Jump to content

İkinci El iPhone 7 Şarj Hk.

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar aranıza yaşadığım mağduriyetin vasıtası ile katıldım. İstanbul da yaşıyorum. Eski telefonumu satıp iPhone 7 aramaya başladım. Sahibinden, letgo tarzı yerlerden aradım. Daha sonra iste kuzenimin önerdiği bir yere gittim beşiktaşa. Orada rose modeli vardı. Mecidiyeköye geçtim baya bi telefonculara baktım en sonunda bi tane buldum. İphone 5s kullanıyordum daha önce iphone hakkında aşırı bilgim yok. Çok hakim değilim. Neyse 2050tl verip iphone 7 32 gb siyah parlak olanı jetblack mı diyorlar bilmiyorum ondan aldım. Cihaz tertemiz. Pil sağlığı 99du. Kutusunu felan aldım çıktım. Fakat arkadaşlar pil muhtemelen değiştiğini düşünmüştüm aşırı şekilde hızlı bitiyor. Bugün getirdim iade etmek istiyorum dedim. Dediğiniz gibi çıkmadı dedim. Pilin orjinal olduğunuzu söylemiştiniz dedim felan filan. Ne yapayım arkadaşlar almadı. Yarın getir pili değiştirelim dedi. Cihazın jer şeyi çalışıyor sorunsuz. Sadece pil sizce ne yapayım. Eğer pil işini yaptırabileceğim bir yer önerirseniz o adama bir daha gitmeyeceğim. Lütfen yardım edin. Çok hızlı gidiyor 2 dakika da 1 şarj yiyor.

Bu sorun her zaman bataryadan olmuyor. Şarj entegresi arızalı ise şarj geç dolar ve çok erken biter.

Bataryasını değiştirin düzelmezse geri iade edeceğinizi belirtin. Baktınız almıyor Tüketici Haklarına başvurabilirsiniz fakat bu süreyi uzatmayın.

Bu sorun her zaman bataryadan olmuyor. Şarj entegresi arızalı ise şarj geç dolar ve çok erken biter.
Bataryasını değiştirin düzelmezse geri iade edeceğinizi belirtin. Baktınız almıyor Tüketici Haklarına başvurabilirsiniz fakat bu süreyi uzatmayın.

Eğer elinde ilgili satıcıdan o ürünü aldığına dair bir belge yoksa, tüketici hakem heyeti bazında bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Like 1
  • Belmaci changed the title to İkinci El iPhone 7 Şarj Hk.