Jump to content

Aile Paylaşımı Sorunu (Apple Destek Bile Henüz Çözemedi!)

Rate this topic

Recommended Posts

4 kişilik aile paylaşımı grubumuz var. Fakat aile paylaşımında olmama rağmen aile üyelerinin herhangi birinin satın aldığı uygulama ve oyunları indiremiyorum. Bu sorun sadece benim için geçerli diğer aile üyeleri sorun yaşamadan satın alınanlar kısmından indirme işlemini gerçekleştiriyor.

App Store’dan satın alınanlara girip diğer aile üyelerinden birisinin hesabına basıp herhangi bir uygulamayı indirmek için bulut işaretine bastığımda 2-3 saniye yuvarlak yükleme görseli dönüp yok oluyor ve bulut işaretine geri dönüyor. (Görselde 1-2-3 adımları ile sorunu göstermeye çalıştım)

Konuyla ilgili Apple destek ile iletişime geçtim (memnun edici ilgileri için teşekkür ederim) ve üst departmana yönlendirildim yazılım mühendisi ile görüşmemde gerekli ayarların doğruluğu kontrol edildi yanlış bir ayar olmadığının sağlaması yapıldı ve birkaç işlem daha yapıldı fakat değişen bir durum olmadı. Sonuç olarak yurt dışı genel merkezi ile iletişime geçtiğini mühendislerle yazıştığını ve bu ilginç sorun için çözüm aradıklarını iletti. Çözüme dayalı bir durum olduğunda benimle tekrar iletişime geçeceğini iletti.

Daha önce buna benzer sorun yaşayan veya çözüm önerisi olan arkadaşlardan tavsiyelerini rica ediyorum.

Cihazım Iphone X yazılım 13.3.1
spacer.png

Merhabalar,

Yeni bir Apple kimliği oluşturup tekrar dener misiniz? Hesabınızla alakalı bir sorun olabilir. 

Merhaba,

Mevcut olan hesabı 6-7 yıldır kullanıyorum. Onda bulunan bilgiler,fotoğraflar vs yeni hesapla kullanılabilir durumda olur mu ?

• Belmaci changed the title to Aile Paylaşımı Sorunu (Apple Destek Bile Henüz Çözemedi!)