Jump to content

Yurt Dışı Kayıtsız Klonlanmış Imei Geri Alma

Rate this topic


ahmethan

Recommended Posts

Arkadaşlar günlerdir düşünüyorum ama işin içinden çıkamadım. Bir fikrim var ve sizden yardım istiyorum. Yurtdışı kayıtsız iPhone’um var. 1800₺+Pasaport bulup kayıt ettiremiyorum. Ve yakında telefonum hattan düşecek. Benim de aklıma şu geldi. Imei’m başka bir telefona klonlansa, bende BTK’ya durumu bildirsem, sanırım af yasası varmış. Klonlanan telefonlar 250₺ ye kendi hattına 1 kereye mahsus tanımlanıyor. Bu durumdan yararlanabilir miyim? Türk aklı işte mecburiyetten neler düşünüyoruz ? 

 

Belki içinizden diyenler vardır “Biz de düşündük bir akıllı sen misin” ? bu konuyla ilgili bir cevap bulamadığım için bu işi bilen beni aydınlatırsa sevinirim. İyi forumlar.

Link to comment
Share on other sites

Aynen bunu zaten düşündüm. Ama bu af şundan dolayı çıktı diye biliyorum. Bu android telefonları için geçerli bir durum. Ancak olaya geniş bakarsak, benim bahsettiğim durumda bundan yararlanılabilir gibi geliyor. 

 

Yurt dışından kaydı yaptırılmadan ülkeye sokulan ve klonlanmış IMEI numarası ile kullanılan cep telefonları için harekete geçildi. Meclis'ten geçen düzenleme ile söz konusu cihazlar 4 ay içerisinde iletişime kapanacak. Cihazını kullanıma açtırmak isteyenler ise Hazine ve Maliye Bakanlığı muhasebe birimi hesabına 1 yıl içerisinde 250 TL ödeyecek. 
Link to comment
Share on other sites

Hocam kayıtsız bir imei numarasını farklı bir telefona kopyaladınız?? 
 

Bir şey değişmeyecek, diğer cihazda da hat sinyal almayacak. 
 

Klon işlemleri kayıtlı veya TR cihazlarının imei’si ile gerçekleşiyor

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

IPhone'da şu imei klonlama durumu olsa ne olur acaba diye bir dakika bile düşünmeden yapardım. 2. yedek bir iPhone daha aldım. Kayıt parası v.s ile uğraşacağıma hattımı diğer telefona takıp Kişisel Erişim Noktasını açıp diğer iPhone'umu kullanacağım :) İş inada bindi. Bu sefer de sorun şu bağlantı ilk başta kuruluyor. Telefonu kullanmayıp kilite aldığımda bağlantı kopuyor. Tekrar Wifi kısmına gelip iPhone'u tekrar seçmek gerekiyor. Bu da insanı delirtecek cinsten bir durum. Sürekli bağlantının kopmamasını Bluetooth ile iki telefonu eşleştirdiğimde sağladım. Ama bu sefer de internet hızı inanılmaz düşüyor. 3 Nisan'dan sonra herşeyi tam test edeceğim. Bu konuda vereceğiniz bilgi işime yarar. Bu arada iPhone 6 Plus'tan ---> iPhone 11 Pro 'ya interneti vereceğim.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Belmaci changed the title to Yurt Dışı Kayıtsız Klonlanmış Imei Geri Alma

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.