldinizemoji847.png

Sevgiler

Yayınlandı! :)

süper

10.10.5 te çalşır mı ki *

Bu JB untethered mi?

Semi-tethered hocam

eko1.3, 18 dakika önce yazdı:

Semi-tethered hocam

Hocam bu semi-tetheredte telefonu kapatıp açınca jb’ti etkinleştirmek gerekiyordu değil mi yanlış hatırlamıyorsam?

akgun70, 2 dakika önce yazdı:

Hocam bu semi-tetheredte telefonu kapatıp açınca jb’ti etkinleştirmek gerekiyordu değil mi yanlış hatırlamıyorsam?

telefon kapanıp açılırsa jailbreak işlemini tekrarlamanız gerekiyor.

Edited by albertcamusss

albertcamusss, 4 dakika önce yazdı:

telefon kapanıp açılırsa jailbreak işlemini tekrarlamanız gerekiyor.

Tamamdr hocam her ikinize de çok teşekkür ediyorum. Son bir sorum daha olacak kusura bakmayın uzun zamandan beridir bu jb olaylarından uzak kaldım bunu telefondaki uygulamadan yapcağız değil mi o jbnin uygulamasından

akgun70, 10.11.2019 - 20:13 yazdı:

Tamamdr hocam her ikinize de çok teşekkür ediyorum. Son bir sorum daha olacak kusura bakmayın uzun zamandan beridir bu jb olaylarından uzak kaldım bunu telefondaki uygulamadan yapcağız değil mi o jbnin uygulamasından

Evet hocam. Önce loader'ı yükleyeceksiniz. Videosu var ilk mesajda

eko1.3, 8 saat önce yazdı:

Evet hocam. Önce loader'ı yükleyeceksiniz. Videosu var ilk mesajda

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim👍

telefon kapanıp açıldı.

cydia silinmiyor

tekrar yapmaya çalışınca şu an exploit failed (error code: -3) hats alıyor.. 

aksneo, 1 saat önce yazdı:

telefon kapanıp açıldı.

cydia silinmiyor

tekrar yapmaya çalışınca şu an exploit failed (error code: -3) hats alıyor.. 

Yeni sürüm yayımlandı 0.9.2 birde bununla deneyin 

Yeni sürüm yayımlandı 0.9.2 birde bununla deneyin 

hackintosh 10.10.5 de sürüm 0.9.2 çalışıyor fakat işlem yapmıyor.
başka mac ile denedim sorun yok

telefonu kapatıp açtıktan sonra re-jailbreak işlemi için pcye ihtiyacımız olacak mı? yoksa telefon üzerinden yapabiliyor muyuz re-jailbreak işlemini? mac kullanmıyorum, ona göre şirketteki mac ile yapıcam jailbreak işlemini. ama re-jailbreak için tekrar mac isterse sıkıntı benim için.

telefonu kapatıp açtıktan sonra re-jailbreak işlemi için pcye ihtiyacımız olacak mı? yoksa telefon üzerinden yapabiliyor muyuz re-jailbreak işlemini? mac kullanmıyorum, ona göre şirketteki mac ile yapıcam jailbreak işlemini. ama re-jailbreak için tekrar mac isterse sıkıntı benim için.

tekrar mac e bağlamak lazım

😔 teşekkürler cevabınız için, windows sürümü çıkana kadar apple yeni sürüm çıkarıp imzaları kaldırmasa bari.

teşekkürler cevabınız için, windows sürümü çıkana kadar apple yeni sürüm çıkarıp imzaları kaldırmasa bari.

nerwdeyse her tweak de kiyleniyor cşhaz

aksneo, 10 dakika önce yazdı:

nerwdeyse her tweak de kiyleniyor cşhaz

beklemekten başka çare yok o zaman, olmadı şimdiden yükselteyim ios sürümünü.

beklemekten başka çare yok o zaman, olmadı şimdiden yükselteyim ios sürümünü.

yalnız ios 13 iphone 6s için gayet kötü olmış.
inanılmaz şarj hızlı bitiyor.
ben sadece carplay için güncelledim.
yoksa ios 12 yeterliydi.

windows kullanıcıları için ve beta değil gerçek jb sürümünün yayınlanması tahmini ne kadar sonra yayınlanır arkadaşlar

iPhonr 5s 12.4.3 versiyonunda sorunsuz çalışıyor şahane oldu.

Bu Jailbreakin simdiki akibeti nedir ? 

Untethered yayinlandi mi ? 

Lakin 12.2.3 cikmis sanirim aciklari bu sürüme kaptirmak istemediler.

aksneo, 13.11.2019 - 13:31 yazdı:

yalnız ios 13 iphone 6s için gayet kötü olmış.
inanılmaz şarj hızlı bitiyor.
ben sadece carplay için güncelledim.
yoksa ios 12 yeterliydi.

haftasonu şirketteki maclerden birini alıp kurdum, bi sıkıntı yaşamadık bakalım. bugünde ios 13.2.3 güncellemesi gelmiş, az önce de onun üzerine kurdum şu yöntemle https://www.reddit.com/r/jailbreak/comments/dy85np/tutorial_how_to_install_an_iosipados_ota_and_keep/ bunda da sıkıntı yaşamadım şimdilik. genellikle ios 13 uyumlu tweakleri kurmaya çalışıyorum. bu jb yönteminde şimdilik sorun sayılabilecek tek şey tweak kurulumundan sonra tweak ana ekranda gözükmeyebiliyor, bunun önüne de powerselector tweaki ile gUICache yaparak geçiyorum. https://www.youtube.com/watch?v=HBGGEHKZj9E

powerselector için cydia kaynağı: http://creaturesurvive.github.io/

Edited by KoRnTuNeS