Jump to content
Sign in to follow this  
geYiq

IMEI Değiştirmek Isteyen Arkadaslar Icin: " 1.1.4 e DOWNGRADE "

Rate this topic

Recommended Posts

Downgrade-iPhone.jpg

Anlatıma gecmeden önce, elimizde bulunması gereken araçlar:

• 2G için 1.1.4 Firmware --> BURAYA tıklayarak yükleme yapabilirsiniz..
  • 2G için 2.0 Firmware --> BURAYA tıklayarak yükleme yapabilirsiniz.
  • 2G için Custom Fake IMEI Firmware --> BURAYA tıklayarak yükleme yapabilirsiniz.
    Not: Bu Fw Cyberclops üyemiz tarafından yüklenmiştir...
  • iTunes 7.5 için BURAYA, iTunes 7.6 için BURAYA tıklayarak yükleme yapabilirsiniz.
  • ZiPhoneWin-2.6b --> BURAYA tıklayarak yükleme yapabilirsiniz. [13.11 MB (Megabyte)]
  • Kıremk 04.05.04 G --> '>BURAYA tıklayarak yükleme yapabilirsiniz. [9.09 MB (Megabyte)]

Step -1

Bilgisayarınızda bulunan iTunesi kaldırın ve Bilgisayarınıza iTunes 7.7 yükleyin (iTunes i kaldırdıktan sonra Pc'nizi yeniden başlatmayı unutmayın.)

iTunes 7.7 versiyonu mevcut degilse BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

Step -2

Bu adımda data kablosu ile Pc ve iPhone arasında baglantı kurduktan sonra iTunes 7.7 yi calıstırın.

Step -3

Şimdi cihazı DFU mode alalım DFU mode nasıl alınır ( Cihazının ekranında usb kablo simgesi varken cihazın power ve home tuşuna ikisine birlikte basılı tutuyoruz. Bekleyin cihaz komple kapanacaktır. Butonları kesinlikle bırakmayın ve yaklaşık 6 saniye kadar sonra power butonunu bıraktın ve home tuşuna basmaya devam edin. Cihazın ekranı siyah olacak ve iTunes hata verecektir. Hata ya tamam diyin. Sonrasında siyah ekranda DFU moda geçmiş olacaksınız. )

Step -4

Şimdi cihazımız DFU mode da o zaman iTunes karşımızda şimdi Shift+Restore ye basıyoruz ve firmware 2.0 yüklüyoruz. (yükleme bitince size 1011 hatası da verebilir ya da başarı ile sonuçlandığını ifade eden bir ekran çıkar ve işte 13 ya da 10’ dan dan geriye doğru saymaya başlar bu esnada cihaz kendini restart atar ve elma resmi gelir bekleyin, cihaz slide for emergy yede geçebilir ya da tekrar kendiliğinden recovery modede geçebilir.

Step -5

Kurmuş olduğumuz iTunes 7,7’yi bilgisayarımızdan kaldırıyoruz. Kaldırma işlemininden sonra restart atmamız gerekiyor ve restart atmadan önce C:\Documents and Settings\geYiq\Belgelerim\Müziğim\iTunes sekmesindeki iTunes klasörünü komple silmeniz gerekebilir. Bu adımı uygulamadıgınızda herzman sorun cıkarmaz fakat, sorun cıkarabilecegini göz önünde bulundurarak silmenizi tavsie ediorum.

Step -6

Pc'ye restart attıktan sonra 7.5 veya 7.6 kurmanız gerekiyor. Eger elinizde setup ı hazır olarak bulunmuyorsa, iTunes 7.5 için BURAYA, iTunes 7.6 için BURAYA tıklayarak yükleme yapabilirsiniz.

Step -7

7.7’yi kaldırdık ve 7.5 veya 7.6’yi bilgisayarımıza kurduk şimdi cihazı tekrar DFU mode alalım arkadaşlar sonrasında Shift+Restore yapıp 1.1.4 firmware dosyasını gösteriyoruz arkadaşlar. Eger elinizde 1.1.4 versiyonu mevcut degilse BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

Step -8

Yükleme bitiminde muhtemelen 1015 hatası alacaksınız.1015 hatası aldınız hataya ok diyin ve cihaz kendini recovery mode alacaktır.

Step -9

Bu adımda Ziphone ve Kıremk dosyalarını indiriyoruz. Ziphone icin BURAYA, Kıremk icin BURAYA basarakta yükleme yapabilirsiniz.

Kıremk dosyası ile bilmeyen arkadaslar icin kısa bir bilgilendirme yapıcak olursak: 2G iPhone'larımızı 2.x sürümlerden 1.1.x sürümlerine geri döndürmek için kullandığımız programdır kendileri. =)

Yüklendikten sonra uygulamayı calısıtırın ve ekranda görünen downgrade Baseband - Debug Boot ve iErase (README) seçeneklerinin üçü nüde işaretleyin ve start a basın.

NOT: Cihaz da herhangi bir işlem olmayacak cihaz oldugu gibi, sabit kalıcak. Bu işlem 20 dk civarında sürüyor. Zaman tutun ve 20 dk sonra kıremki kapatın.

Step -10

Kıremk i kapattık şimdi cihazı tekrar DFU mode alıyoruz ardından tekrar Shift+restore ile 1.1.4 dosyasını gösteriyoruz ve yüklemeye devam ediyoruz işlem bitiminde 1015 hatası alabiliriz. Hataya tamam diyin.

Eger elinizde 1.1.4 versiyonu mevcut degilse BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

Step -11

Hataya tamam dedikten sonra cihaz kendini recovery mode alacaktır. dosya merkezinden indirdiğimiz Ziphone Kıremk i açıyoruz ve 3 seçenek işaretli olarak start diyoruz işlem bitince cihaz Slide For Emergy ekranına geliyor devem ediyoruz.

Step -12

Slide for Emergy yazısını gördüyseniz şimdi cihazı RECOVERY mode alıyoruz recovery mode sonra yine Shift Restore diyoruz ve 1.1.4 restore dosyasını gösterip yüklüyoruz.

Eger elinizde 1.1.4 versiyonu mevcut degilse BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

Step -13

Son olarak cihazı recovery mode alın. Ziphone 2.6b açın ve "Do it all" diyin.

Ziphone ile ilgili detaylı anlatım icin BURAYA tıklayın.

Kolay Gelsin.. :rolleyes:

Edited by geYiq
  • Like 1

Fazla talep olursa neden olmasın dostum :)

Olmaz dostum ancak yüklü olan iTunes u, tertemiz, kalıntısız kaldırmanız lazım. Google a girerek

Revo Uninstaller 1.85

programını aratın. Versiyonuna özellikle dikkat edin çünkü bu versiyondan sonrakiler ücretlidir ;).

Bu program yükleyi ve çalıştırın. Yüklü olan programlar ekranında iTunes u bulun ve sağ tıklayın, en alttaki seçeneği seçin, gelişmiş olması lazım.

Bu seçenek ile iTunes u tamamen kaldırın. Kaldırma esnasında, bilgisayarın yeniden başlatılması gerekirse, kesinlikle yapmayın, sonra başlatmayı seçin ve Revo Uninstaller programının, işlemi tamamlamasıın bekleyin.

Bundan sonra iTunes tamamen kaldırılmış demektir. Bilgisayarınızı kapatıp, açın ve eski sürüm iTunes u indirip, kurun.

Ben, 1.1.4 e düşme işlemini 7.6.2.9 da yapmıştım ancak buradaki en büyük etken DFU mode dur, unumtmayın ;)

Saygılar...

bide bu ıslemlerı yapınca kendı kendıne mı ımeı numarası olmus olacak nedır durum yanı benımkı yakalandı cunkı

Hayır dostum. Diyelim sorun bir şekilde 1.1.4 e düştünüz ve ZiPhone işlemlerini hallettiniz, sıra fake imei ye geldi.

Kayıtlı olan başka bir telefona ait imei numarasını alıyor ve iphone a yazıyorsunuz. Bu işlemden sonra imei sini aldığınız diğer telefonu tamamen yoketmek zorundasınız. Imei sini aldığınız telefon, bir şekilde şebeke ile iletişime geçerse, işiniz kötü olur.

Kayıtlı bir telefona ait imei bulmanız şart... Sonra bunu ZiPhone ile telefona yazıyorsunuz ve bundan sonra ki versiyon güncellemelerinize, custom fake imei özellikli dosyalardan geçiyorsunuz ;)

Saygılar...

hehe valla ısımız var desene ya telefonlardan bırının ımeı sını feda edıcez yada 1ay ıcınde yurtdısından gelmıs bırının pasaportuna kayıt ettırıcez pekı son bı soru daha ben 3.0 y:Dkletmıstım ımeısı yukseltırken yakalanmıstı pasaporta ıslettıgımde ımeı numarasını dırek acılırmı telefon ve yenı yukseltmelerde sorun aysatırmı cok saol bılgılerın ıcın

hehe valla ısımız var desene ya telefonlardan bırının ımeı sını feda edıcez yada 1ay ıcınde yurtdısından gelmıs bırının pasaportuna kayıt ettırıcez pekı son bı soru daha ben 3.0 y:Dkletmıstım ımeısı yukseltırken yakalanmıstı pasaporta ıslettıgımde ımeı numarasını dırek acılırmı telefon ve yenı yukseltmelerde sorun aysatırmı cok saol bılgılerın ıcın

Kayıt ettirebilirseniz, tabii ki daha iyi olur. Pasaporta işlettikten sonraki 1 hafta içerisinde hattınız açılır ve sonraki yükseltmelerde sorununuz olmaz çünkü orjinal imei kullanıcısı olursunuz.

Saygılar...

Kayıt ettirebilirseniz, tabii ki daha iyi olur. Pasaporta işlettikten sonraki 1 hafta içerisinde hattınız açılır ve sonraki yükseltmelerde sorununuz olmaz çünkü orjinal imei kullanıcısı olursunuz.

Saygılar...

Diyecek söz kalmamıs :) Tesekkürler :)

Diyecek söz kalmamıs :) Tesekkürler :)

Rica ederim alpcim ;)

Saygılar...

Arkadaşlar henüz geçenlerde 2G telefon geldi yurtdışından.

OS 3.1 eski telefonumun imeisini kullanmak istiyorum ama yukardaki

ilk işlemi bile yapamadım.

Itunes 7.7'yi yükledim ama telefonunuz 8.2 ve üzerinde çalışır diye mesaj geliyor

ve telefonu görmüyor.

Lütfen yardım...

Arkadaşlar henüz geçenlerde 2G telefon geldi yurtdışından.

OS 3.1 eski telefonumun imeisini kullanmak istiyorum ama yukardaki

ilk işlemi bile yapamadım.

Itunes 7.7'yi yükledim ama telefonunuz 8.2 ve üzerinde çalışır diye mesaj geliyor

ve telefonu görmüyor.

Lütfen yardım...

Telefonunuzu DFU Mode a almalısınız aksi takdirde olmaz.

Saygılar...

Teşekkürler

hemen deniyorum.

Rica ederim.

1.1.4 e düşürmüşken, ZiPhone 2.6b ile Refurbished yapayı, unutmayın. Tertemiz olsun telefon ;)

DFU Mode a alın

1.1.4 kurun

Refurbished yapın

1.1.4 kurun

Do It All yapın

Fake Imei yazın

Saygılar...

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Tertemiz bir telefonum oldu.

Hayırlı olsun =)

Rica ederim dostum. Son olarak, fake imei yazdıysanız, iTunes 9.0.3 ile hazırladığımız 2G 3.1.3 Custom fw fake imei dosyasını direk uygulayabilirsiniz. Şarj, şebeke, jailbreak gibi sorunlarınız olmayacaktır ;)

Saygılar...

Bu uygulama 3g içinde geçerlimi acaba ?

hayir 3g de fake imei yazamazsin.

Hayir dostum,3g de imei degistiremezsin,bu 2G ler icin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sadece 2G dostum.

Saygılar...

yurtdışı 3G ve 3Gs pasaport kaydı gerektirir;)

Anlatılarlar çok ilginç..2G telefon alasım geldi..Birde pert bir makinanın imei'si...

Her zaman en sorunsuzu 2G dir dostum:).

Forever 2G :D

Saygılar...

İphone16 hocam,

İtunes 7.7'yi yükledim,konuda yazdığınız 4. maddeye geldiğinde fw 2.0'ı bir türlü yükletemedim,

DFU mod tamam sorun ne olabilir?Error (20) diyor,

Saygılar...

İphone16 hocam,

İtunes 7.7'yi yükledim,konuda yazdığınız 4. maddeye geldiğinde fw 2.0'ı bir türlü yükletemedim,

DFU mod tamam sorun ne olabilir?Error (20) diyor,

Saygılar...

Orjinal 1.1.4 deneyin. DFU Mode a aldığınızdan emin olun. Tbii önce iTunes sürümünü düşürmeniz lazım. İsterseniz en başta dediğim gibi iTunes 7.6.2.9 ile direk 1.1.4 e düşmeyi deneyin.

Saygılar...