Jump to content

Macbook Pro 16 vs Dell XPS 15-17

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba

Ben bilgisayar almayı düşünüyorum. Çok araştırmalar yaptım internetten ve iki bilgisayar arasında kaldım macbookpro 16 ve dell xps 17. Öncelikle bilgisayarı çoğu zaman kullandığım yerler iş için onu söliyim. Özellikle excel i çok yoğun kullanıyorum. Tüm formüllemeleri kullanıyorum neredeyse tüm işim excelde. Çok oyun bağımlısı bi insan değilim fakat boş vakitlerimde oyunda oynuyorum. Dota , gta5 pubg gibi oyunlar. Sizlere sormak istediğim şu; macbook pro 16 da exceli windows ta kullandığım gibi stabil ve hızlı bir şekilde kullanabilirmiyim ve bu söylediğim oyunları rahatlıkla oynayabilirmiyim ?? Siz hangi bilgisayarı tavsiye edersiniz ??

yardımlarınızı bekliyorum

• Administrator
traxex, 17.07.2021 - 11:47 yazdı:

Merhaba

Ben bilgisayar almayı düşünüyorum. Çok araştırmalar yaptım internetten ve iki bilgisayar arasında kaldım macbookpro 16 ve dell xps 17. Öncelikle bilgisayarı çoğu zaman kullandığım yerler iş için onu söliyim. Özellikle excel i çok yoğun kullanıyorum. Tüm formüllemeleri kullanıyorum neredeyse tüm işim excelde. Çok oyun bağımlısı bi insan değilim fakat boş vakitlerimde oyunda oynuyorum. Dota , gta5 pubg gibi oyunlar. Sizlere sormak istediğim şu; macbook pro 16 da exceli windows ta kullandığım gibi stabil ve hızlı bir şekilde kullanabilirmiyim ve bu söylediğim oyunları rahatlıkla oynayabilirmiyim ?? Siz hangi bilgisayarı tavsiye edersiniz ??

yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba ikisininde teknik ozelliklerini yazarmisiniz ?

Excel konusunda MacBook pro Size bir sıkıntı yaşatmaz ama oyun için yinede harici bir ekran kartı olan bir model alırsanız ondada bir sıkıntı olmayacağını düşünüğyorum.

BootCamp ile Windows kurup iki sistemi bir arada kullanabilirsiniz. Tabi ki disk kapasitesi de bir nebze 512gb veya üstü olması sizin açınızdan iyi olacaktır..

• 2 weeks later...

Tekrar merhaba

Macbook pro ya karar verdim ve yapılandırarak aldım. Ram 32gb ve ekran kartını 8gb 5500m olarak yapılandırdım. Dediğiniz gibi bootcamp kurarak windows kurup oyun oynayacağım. Şu an için bana yeterli olacaktır. Yardımlarınız için teşekkür ederim… 

• Belmaci changed the title to Macbook Pro 16 vs Dell XPS 15-17