Jump to content

iPhone 7 Plus Şarj Oluyor Gösterip Reset Atıyor

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar sorunumu kısaca özetlemek gerekirse; 

İphone 7 Plus kullanıcısıyım. Telefon kendi kendine kapanıp açılmaya başladı sürekli bir anda reset atmaya başladı pil sağlığı %77 ydi bende bataryada sorun olabileceğini düşünüp bataryayı yeniledim. Bataryayı yenilediğimde sorun yoktu. O akşam şarj ettim sabaha kadar %100 oldu işe giderken cihazımı aldım eve geldiğimde batarya tam bitsin öyle tekrar şarja takayım dedim telefon yine reset atıp şarj olmamaya başladı telefonu şarjdan hiç almadım ama şarj olayı sadece %6 oluyor ve Reset atmaya devam ediyordu. Bataryadan kaynaklı problem olabileceğini düşünüp tekrar yeni PİL taktırdığım yere götürüp PİL'i yenilemesini hata verdiğini söyledim. Telefoncu PİL'i yeniledi ilk gün yine sıkıntı yoktu. ŞARJ bitti şarja taktım yine RESET atmaya ve ŞARJ oluyor gösterip ŞARJ almamaya başladı ne yapmamı nasıl bir yol izlememi önerirsiniz.

Telefon sürekli kapanıp açıldığı için yedekleyemiyorumda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhaba, anlattığınız kadarıyla hata bataryadan kaynaklı, şarj entegresi ile alakalı olsa ilk günde şej etmez diye düşünüyorum! Kablo ve adaptörünüz orjinal üründür diye varsayıyorum, benzer olayla bir deda karşılaştım bataryadan çıktı, bilen arkadaşlarda yorum yapacaktır.

İyi forumlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kirwem, 6 saat önce yazdı:

Merhaba, anlattığınız kadarıyla hata bataryadan kaynaklı, şarj entegresi ile alakalı olsa ilk günde şej etmez diye düşünüyorum! Kablo ve adaptörünüz orjinal üründür diye varsayıyorum, benzer olayla bir deda karşılaştım bataryadan çıktı, bilen arkadaşlarda yorum yapacaktır.

İyi forumlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İlginiz için teşekkür ediyorum. Evet şarj aletim ORJİNAL ama bu hatadan sonra tekrar gidip yeni bir batarya taktırdım sorun yine aynı ilk gün şarj oluyor ertesi gün şarj olmuyor ve kendi kendini resetliyor bir çözüm bulamadım malesef :(

• Belmaci changed the title to iPhone 7 Plus Şarj Oluyor Gösterip Reset Atıyor