Jump to content

Rehberde Kayıtlı Olan Kişilere E-Posta Adresiyle İlişkilendirilmesi

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba, 

kuvvetle muhtemel birilerinin başına gelmiştir, bir kaç gündür araştırmama rağmen kalıcı bir çözüme ulşamadığımdan buraya yazmak zorunda kaldım. Eğer daha önce sorulmuş ve ben bulamadıysam kusuruma bakmayın lütfen. Bu problemin benzeri daha öncede başıma geldi fakat bir şekilde hallettim. Bu sefer ki biraz farklı oldu. Uzun zamandır çalıştığım şirketten ayrıldım, telefonumda şirket maili kullanıyordum. Outlook Exchange. Nedeni bilmediğim bir şekilde bazı kaydettiğim numaralar bu hesapta yedekleniyordu. Şirketten ayrılınca mail adresini sildim ve fark ettim ki 150'ye yakın numarada silinmiş. Merak ettiğim bir kaç şey var;

1. Herhangi bir numarayı rehbere kaydederken hangi mail adresine kaydeceğimize telefon nasıl karar veriyor? (Benim böyle bir seçeneğim yok)

2. Şuan mail adresini aktif edip, iclouddaki rehberi güncellememe rağmen, o numaralar iclouda gelmiyor? 

3. Outlook web app'a giriş yapıyorum numaraları görüyorum, onları da pc ye yada telefona alamıyorum, bunu da anlamadım?

bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim, yoksa numaraları tek tek elle yazmak zorunda kalacağım..

• Administrator

Merhaba

1. Mail adreslerini eklerken sizden rehberİ, takvim, vb.. özelliklerinide kullanmak isteyip istemediğinizi sorar. Sizde diger maillerin eklentileride açık ise  örneğin pc'den eklediğiniz numara hotmail, outlook üzerine kayıt olmuş olabilir.

2. iCloud rehberi daha önce kapatmışsanız zaten eklediğiniz numaralar kullandığınız diger mail adreslerindeki rehber bölümüne kaydolmuş olabilir.

3. Hiç başıma gelmedi iCloud yedeklemem açık herşey oraya kaydoluyor.. 

Merhaba, 
kuvvetle muhtemel birilerinin başına gelmiştir, bir kaç gündür araştırmama rağmen kalıcı bir çözüme ulşamadığımdan buraya yazmak zorunda kaldım. Eğer daha önce sorulmuş ve ben bulamadıysam kusuruma bakmayın lütfen. Bu problemin benzeri daha öncede başıma geldi fakat bir şekilde hallettim. Bu sefer ki biraz farklı oldu. Uzun zamandır çalıştığım şirketten ayrıldım, telefonumda şirket maili kullanıyordum. Outlook Exchange. Nedeni bilmediğim bir şekilde bazı kaydettiğim numaralar bu hesapta yedekleniyordu. Şirketten ayrılınca mail adresini sildim ve fark ettim ki 150'ye yakın numarada silinmiş. Merak ettiğim bir kaç şey var;
1. Herhangi bir numarayı rehbere kaydederken hangi mail adresine kaydeceğimize telefon nasıl karar veriyor? (Benim böyle bir seçeneğim yok)
2. Şuan mail adresini aktif edip, iclouddaki rehberi güncellememe rağmen, o numaralar iclouda gelmiyor? 
3. Outlook web app'a giriş yapıyorum numaraları görüyorum, onları da pc ye yada telefona alamıyorum, bunu da anlamadım?

bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim, yoksa numaraları tek tek elle yazmak zorunda kalacağım..

Merhaba, sorununuz daha önce başıma geldiği için tecrübe ettiğim bir konu.
Ayarlar/Kişiler/Hesaplar altında kayıtlı mail hesaplarında ilgili mail hesabının detayına girdiğinizde, kişilerinizi o hesapla senkronizasyonunu açmanızdan kaynaklı, mail hesabını silince senkronize etmiş oldğunuz kişiler silinmiş!

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
  • Like 1

• Belmaci changed the title to Rehberde Kayıtlı Olan Kişilere E-Posta Adresiyle İlişkilendirilmesi