Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
sys123

iPhone 6 Batarya Sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

İphone 6 var. Bataryayı 1 ay önce baseus 2200 mAh ile değiştirdim. 2 gün önce parmak izi bozuldu ve 7 saatte saatte 20-30 dk kullanım da batarya %20 ye indi. Pil mi bozuldu diye çıkardığım orjinal bataryayi taktım. Odada kullanmadığım halde %32 lerden %13 e 1 saatte indi. Pili aldığım yer ekran değişince oluyor böyle şeyler dedi ama ekran değişmedi. Başına böyle bir sey gelen varmı, çözümü nedir. Tamirciye gitmeden sebebini ve çözümünü öğrenebilirsin malum her tamirci herşeyi bilmez, daha kolay çözeriz sorunu.

2 haftadır baseus 1,8 metre kablosunu kullanıyorum.

1 aydır baseus 2200 mAh pil kullanıyorum

2 gün önce parmak izi çalışmamaya başladı.

Orjinal pilini taktım ve normal şarj cihazı ile 30-40 dk da %65 doldu.

Yardımcı olur diye bunlarda yazayım dedim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İphone 6 var. Bataryayı 1 ay önce baseus 2200 mAh ile değiştirdim. 2 gün önce parmak izi bozuldu ve 7 saatte saatte 20-30 dk kullanım da batarya %20 ye indi. Pil mi bozuldu diye çıkardığım orjinal bataryayi taktım. Odada kullanmadığım halde %32 lerden %13 e 1 saatte indi. Pili aldığım yer ekran değişince oluyor böyle şeyler dedi ama ekran değişmedi. Başına böyle bir sey gelen varmı, çözümü nedir. Tamirciye gitmeden sebebini ve çözümünü öğrenebilirsin malum her tamirci herşeyi bilmez, daha kolay çözeriz sorunu.
2 haftadır baseus 1,8 metre kablosunu kullanıyorum.
1 aydır baseus 2200 mAh pil kullanıyorum
2 gün önce parmak izi çalışmamaya başladı.
Orjinal pilini taktım ve normal şarj cihazı ile 30-40 dk da %65 doldu.
Yardımcı olur diye bunlarda yazayım dedim

Baseus’un ucu ışıklı kablosunu arkadaşım kullandı. Telefonun sarjı çabuk bitiyor demişti. Mantıksız geliyor ama paylaşmak istedim.

Ben de 50cm’lik kablosunu kullanıyorum aynı markanın. Bir anormallik görmedim. Oldukça memnunum.

Batarlayalarını hiç denemedim.

Cihazda JB var mı? Varsa bir tweak pilinizi tüketiyor olabilir. Tweakleri gözden geçirebilirsiniz.

En son çare cihazı restore edip, temiz kurulum yapıp gözlemleyin derim.

• Like 1

Yeniden kurdum, jb yok.

son güncellemeden sonra bir çok batarya şikayeti oldu....  

son güncellemeden sonra bir çok batarya şikayeti oldu....  

iOS 12.4 te 4 aydın kullanıyordum, 1 ay önce pil taktım, bir ay sıkıntısız kullandım, sonra parmak izi ve pil sorunu oldu. Bir çok kişi pilden sonra parmak izi çalışmamaya başlamış. Sonradan takılan piller bozma ihtimali oluyor bazı parçaları.