Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Hasan Gök

iPhone 5S Servis Yok ve Etkinleştirilemiyor

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba benim bir iPhone 5s telefonum var suya düştü sonra tamir ettirdim ettirdikten 1 hafta sonra telefon kendi kendine kapandı aradan aylar geçti yeniden yaptırdım fakat şimdi telefon hattımı okumuyordu ve iTunes üzerinden format attım ama şuan telefon hiç açılmıyor. Servis yok ve Etkinleştirilemiyor hatasında kalıyorum yardımcı olur musunuz? İnternet üzerinden her şeyi denemiş durumdayım

spacer.png

Merhaba,

Cihazın itunes ile bağladığınızda model numarası ne gözüküyor ?

Buna göre en son firmware dosyasını indirip, dfu (kurtarma modu) ile tekrar restore yapmanız gerekiyor.

• Like 1

Belmaci, Bir saat önce yazdı:

Merhaba,

Cihazın itunes ile bağladığınızda model numarası ne gözüküyor ?

Buna göre en son firmware dosyasını indirip, dfu (kurtarma modu) ile tekrar restore yapmanız gerekiyor.

Dfu moduna alınca cihaz biraz bekledikten sonra kendini yeniden başlatıyor bir de ne yapabilirim

Hasan Gök, 3 saat önce yazdı:

Dfu moduna alınca cihaz biraz bekledikten sonra kendini yeniden başlatıyor bir de ne yapabilirim

Başlatmaması lazım, donanımsal bir hata olabilir ama emin değilim.

@eko1.3 @i-Repair

Belmaci, 6 saat önce yazdı:

Başlatmaması lazım, donanımsal bir hata olabilir ama emin değilim.

@eko1.3 @i-Repair

dfu moda aldım şimdi yazılım yüklerken "iphone geri yüklenemedi bilinmeyen bir hata oluştu 3194" kodunu alıyorum 

Büyük ihtimalle donanımsal bir arızadan kaynaklanıyor. Her ne kadar tamir de ettirseniz çok şanslı değilseniz telefon başka sorunlar çıkarmaya devam edecektir.

albertcamusss, 34 dakika önce yazdı:

Büyük ihtimalle donanımsal bir arızadan kaynaklanıyor. Her ne kadar tamir de ettirseniz çok şanslı değilseniz telefon başka sorunlar çıkarmaya devam edecektir.

Dfu modda yazılım attım fakat bu seferde servis yok hatası aynı duruyor :(

Hasan Gök, 08.11.2019 - 20:55 yazdı:

dfu moda aldım şimdi yazılım yüklerken "iphone geri yüklenemedi bilinmeyen bir hata oluştu 3194" kodunu alıyorum 

Hocam şu makaleye bakar mısınız?

https://support.apple.com/tr-tr/HT201442

eko1.3, 10.11.2019 - 22:19 yazdı:

Hocam şu makaleye bakar mısınız?

https://support.apple.com/tr-tr/HT201442

3194 sorunu gitti fakat bu alanı geçemiyorum muhtemelen baseband sorunum var... şimdi bu adımı atlamanın bypass etmenin bir seçeneği var mıdır sadece kullansam yeter

3194 sorunu gitti fakat bu alanı geçemiyorum muhtemelen baseband sorunum var... şimdi bu adımı atlamanın bypass etmenin bir seçeneği var mıdır sadece kullansam yeter

Yanlış biliyorsam düzeltin, baseband sorunu olsa dahi wifi yada iTunes ile bağlanınca bu aşamayı geçmesi gerekmiyor mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi