Jump to content

Yurt Dışı Kayıtsız Klonlanmış İmei Geri Alma

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar günlerdir düşünüyorum ama işin içinden çıkamadım. Bir fikrim var ve sizden yardım istiyorum. Yurtdışı kayıtsız iPhone’um var. 1800₺+Pasaport bulup kayıt ettiremiyorum. Ve yakında telefonum hattan düşecek. Benim de aklıma şu geldi. Imei’m başka bir telefona klonlansa, bende BTK’ya durumu bildirsem, sanırım af yasası varmış. Klonlanan telefonlar 250₺ ye kendi hattına 1 kereye mahsus tanımlanıyor. Bu durumdan yararlanabilir miyim? Türk aklı işte mecburiyetten neler düşünüyoruz ? 

Belki içinizden diyenler vardır “Biz de düşündük bir akıllı sen misin” ? bu konuyla ilgili bir cevap bulamadığım için bu işi bilen beni aydınlatırsa sevinirim. İyi forumlar.

Şimdi bahsettiğin durum kayıtlı olupta klona düşen telefonlar için, klona olması içinde bir kaydının olması gerekli.

Senin telefon kayıtsız.

Aynen bunu zaten düşündüm. Ama bu af şundan dolayı çıktı diye biliyorum. Bu android telefonları için geçerli bir durum. Ancak olaya geniş bakarsak, benim bahsettiğim durumda bundan yararlanılabilir gibi geliyor. 

Yurt dışından kaydı yaptırılmadan ülkeye sokulan ve klonlanmış IMEI numarası ile kullanılan cep telefonları için harekete geçildi. Meclis'ten geçen düzenleme ile söz konusu cihazlar 4 ay içerisinde iletişime kapanacak. Cihazını kullanıma açtırmak isteyenler ise Hazine ve Maliye Bakanlığı muhasebe birimi hesabına 1 yıl içerisinde 250 TL ödeyecek. 

Hocam kayıtsız bir imei numarasını farklı bir telefona kopyaladınız?? 

Bir şey değişmeyecek, diğer cihazda da hat sinyal almayacak. 

Klon işlemleri kayıtlı veya TR cihazlarının imei’si ile gerçekleşiyor

• Like 1

IPhone'da şu imei klonlama durumu olsa ne olur acaba diye bir dakika bile düşünmeden yapardım. 2. yedek bir iPhone daha aldım. Kayıt parası v.s ile uğraşacağıma hattımı diğer telefona takıp Kişisel Erişim Noktasını açıp diğer iPhone'umu kullanacağım :) İş inada bindi. Bu sefer de sorun şu bağlantı ilk başta kuruluyor. Telefonu kullanmayıp kilite aldığımda bağlantı kopuyor. Tekrar Wifi kısmına gelip iPhone'u tekrar seçmek gerekiyor. Bu da insanı delirtecek cinsten bir durum. Sürekli bağlantının kopmamasını Bluetooth ile iki telefonu eşleştirdiğimde sağladım. Ama bu sefer de internet hızı inanılmaz düşüyor. 3 Nisan'dan sonra herşeyi tam test edeceğim. Bu konuda vereceğiniz bilgi işime yarar. Bu arada iPhone 6 Plus'tan ---> iPhone 11 Pro 'ya interneti vereceğim.