Jump to content
Sign in to follow this  
geYiq

iTunes Hata Kodları ve Çözümleri (1011,1013,1015,1600,1602,1603,1604 ve 1 - 99 arası)

Rate this topic

Recommended Posts

itunesapple.jpg

Arkadaslar herkesin bildigi üzere; iTunes bizi Restore ederken yada Downgrade islemi sırasında yada farklı farklı alanlarda hatalarıyla üzüyor.

İşte bu hataları tanırsak, çözümlerini bilirsek bizim icin herseyin daha basit olucagı kanısındayım. Bu yüzden Kendi basıma gelen hataları, kendi basıma gelen hataları arastırırken incelediğim hataları hepsini bir başlık altında paylasıyım dedim Oldukca kullanıslı olucagına inanıyorum.

Hataların tamamı tabiiki yok ve yeni gelen firmwareler ile hata çeşitleri fazlalaştıgı icin. Göremediginiz hatayı buraya yazarsanız yine yardımcı olmaya calısırız arkadaslar.

Aynı sekilde çözümünü bildiginiz ve daha önce karsılasmadıgınızı düşündügünüz hatalar var ise burda çözümüyle birlikte paylasırsanız ana konu icerisine ekleriz.

Neyse konuya girelim:

Hata kodu: 1011, 1013, 1015 (Restore İşlemi Sonlanırken Çıkar);

Bu hata mesajı, iPhone’un modem firmware’i yenilenemeyince çıkar. Örneğin iPhone’unuzu 3.0'dan 2.2.1'e düşürdüğünüzde bu normaldir. Bu durumda iPhone’unuz Recovery Mode’da kalacaktır. Recovery Mode’dan çıkmak için MAC kullanıcıları independence, PC kullanıcıları Jailbreak 2.5 ' i kullanabilir.

George Hotz’un iPhone vikipedi’sinde iPhone’unuzun açma kapatma düğmesine 60 saniye basılı tutarsanız da Recovery Mode’dan çıktığı belirtiliyor.

Eğer telefonunuz Recovery Mode’dan çıktıktan sonra “Repair Needed” hatası veriyorsa, yeniden Restore etmeyi deneyin. Hala “Repair Needed” hatası alıyorsanız, telefonunuzu DFU Mode’a alıp yeniden Restore edin. Düzelmiyorsa iPhone’unuzda kalıcı hasar oluşmuş olabilir. Geçmiş olsun =Dasdlas

1015 hatası ile forum icerisinde bulunan ilgili konular:

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/13903-3g_4_2_1_yuklerken_1015_hatasina_cozum.html

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/13320-3gs_4_2_1_custom_firmware_eski_boot_1015_hatasina_kesin_cozum.html

Hata Kodu: 1600;

Bu hata Pwnage yapılmamıs DFU moddaki telefonda karsınıza cıkabilir. Telefonu DFU Mode’dan çıkartmak için kablosunu sökün, HOME ve Power (Açma / Kapama) tuşlarına aynı anda basın 60 saniye kadar bekleyin. Apple logosu çıktığında tuşları bırakın. Telefonunuz DFU Mode’dan çıkacaktır. Bu benim hatam cok severim bu hatayı =)

Hea bide " -Ben zenginim kardesim Mac kullanırım" diosanız =Dasdsa; mkdir ~/Library/iTunes/”Device Support” su komuta bi bakın. Klasör cıkıyorsa karsınıza içini bosaltın, ne varsa silin.

Hata Kodu: 1602, 1603 Unknown Error (Bilinmeyen Hata);

Unknown Error (Bilinmeyen Hata) sınıfına giren bu hata türü, genellikle bilgisayarınızın iPhone ile bağlantısının koptuğu anlamına gelir. iTunes’ı yeniden kurmak çözüm sağlayabilir. Sim Kartınızı çıkartıp Restore işlemini yeniden yapmak sorununuzu çözebilir. (Sim kartınızı çıkarttıktan sonra telefonunuzu kapatıp açın. Telefonunuzu bu işlemden sonra Restore Mode’a alın)

Kimi zamanlarda bu hata mesajı daha ciddi sorunlar olduğu anlamına gelebilir, telefonunuzu servise (Apple’a / Türkiye’de GenPa’ya veya Turkcell'e) vermeniz gerekebilir. Aklınızda bulunsun

Hata Kodu: 1604;

Apple’ın bu hata ile ilgili bazı tavsiyeleri var;

1). Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

2). USB’den bağlı tüm diğer aletleri sökün, iPhone’unuz Dock’a bağlıysa sökün, direkt kabloyu iPhone’unuza bağlayın.

3). Mac OS X 10.4.x işletim sistemli PowerPC işlemcili Mac kullanıyorsanız “Classic Enviroment” açık ise kapatın.

4). İşletim sisteminizde yani bir kullanıcı hesabı açın.

5). iTunes’ı sisteminizden kaldırıp, yeniden kurun.

6). Farklı bir bilgisayarda Restore işlemini yapmayı deneyin.

7). USB sürücülerini güncelleyin ya da yeniden kurun.

8). Hala olmadıysa dua edin. =Dasdsa

Hata Kodu: 1, 2, 3, 6 ya da 99′dan Küçük Bir Sayı;

Bu hata mesajı telefonunuzun Restore Mode’a alınamadığı anlamına geliyor.Bu durumda telefonu kendiniz DFU Mode’a alın.

Kimi zamanlarda 6 numaralı hata telefonunuzu kırdığınız zaman ayarladığınız Partition büyüklüğünden de kaynaklanıyor olabilir. Bu 6 numaralı hatayı, UPGRADE işlemi sırasında alıyorsanız, telefonunuza önceden kurduğunuz Firmware’in Partition büyüklüğünden kaynaklı bir problem olabilir. Bu durumda eski Firmware’i farklı bir Partition büyüklüğü ile yeniden telefonunuza kurup sonra UPGRADE işlemini deneyebilirsiniz.

Bide Şöyle Bir Hata Alabilirsiniz: "iTunes was unable to load dataclass information from sync services";

Bu hata, cihazınız ile ilgili değildir. iTunes ile ilgilidir. iTunes’ı tamamen kaldırıp baştan kurmak sorununuza çözüm olacaktır. Apple sitesinde de yönerge var bu konuyla ilgili olarak tercüme olayı var. Bunu tamamen kaldırıp kurdugumuzda sorun hallolucak gibi. Çünki ordada en sonuna baktımda iTunesin en güncel sürümünü yükleyin simdi diyor =)

Bu arada DFU Mode'a almaktan baya bahsettik. Dev Team'in Jailbreakte gösterdigi gibi yeniden yazalımda, yeni arkadasların kafası karısmasın.

DFU Mode'a Alma;

Öncelikli olarak kullanıcagımız tuslar Home (Dokunmatik ekranın altında bulunan Yuvarlak tuş) ve Power Tusu (üst tarafta bulunan Acma/Kapama tusu).

- Home tusuna 5sn,

- Home tusundan elinizi kaldırmadan Power tusuyla birlikte 10 sn basmaya devam edin,

- Yine eliniz Home tusundan kaldırmadan Power tusunu bırakıp, basmaya 30 sn boyunca devam edin.

Yani eliniz hep Home tusunda =) Eger Dfu Mode'dan cıkmak isterseniz, Power ve Home Tuslarına biraz basılı tutarsanız (elma logosu gelene kadar) telefona restart atmıs olucaksınız.

Kolay gelsin.:rolleyes:

Edited by geYiq

valla bu konulari ne zamandir bekliyoruz :) :) tesekkurler :)

güzel bir paylaşım bilgilendirici ;)

işte geyiq farkı!

başka bir forumdanda tanıyorum geyiq arkadaşı çok bilgilendirici yazılar yazıyor vede ayrıntıllı bir şekilde konu açıyor teşekkürler geyiq kardeş devamını bekliyoruz ;)

Süper bi konu olmuş teşekkürler dostum

şu "artık olmadıysa dua et" kısmını başka yerde görmüştüm ama oda yine geyiq'in yazısıdır herhalde :)

evet oda geyiq'inmiş :)

Edited by ogi_can

merhabalar

3g mi 3.01 den 3.13 yukselttim.jail break islemi sorunsuz gecildi.cydiadan repo,ultrsnow kurulduktan sonra telefonum surekli elma logosu acils kisminda oldugu gibi kaldi.

ne yapmaliyim

tesekkurler

iTunes 1004 hata raporu

JB sonrası restore yapılırken gelen mesaj dır.

TinyUmbrella ile Kick Boot çözümdür. aksi taktirde iPhone 4 DFU da kalır.

Eğer telefonunuz Recovery Mode’dan çıktıktan sonra “Repair Needed” hatası veriyorsa, yeniden Restore etmeyi deneyin. Hala “Repair Needed” hatası alıyorsanız, telefonunuzu DFU Mode’a alıp yeniden Restore edin. Düzelmiyorsa iPhone’unuzda kalıcı hasar oluşmuş olabilir. Geçmiş olsun =Dasdlas

hocam bu gerçekmidir yoksa gerçekten geyikmi? ona göre davranıcazda :D

oxe80081c hatası jb lı tele ıgo yu yuklerken verıyor bu hatayı varmıdır cozumu

Bu hata jailbreak olmadığını gösterir ancal jailbreak var, demişsiniz... AppSync yamasını kurdunuz mu ?

Saygılar...

jb yaptımda apsnc 4,3,1 icın hangi apsnc kuracagız bılgi verirsen cok sevınırım ben ınstallusu kurdum o apsync yı kurdugu soylendi formda

biraz ugrastim buldum bu hatayı normalde ınstallusu kurunca apsyncı kuruyor bide ben ustune bı appsync 4,3 kurunca bu hatayı verdı şımdı duzeldı kaldırınca

arkadaşlar elimde ingiltereden alma factory unlock iphone 4 var. vodafone hattımla ingiltereden geldiği gibi kullanıyordum. pasaportada işlettim bir problem yok.biraz once siteden indirip custom fw yapıp 4.3.1 e yükselttim.(irebi kullanıp cstm fw yi gösterip) yalnız operatör gelmedi. daha sonra gene bu siteden indirdiğim orjinal fw yi yükleyim sonra kendim jb yaparım diye restore ediyim dedim. ettim ama bitmeden önce 1013 hatası verdi. başka bilgisayrda denedim başka kabloyla denedim olmadı. direk itunes üzerinden restore yapıp kendi sitesinden indirdi yaptı. gene 1013 hatası. acaba nedir sorun yardım edebilcek olan varmı?

arkadaşlar elimde ingiltereden alma factory unlock iphone 4 var. vodafone hattımla ingiltereden geldiği gibi kullanıyordum. pasaportada işlettim bir problem yok.biraz once siteden indirip custom fw yapıp 4.3.1 e yükselttim.(irebi kullanıp cstm fw yi gösterip) yalnız operatör gelmedi. daha sonra gene bu siteden indirdiğim orjinal fw yi yükleyim sonra kendim jb yaparım diye restore ediyim dedim. ettim ama bitmeden önce 1013 hatası verdi. başka bilgisayrda denedim başka kabloyla denedim olmadı. direk itunes üzerinden restore yapıp kendi sitesinden indirdi yaptı. gene 1013 hatası. acaba nedir sorun yardım edebilcek olan varmı?

Custom a gerek yoktu... Direk 4.3.1 yükleyebilirdiniz... Neyse...:) Forumda 1013 hatasına ilişkin konu mevcut... Arama motorundan bulabilirsiniz.

Saygılar...

evet konuya bakmıştım zaten. dfu mode a alıp restore ediyorum ama yinede 1013 hatası alıyorum :/

dfu mode a aldığımda itunesda recovery mode a alındı diyor. ama telefin ekranı karanlık, kabloyla itunes işareti yok. dfu mode a alındığında dfu mode a alındı diye uyarı gelmiyormu?

Selam tum iphone kulanicilarina ve cozum bulupta burada bilgi paylasanlara .. Simdi 3 kurusluk bilgi paylasiminda bulunmak istiyorum iponem 3g aylardir bozuktu 4 yere biraktim calistiramadilar sarj almiyordu ve tamamen kapandi bataryada degisti ama olmadi beynide sifirlanmisri restore ederken neyse hata kodu 23 verip duruyordu iphoneyi gozden cikartmistim artik soktum dagitim bataryasina sok yontemiylen doldurdum iyice sarj gostergesinden cikti topladigimda pc ye bagl simgesi gorundu restore sirasinda 1015 hat vermeye basladi tam sonunda bunuda tinyumbrella 4.30.00 lan cozdum ac bu programi recvoreden cikarmaya clis recvore ekit yazisi hazir hale geldimi ekite bas ipone aninda aciliyor bukadar basit ama cok ograstim bunu buluncaya kadar bu programi kurup yapin simdi sarjiylan ograsiyorum bir calisti tekrar durdu bakicam ama su anda acik ve kulaniyorum deneyin ozeliklen hata kodu 23 verenler bataryadan bilginiz olsun donanimsal falan degil

Bu arada ekik bilgi verdim pardon 6bucuk voltluk bir adaptorlen yaptim bu isi ev telefonlari var telsiz telefonlar onun adaptoruylen yaptim +ve _ yi bul adaptorun bataryanin ic kismina bakan yani acma kapama tarafinda olan son tele atri uc alta saj kismina dusen pildeki telucunada eksi ucu bagla 10 15 dakika bekle ayir dene anlarsin ozaman yeterki arti ucu dogru bagla o tel mutlaka acilir kolaygelsin cafer kilic

iphone 3g kullanıyorum

kendim yapmadığım için tam net bilgi veremiyeceğim ancak telefonuma jail break yapıldı

müzik yüklemek için bilgisayara bağladığımda itunes telefonu görüyordu ancak backup işlemini tamamlamıyordu.

bende ıtunes'tan gelen bi uyarıyla beraber ıphone'un son sürümünü (yanılmıyorsam 4.2) yükledim.

bundan sonra telefon kapanıp açıldı ve "itunes'a bağla" işareti belirdi.

daha sonra telefonun restore edilmesi gerektiğine yönelik uyarı geldi bende restore ettim. ve restore işleminin sonuna doğru 2003 no'lu hatayı aldım.

hatayı verdikten sonra itunes telefonu görmüyor ve çıkarıp tekrar takmak zorunda kalıyorum.

uzun bi yazı oldu özür dilerim ama yardım gerekiyo. 2003 nolu hata!

evet sonunda buldum 2003 nolu hata kullanılan koblonun orjinal olmamasından kaynaklanıyormuş.

orjinal kabloyu kullandığımda sorun çözüldü.

bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlarıma faydam dokunur inş.

hata kodu 1600

bu hata genelde custom fw yüklerken alınan hatadır

bu hatayı aldığınız zaman telefonu redsnow ile cydia yüklemesi yapınız original fw göstererek

ve bitip telin açılmasını bekleyin geçmiş olsun

geyiq arkadaşım ellerine sağlık teşekkür ederim çok lazımdı valla.. keske sabitlerde olsa hemen ulaşabilsek..

saygılar..

Arkadaşlar öncelikle merhaba benim bir sorum olacak ben 200 MB üzeri oyunları iTunesa atıp telefonuma yüklemeye çalıştığım zaman ortadaki barda install yazıyor yarısına gelince tekrar elma işareti çıkıyor ve iPhone dada eşleştiriliyor yazıyor bıraksam sabaha kadar öyle kalacak telefon modeli 3G 16GB 4.2.1 jailbreak

Çok iyi bir konu öncelikle paylaşımın için teşekkürler eminim bir çok kişinin işine yarıyacaktır...

Benimde İtunes ile alakalı bir sorunum var ama hata kodu filan çıkmıyor.. İtunes'tan anlayan birisi yardımcı olursa çok sevinirim...

LİNK: http://www.iphoneyardim.net/iphone_yardim_soru-cevap/32840-gt_gt_gt_itunes_storeye_baglanamiyorum_lt_lt_lt.html

[ATTACH=CONFIG]6598[/ATTACH]

Arkadaşlar öncelikle merhabalar...

Bilgisayarımdan İtunes'i açıyorum Normal bir şekilde hiç bir hata vermeden açılıyor..

Ama sonra öylece kalıyor..

Accessing İtunes Store... yazısının altındaki ilerleme yani yükleniyor anlamına gelen şey Accessing yazısının 'e' harfinde takılıyor orda biraz bekledikten sonra komple kayboluyor. Yani ondan sonrada hiç birşey olmuyor sadece Aplle logosu çıkıyor.. İlk defa boyle bir sorunla karşılaştım. Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.

Bu arada normal PC mac filan değil

iphone4 kullanıyorum jb'siz ^^

screenshot019dh.jpg