Jump to content

Ekranda Ölü Piksel ve Işık Sızması Sorunu Hk.

Rate this topic

Recommended Posts

Öncelikle herkese saygılar,

Ben 2019 Mayıs ayında iPhone 7 ürünü satın aldım fakat Ocak ayında yani 1 sene olmadan arıza çıkardı.
Ekranımda ölü piksel sorunu oluştu ve kameramda ışık sızması oldu.
Sonrasında ekran değişimi ve kamera değişimi yapıldı ve 2 hafta kullanım sonrası tekrardan ölü piksel sorunu yüzünden serviste ekranım değişti.
Şimdi ise ışık sızması sorunu ile karşı karşıya kaldım telefonum sağ alt köşesinde yandan üstten bakınca ciddi şekilde beyaz ışık sızması beliriyor ve sol üst köşede ufak hafif kırmızı ve mavi renkte belli olan siyahlık var.
Servise gönderdiğim zaman 3.sorunum aynı ekran görüntü kalitesi sorunu sizce değişim talep etsem cihaz değişimi olur mu?

Teşekkürler.

10F76B6B-D012-4AAF-A31D-E953D9038BA8.thumb.jpeg.62dbc549b2a4e45c8f7b4bc0d4d8b959.jpeg

tüketici kanununa göre 3. de değişim olması gerekir. ilk ikide onarım yapıldıysa ve 3.de de arızayı kabul ederlerse değişim yapılması gerekir.

Sizce bu bir arıza mıdır değil midir? Sonuçta ekranımda görüntü kalitesi kaybı yaşıyorum ve dokunmatiğim eskisi kadar iyi değil.Bu ışık sızması beni rahatsız ediyor cihazdan soğudum resmen.

FurkannAy, 4 saat önce yazdı:

Sizce bu bir arıza mıdır değil midir? Sonuçta ekranımda görüntü kalitesi kaybı yaşıyorum ve dokunmatiğim eskisi kadar iyi değil.Bu ışık sızması beni rahatsız ediyor cihazdan soğudum resmen.

Merhabalar, evet bu bir sorundur. Ancak cihazınızı yetkili servise teslim edecekseniz yetkili servislerin cihaz değiştirme yetkisi bulunmamaktadır. Bu sorundan dolayı yine ekran değişecektir. Bunun için(cihaz değişimi)İstanbul'da ki Zorlu yada Akasya'ya gitmeniz gerekiyor. Böyle bir imkanınız yoksa eğer cihazı yetkili servise bırakmadan Apple Destek(0216 282 15 11) ile görüşün.

Yardımınız için teşekkür ederim.Fakat bu dediğiniz yerlere gitme imkanım pek yok.Zaten virüs dolayısı ile kapalı olduğu için mecbur teknik servise götürmem gerekecek.Apple ile görüşsem teknik serviste cihaz değişimi mümkün olmaz mı?