Jump to content

MacOS Dosya İndirme Programı

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba herkese. Arkadaşlar macbook pro 16'' almayı düşünüyorum fakat aklıma takılan bir kaç soru var bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Alacağım ürün macbook pro 16'' - 8 çekirdekli - 2.4ghz i9 işlemci - 32gb ddr4 bellek - 8gb amd radeon pro 5500 ekran kartı - 1TB SSD depolama

1- Ben bu Macbook pro da excel powerpoint ve word uygulamalarını kullanabilirmiyim. Yani şöyle söliyim ben bu bilgisayarı iş için kullanacağım daha çok ve office uygulamaları olmazsa olmaz. Mesela windows tarafından oluşturulmuş bir excel dosyasını ben macbook da sorunsuzca açabilirmiyim ? Ya da ben macbook da oluşturduğum bir dosyayı windows kullanan birine gönderdiğimde rahatlıkla açabilir mi ?

2- Ben ayrıca oyunda oynayan biriyim. Yani çok fazla değil ama bazen girip oyun oynuyorum. Genelde oynadığım oyunlar dota 2, gta5, Pubg gibi. Bu oyunları mac platformunda oynayabilirmiyim. Herhangi bi kasma sorunu olurmu?

3- İnternet download manager uygulamasını Mac platformunda kullanabilirmiyim ya da idm yerine geçecek bir uygulama var mı mac için?

Merhaba. Apple 2020 yılında yeni macbook air çıkardı. Ardından bugün de macbook pro 13’’ çıkardı. Peki bundan sonraki etkinliklerde 2020 sonuna kadar yeni bir macbook pro 16’’ çıkar mı sizce ? Düşünceleriniz nelerdir ? 

• Like 1

Ben yeni bir macbook çıkacağını sanmıyorum yıl içinde iki tane tanittilar ancak seneye 

Yeni 16’’ bilgisayar 2021 de gelecek sanırım. Bu bilgisayarda normal usb girişini göremedim ben var mı ? Yani magic mouse kullanmayı düşünmüyorum normal bir usb girişli mouse alacağım bu bilgisayara olur mu 

Yeni MacBookların tamamında USB - C portu var. Normal bildiğiniz USB - A yok. Bluetooth ile bağlanan bir mouse almanızı tavsiye ederim.

Bu senelik işlemci ve ekran kartı güncellemelerini yaptılar muhtemelen önümüzdeki sene yine donanım güncellemesi sağlanır.

2019 Ekim'de 2018 Model i7-512GB SSD'li 15" MBPro aldım, grafiker ve yazılım geliştiricisi olarak bir sıkıntısı bulunmuyor, günümüz işlemcileri oldukça güçlü.

Dr.Who, 15 dakika önce yazdı:

Yeni MacBookların tamamında USB - C portu var. Normal bildiğiniz USB - A yok. Bluetooth ile bağlanan bir mouse almanızı tavsiye ederim.

Bu senelik işlemci ve ekran kartı güncellemelerini yaptılar muhtemelen önümüzdeki sene yine donanım güncellemesi sağlanır.

2019 Ekim'de 2018 Model i7-512GB SSD'li 15" MBPro aldım, grafiker ve yazılım geliştiricisi olarak bir sıkıntısı bulunmuyor, günümüz işlemcileri oldukça güçlü.

Evet güçlü işlemciler. Benim alacağım 16’’ bilgisayarın kendim seçerek alacağım özellikleri şöyle : 2.4 ghz 8 çekirdekli işlemci i9 işlemci, 32 gb bellek, 8gb amd radeon pro 5500m 1tb depolama.Tek aklımı karıştıran şey şu arada bir oyun oynuyorum dota 2 gta5 pubg tarzında. Bu bilgisayarda oynayabilirmiyim yani kasma ya da bilgisayarda ısınma gibi problemler olur mu bilmiyorum. Bununla ilgili düşüncelerin neler ? 

• Belmaci changed the title to Yeni 2020 Macbook Pro 16 Çıkar mı?
Posted (edited)
traxex, 9.05.2020 - 05:12 yazdı:

Evet güçlü işlemciler. Benim alacağım 16’’ bilgisayarın kendim seçerek alacağım özellikleri şöyle : 2.4 ghz 8 çekirdekli işlemci i9 işlemci, 32 gb bellek, 8gb amd radeon pro 5500m 1tb depolama.Tek aklımı karıştıran şey şu arada bir oyun oynuyorum dota 2 gta5 pubg tarzında. Bu bilgisayarda oynayabilirmiyim yani kasma ya da bilgisayarda ısınma gibi problemler olur mu bilmiyorum. Bununla ilgili düşüncelerin neler ? 

Radeon 560X gpu var. GTA V, CoD: WarZone oynadım sorun yaşamadım. Ancak bu oyunları monitör üzerinden 1920x1080 çözünürlüğünde oynadım.

Edited by Dr.Who
Dr.Who, 11.05.2020 - 00:59 yazdı:

Radeon 560X gpu var. GTA V, CoD: WarZone oynadım sorun yaşamadım. Ancak bu oyunları monitör üzerinden 1920x1080 çözünürlüğünde oynadım.

Sanırım bende sorun yaşamam rahatlıkla alıp kullanabilirim o halde. Teşekkürler yardımlarınız için...

Merhaba. MacOs da ıdm programı var mı ? Nasıl kurabilirim ? Ya da eğer yoksa ıdm programına benzer bir program var mı ? 

Merhaba,

JDownloader 2, Folx, Download Shuttle, Progressive Downloader, iGetter, SpeedTao

JDownloader 2 tavsiyemdir.

• Belmaci changed the title to MacOS Dosya İndirme Programı