Jump to content

iPhone 7 Şarj Olurken Kapandı

Rate this topic

Recommended Posts

Telefonum 2. el, ders çalışırken şarja bırakmıştım ve aldığımda telefon kapanmış ve açılmıyordu. Daha önce de yine şarjdayken kapanmış(şarj aletim yan sanayi) ancak hard reset ile açılmıştı (ses kısma+power tuşu) yaklaşık 10 gün önce telefonum kirli olduğu için kasasını 10 saniye kadar az tazikli musluk suyuyla temizlemiştim ve kamera buğulanmıştı ancak saç kurutma makinesiyle bir kaç dakika kurutunca düzeldi, sorunun su sızamsından kaynaklanabileceğini düşündüm ancak problemin yalnızca şarjdayken yaşnıyor olması bunla alakalı olmayabilieceğini düşündürdü, kaldı ki 10 gün önce olan bir olayın telefonu bu gün etkilemesi de garip olurdu, sizce problemi nedir, tamir fiyatı ne kadardır? Aldığım dükkan tanıdık ve cihazdan kaynaklı problem olursa kendisinin üstleneceğini söylemişti 

Merhaba, akan çeşme suyu altında yıkamak olmamış malesef, sıvı temasından kaynaklı oksitlenme, saç kurutma makinesi ile pek kurumaz, prinçte 2-3 gün bekletseydiniz elektrik vermeden kapalı olarak bir ihtimal belki! Sıvı heryerine işlemiş sanırım. Şarj soketindendir umarım diyerek iyi düşünmek istiyorum (umarım daha içeriye girmemiştir) şarj entegresi değişimi ile kurtulabilirsiniz belki, iyi bir tamirciye götürün. Geçmiş olsun,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kirwem, 3 saat önce yazdı:

Merhaba, akan çeşme suyu altında yıkamak olmamış malesef, sıvı temasından kaynaklı oksitlenme, saç kurutma makinesi ile pek kurumaz, prinçte 2-3 gün bekletseydiniz elektrik vermeden kapalı olarak bir ihtimal belki! Sıvı heryerine işlemiş sanırım. Şarj soketindendir umarım diyerek iyi düşünmek istiyorum (umarım daha içeriye girmemiştir) şarj entegresi değişimi ile kurtulabilirsiniz belki, iyi bir tamirciye götürün. Geçmiş olsun,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu sabah şarja taktım, bir üsre bekledim logo geldi, bir kaç kez gidip geldi ve sonunda açıldı sıkıntısız çalışıyor. Ancak aynı şeyi tekrar yaşamak istemiyorum, şuan telefon sağlam bana fazla bir masrafı olur mu sizce, yada bu sorun daha çok ilerler mi?

Bizler IP67-68 sertifikası olan cihazları bile sıvıdan uzak tutarken sizin çeşme altında temizlemeniz çok yanlış bir hareket.

İçinin açılıp oksitlenmenin giderilmesi gerekecektir. Arayı çok uzatmadan güvenilir bir tamirciden destek alın.

• Belmaci changed the title to iPhone 7 Şarj Olurken Kapandı