Jump to content
Belmaci

iOS 11-13.5 unc0ver v5.00 Jailbreak Tüm Cihazlar

Rate this topic

Recommended Posts

spacer.png

unc0ver v5.0.0 yakında 0 günlük çekirdek güvenlik açığı kullanarak her cihazdaki her imzalı iOS sürümü için destekle geldi.

İndirme Linki

unc0ver-v5.0.0.ipa

Windows Yükleme

AltStore

- AltStore'u indirin İşletim sisteminizin bağlantısını kullanın.
- İndirdiğiniz zip dosyasını sağ tıklayın ve “Tümünü Çıkar” ı tıklayın. Bu bitene kadar bekleyin.
- “Setup.exe” dosyasına çift tıklayın ?? ve AltStore tarafından sağlanan ekran talimatlarını takip edin.
- Windows tuşuna basın, “AlServer” yazın. ve uygulamayı açın.
- Görev çubuğundaki ağ simgesinin yanındaki ok simgesini tıklayın. Bu, birden çok simgeye sahip bir menü getirir. Üzerinde hareket ederken AltServer yazan elmas şeklinde bir logo arayın. Üstüne tıkla.
- Açılan seçenekte, AltStore'u Yükle'nin üzerine gelin ve iOS cihazınızı seçin.
- İstendiğinde Apple Kimliğinizi ve şifrenizi girin.
- iOS aygıtınızda Ayarlar -> Genel -> Aygıt Yönetimi'ni açın ve Apple Kimliğinize dokunun.
- AltStore'a güvenin.
- Unc0ver'ın en son sürümünü yukarıdan indirin.
- AltStore'da indirdiğiniz IPA dosyasını açın.
- Tanıtıldıysa, daha önce kullandığınız Apple Kimliği ile giriş yapın.
- AltStore şimdi uygulamayı yükleyecek. Tamamlanana kadar bekleyin.
- Unc0ver ve jailbreak açın!

Cydia Impactor

Not: Bu yöntem bir Apple geliştirici hesabı gerektirir.

- Geçerli işletim sistemi için Cydia Impactor'u indirin .
- Uygulama dosyasını ayıklayın ve açın.
- iOS cihazınızı bağlayın.
- Unc0ver'ın en son sürümünü yukarıdan indirin .
- Ipa dosyasını Impactor penceresine sürükleyin.
- Apple Kimliğinizi ve şifrenizi girin (geliştirici hesabı gerektirir). (Not: İki faktörlü kimlik doğrulaması kullanıyorsanız, uygulamaya özel bir şifre oluşturun ve burada kullanın.)
- iOS aygıtınızda Ayarlar -> Genel -> Aygıt Yönetimi'ni açın ve Apple Kimliğinize dokunun.
- Unc0ver'a güvenin.

MacOS Yükleme rehberi

AltStore

- AltStore'u indirin . İşletim sisteminiz için bağlantıyı kullanın.
- AltStore'u açın ve Uygulamalar klasörünüze taşıyın.
- AltStore uygulamasını başlatın.
- Menü Çubuğundaki AltStore simgesini ve ardından Posta Eklentisini Yükle seçeneğini tıklatın.
- Posta uygulamasını açın ve menü çubuğunda Posta-> Tercihler'i tıklayın.
- Posta tercihlerinde Genel sekmesini açın, Eklentileri Yönet'i tıklayın, AltPlugin'i işaretleyin ve Posta'yı uygulayın ve yeniden başlatın.

- iOS cihazınızı USB üzerinden bağlayın.
- Menü çubuğunda AltStore'u tıklayın, ardından AltStore'u Yükle -> (iOS Cihazınız)
- İstendiğinde Apple Kimliğinizle giriş yapın ve yükle'yi tıklayın.
- AltStore'a güvenin.
- AltStore şimdi uygulamayı yükleyecek. Tamamlanana kadar bekleyin.

Xcode + iOS Uygulama İmza Sahibi

- Xcode'u yükleyin, açın ve lisans sözleşmesini kabul edin.
- iOS cihazınızı takın ve oluşturma hedefi olarak seçin.
- Xcode'u açın ve yeni bir iOS Uygulaması oluşturun.
- Bir ad ve tanımlayıcı yazın.
- Xcode bir ön hazırlık profilinin eksikliğinden şikayet edecek. Sorunu düzelt'i tıklayın.
- İstendiğinde bir Apple Kimliği ile oturum açın.
- iOS App Signer'ı indirin
- İOS App Signer'ı açın.
- Giriş dosyası olarak yeni indirdiğiniz ipa'yı seçin.
- Başlat'a tıklayın.
- Xcode'a dönün. Menü çubuğuna gidin. Pencere-> Aygıtlar'ı tıklayın.
- Cihazınızı bulun, artı işaretini tıklayın ve iOS App Signer tarafından oluşturulan dosyayı seçin.
- Cihazınızda unc0ver'ı açın ve jailbreak!

MacOS ve Linux’da Cydia Impactor, Windows ile aynıdır.

• Like 1
  • Thanks 2

Bişey anlamadım maalesef

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tüm iOS 11 - 13.5 arasındaki tüm cihazlar için jailbreakin geldiğini söylüyorlar ve şu anda son kararlılık testlerinin %95'ine geldiklerini belirtiyorlar. Birkaç gün içerisinde yayınlanacağını tahmin ediyorum. 

Tüm iOS 11 - 13.5 arasındaki tüm cihazlar için jailbreakin geldiğini söylüyorlar ve şu anda son kararlılık testlerinin %95'ine geldiklerini belirtiyorlar. Birkaç gün içerisinde yayınlanacağını tahmin ediyorum. 

Peki hocam bu kapandığında da jb işleminde işlem yapmıyoruz demi

urfali, 12 saat önce yazdı:

Peki hocam bu kapandığında da jb işleminde işlem yapmıyoruz demi

Cihaz kapanıp açıldığında (işletim sistemi reboot) yeniden unc0ver uygulamasıyla jailbreak işlemi yapmanız gerekiyor.
Son yayınlanan jailbreaklerin hepsi bu şekilde, semi-tethered (yarı bağımlı).

Şahsi görüşüm bu şekilde olması cihaz için daha verimlidir, hem normal hem de jailbreakli kullanılabiliyor.
Ancak şöyle bir nokta var ki, jailbreak yapıldıktan sonra cihazı normal olarak açtığınızda bile bazı uygulamalar cihazın işletim sisteminde değişiklik olduğunu görüp, uyarı verebiliyor.

Başka bir değerlendirme ise, şimdiye kadar yayınlanan (tüm ios versiyonlarında) en hızlı, en iyi çalışan jailbreak işlemi Checkra1n olduğudur.
Cydia geçişleri, 3. parti uygulamarını (tweak) hızlı yüklemek, cihaz verimliliği gibi..

Cihaz kapanıp açıldığında (işletim sistemi reboot) yeniden unc0ver uygulamasıyla jailbreak işlemi yapmanız gerekiyor.

Şahsi görüşüm bu şekilde olması cihaz için daha verimlidir, hem normal hem de jailbreakli kullanılabiliyor.

Ancak şöyle bir nokta var ki, jailbreak yapıldıktan sonra cihazı normal olarak açtığınızda bile bazı uygulamalar cihazın işletim sisteminde değişiklik olduğunu görüp, uyarı verebiliyor.

Başka bir değerlendirme ise, şimdiye kadar yayınlanan (tüm ios versiyonlarında) en hızlı, en iyi çalışan jailbreak işlemi Checkra1n olduğudur.

Cydia geçişleri, 3. parti uygulamarını (tweak) hızlı yüklemek, cihaz verimliliği gibi..

Evet herkes sizin gibi düşünüyor ancak Checkra1n da sorun kapandıktan sonra pc le aktif olması lazım işte orda sıkıntı ama unc0ver da direk telefondan aktif edebiliyoruz işte unc0ver böyle bi kolaylığı olduğu icin şuan unc0ver daha çok kullanılıyor

Posted (edited)
Belmaci, 3 saat önce yazdı:

Checkra1n için aynı düşüncelerde değilim açıkçası. Özellikle anlamsız bir Şebeke sinyalinin azalması vakası var ki, çözüm sunan yok ortada. Bariz biçimde şebeke sinyal kalitesi azalıyor. Elimdeki iPhoneX ve iPhone6S+ da da aynı sorunu yaşıyorum. Yine Checkra1n in kendi geri bildirimlerinde bununla ilgili şikayetler var. Şebekelerin çok iyi çektiği yerlerdeyseniz farketmeyebilirsiniz ancak alt katlarda, kırsal kesimlerde öncesinde olmayan şebeke çekmeme ya da çok az çekme sorunu ile karşılaşıyorsunuz. Ben açıkçası unc0ver in jb aracını bekliyorum. Belki bu sorunu yaşamam. iPhone6S+ a temiz kurulum yaptım, şebeke problemim ortadan kalktı. iPhoneX i daha denemedim.

Edited by erdemsaid
imla

spacer.png

Az kaldı..

• Like 1

Umarim whatsapp fotoğraflar-video gönderilmeme sorunu çözülür :) 

• Like 1

Bakacağız artık geri sayım bittiğinde

• Like 1

Zaten hazır ne gerek var heyecana sal gitsin :) 

Hahaha yani :)

Arkadaşlar birşey soracağım telim 13.3 jb var bu çıkacak olan jb ile aynı değil mi güncellememe gerek var mı sonuç da ikisine aynıysa ben telefonuma karışmayayım sizce

AyhanTACAR, 47 dakika önce yazdı:

Bakacağız artık geri sayım bittiğinde

Bende şimdi güncelliyorum 13.5 e elveda 12.1.1😔

• Like 1

urfali, 21 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar birşey soracağım telim 13.3 jb var bu çıkacak olan jb ile aynı değil mi güncellememe gerek var mı sonuç da ikisine aynıysa ben telefonuma karışmayayım sizce

Aynı ama bence güncelleyin derim son çıkan Jailbreak her zaman iyidir 

• Like 2

Aynı ama bence güncelleyin derim son çıkan Jailbreak her zaman iyidir 

Tşk kardeş birde bi sorum daha olacak şimdi ben restore edeceğim telefonu 1..Cydia da yüklediklerimi nasıl yedekleyip yeni jb ekleyebilirim 2..yeni güncel olan jb uncover appcake den de indirip kurabiliyormuyuz hocam tşkler hayırlı bayramlar

unc0ver 5.0.0 yayınlandı. hayırlı uğurlu olsun

• Like 1

neler var acaba tweakler şunlar bunlar bayadır eksiğiz. hareketlenelim biraz lütfen

• Like 1

sumerer1, 11 saat önce yazdı:

neler var acaba tweakler şunlar bunlar bayadır eksiğiz. hareketlenelim biraz lütfen

şu ana kadar 13.4.1 de olan tüm tweakler 13.5 te de uyumlu göüküyor. jb nin olmazsa olmazı, afc2, applist ve appsync uyumlu. daha ne olsun. gerisi hikayedir zaten ;)

urfali, 23.05.2020 - 23:48 yazdı:

Tşk kardeş birde bi sorum daha olacak şimdi ben restore edeceğim telefonu 1..Cydia da yüklediklerimi nasıl yedekleyip yeni jb ekleyebilirim 2..yeni güncel olan jb uncover appcake den de indirip kurabiliyormuyuz hocam tşkler hayırlı bayramlar

CyDown tweak'ini kurun ve yedek oluşturun.13.5 e geçtiğinizde  tekrar CyDown'u elle kurun ve geri yükle seçeneğini kullanın.Yada Flame tweak'i ile repo ve tweak'lerinizin listesini alıp sonrasında elle kurabilirsiniz.Appcake den kurma methodu maalesef şuanlık olmuyor Hayırlı Bayramlar Dilerim

Arkadaşlar shsh2 kaydı hala işe yarıyor mu veya 13.5’te nasıl alınıyor? Bu sürüm ve jailbreak stabil geldi bana, kaybetmek istemem.

windows 7'de AltStore çalışmıyor, geliştirici hesabı da yok.

Bunu yapmanın başka bir yolu var mı acaba?

yıllar sonra jb yapasım geldi, xs cihaza. ama mümkün değil gibi gözüküyor. :(

Belmaci, 38 dakika önce yazdı:

Merhaba,

https://www.cokernutx.com

Üzerinden unc0ver yükleyebilirsiniz.

Use The Web seçeneğini kullanarak profili indirin.
Ayarlardan indirdiğiniz profili doğrulayın.
CokernutX uygulaması yüklenecektir ve içinden unc0ver uygulamasını indirin.

merhaba üstad,

ilgine çok teşekkürler.

dediğin gibi yaptım fakat uncover yüklenmiyor, yükleniyor gibi gözüküyor ama tam olarak ekranda belirmiyor (silik duruyor). üzerie tıklayınca da "yüklenemedi, daha sonra tekrar deneyiniz" gibi bir pencere açılıyor. muhtemelen yoğunluktan böyle bir sorun var.

RacKulA, 3 dakika önce yazdı:

merhaba üstad,

ilgine çok teşekkürler.

dediğin gibi yaptım fakat uncover yüklenmiyor, yükleniyor gibi gözüküyor ama tam olarak ekranda belirmiyor (silik duruyor). üzerie tıklayınca da "yüklenemedi, daha sonra tekrar deneyiniz" gibi bir pencere açılıyor. muhtemelen yoğunluktan böyle bir sorun var.

Evet, deneyerek yazmıştım ama kaldırılmış. Beklemek gerekiyor.

iyi sabahlar arkadaşlar. bazı uygulamalar bu tarz uyarı verip kapanıyor. jailbreakten sonra oldu. çözümü nedir acaba?

3c2ec517468fb76cec129bdb6316be00.png

sumerer1, 7 dakika önce yazdı:

iyi sabahlar arkadaşlar. bazı uygulamalar bu tarz uyarı verip kapanıyor. jailbreakten sonra oldu. çözümü nedir acaba?

Merhaba

Liberty lite

repo.hackyouriphone.org

Kurup tweak ayarlarindan "Block jailbreak Detecktion" boulunden o uygulamanin engel olmasini engelleyin.

Bunu bir denermisiniz..

• Like 1

Merhaba
Liberty lite
repo.hackyouriphone.org
Kurup tweak ayarlarindan "Block jailbreak Detecktion" boulunden o uygulamanin engel olmasini engelleyin.
Bunu bir denermisiniz..

teşekkür ederim oldu. iyi sabahlar

sumerer1, Şimdi yazdı:

teşekkür ederim oldu. iyi sabahlar

Rica ederim. iyi sabahlar..

• Like 1