Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
geYiq

iTunes Kullanımı & iTunes'ten Müzik ve Video Silmeden Nasıl Ekleme Yapılır? (Resimli)

Rate this topic

Recommended Posts

Eveet yazıma başlarken çok uzun sürecek bişeye bulastım gibi hissediyorum ya hadi bakalım =)asdasd

Hepimizin ilk tanıstıgında gıcık oldugu iTunes'in kısm-i kullanım klavuzunu yazmaya calısıyorum =)

Arkadaslar iTunes ile ilgili gün icerisinde bir cok soru soruluyor.

Bende bunları göz önüne alarak ScreenShotlar ile birlikte bir acıklama yapma; aslında acıklamadan cok genel olarak bilinmesi gereken seyleri arkadaslarla paylasıp hemde iTunes ile ilgili sorulara bir catı altında yanıt verme amaçlı bu konuyu paylaşıyım dedim.

Bu acıklamalarda ele aldığım konu başlıkları;

• *iPhone yada iPod'a nasıl şarkı atabileceğimizden,
  • *iPhone yada iPod'a nasıl video atabileceğimizden,
  • *iPhone yada iPod'a atıcağımız şarkı bilgilerini nasıl değiştirebileceğimizden ve albüm kapagını nasıl ekleyebileceğimizden,
  • *Ve yine arkadasların cok takıldıgı bir nokta olan bir tane şarkı veya video atmak istenildiginde "Erase and Sync" iğrencliginden kurtulmaktan bahsedicem...

Baştan sölim bi hatamız olursa affola söyleyin düzeltiriz =)

*iPhone yada iPod'a nasıl şarkı atılır?

i310816_re1.png

iTunesimizi acıyoruz. Cihaza iTunes ile sarkı atabilmemiz için;

ilk önce resimdede gördüğünüz gibi sol üstte bulunan Library(Kütüphane) başlıgı altında Music (Müzik) kısmına Pc'imizden sarkılarımızı eklememiz gerekiyor. Bunun icin ister sarkıları sürükleyip bu kısma bırakın, isterseni sol üstte bulunan "File (kısayolu; Alt + F)" a tıkladıktan sonra ya Add File to Library (Kütüphaneye dosya ekle) yada Add Folder to Library (Kütüphaneye klasör ekle) i kullanabilirsiniz.

i434462_re2.png

Daha sonra Bu sarkılarımızı cihazımıza atmamız icin Playlist olusrmamız gerekiyor. Playlist olusturmamız icin; sol alt tarafta bununan "†" işaretine basarsanız =)asdas

i434463_re3.png

ve playlistlerimiz olustuktan sonra sol tarafta bulunan"Devices" sekmesinden cihazımıza tıklayıp, sag tarafında cıkan menuden "Music" sekmesine gelip Playlistlerimizi yüklüyoruz. Fakat resimdede gördügünüz gibi playlistleri eklerken "Selected Playlist" var eger buraya tıklarsanız, her playlistin yanında onaylama kutucugu acılacak ve isteginize göre playlist ekleyebileceksiniz. Kafanıza göre yane =)asda

Konu ile ilgili gereksiz bilgiler =Dsada :

Playlisti silmek icin üzerine gelip "Delete" ye basın. Olusturdugunuz Playlistler icerisinden atmak istemediginiz sarkı var ise; sarkıların sol taraflarında bulunan ufak kutudaki tiki kaldırın cihazınıza o sarkıyı eklemeyecektir.

*iPhone yada iPod'a nasıl video atılır?

i310819_re4.png

iTunesimizi acıyoruz. Cihaza iTunes ile Video atabilmemiz için;

ilk önce resimdede gördüğünüz gibi sol üstte bulunan Library(Kütüphane) başlıgı altında Movies(Videolar) kısmına Pc'imizden videolarımızı eklememiz gerekiyor. Bunun icin ister videoları sürükleyip bu kısma bırakın, isterseniz sol üstte bulunan "File (kısayolu; Alt + F)" a tıkladıktan sonra ya Add File to Library (Kütüphaneye dosya ekle) yada Add Folder to Library (Kütüphaneye klasör ekle) i kullanabilirsiniz.

i310820_re5.png

Buradan sonra sol tarafta bulunan"Devices" sekmesinden cihazımıza tıklayıp, sag tarafında cıkan menuden "Video" sekmesi altında (burda yanılan arkadaslar cok fazla) "Tv Shows" a degil, onun altında bulunan "Movies" icerisinde videolarımızı buluyoruz. Senkronizeye hazır olan videolarımızı ekleme konusunda aynen müzik playlistlerinde oldugu gibi yanındaki onay kutusundan eklemek istedigklerimizi ve istemediklerimizi ayırabiliyoruz.

Konu ile ilgili gereksiz bilgiler Part2 =Dasdas

Eger Videoların sync ettigi kısımdan cıkmasını istiyorsanız kütüphane icerisinden silebilirsiniz. Listeden cıkacaktır.

*iPhone yada iPod'a atıcağımız şarkı bilgilerini nasıl değiştireceğiz ve albüm kapagı nasıl ekleyeceğiz?

i310821_re6.png

Sol alt tarafta bulunan Playlistlerimizden birine tıklayıp sarkı seçiyoruz veya şarkı-LARI seçiyoruz. Sağ tıklayıp en üstte bulunan Get Info ya tıklayıp sarkı bilgilerini istedigimiz sekilde değiştirebiliyoruz.

i310822_re7.png

Albüm kapagı değiştirirken ise, "Get Info" ya kadar geldikten sonra karsımıza cıkan Get Info sayfasının sag alt köşesinde bulunan "Artwork" penceresine çift tıkladıktan sonra bize bilgisayardan bir resim göstermemizi isteyecek.. Burdan resim ekleyip okay dedigniz zaman Albüm kapagı eklemiş oluyorsunuz. Cihazı yan cevirip resimlere baka baka müzik dinneyin =)

Gerenksiz bilegiloore Part3 =Pasd

Müziklere albüm kapagı eklemek iTunes ten gercekten ölüm. Bu yüzden cok fazla müzik arsivi yapan arkadaslar için cok yorucu olacaktır. Bu albüm kapaklarını eklemek icin "iArt" Programı mevcuttur ilgilenecek arkadaslar olursa bu konu siteizde mevcuttur. Konuya gitmek icin TIKLAYIN.

*Son olarak müzikleri ve videoları silmeden nasıl ekleme yapacagız?

Arkadaslar bu konuda sıkıntı ceken cok oldugunu düşünüyorum. Umarım artık bu sorunlardan kurtulucazz =)

Şimdi öncelikle cihaza tıkladıgımızda cıkan Summary sayfasında 3 tane yanında onaylama kutusu olan secenegimiz var. Şimdi seçeneklerimizi tanıyalım =)

Ilk yarısmacımız: "Automatically sync when this iPhone is connected." Dioki iPhone ne zaman baglanırsa, otomatik senkronize ederim acımam yapıştırırrım.

Ikıncı sıradakimiz: "Sync only checked songs and videos" Burdada dioki 0naylanmıs şarkıları ve videoları anında senkronize ederim.

ve ücüncü ve kazanan yarısmacı: "Manually manage music and videos." Müzikleri ve videoları el ile yönetin diyor. Şindi el ile yöneticez ama nasıl?

Şöyle =Padas :

i310823_re8.png

"Manually manage music and videos." sekmesine tıkladık.. Sag tarafta "APPLY" cıktı onada bastık..(bunu unutmayın hea) Pamuk gibi oldu iTunes, ne versen alıcak sindi.

i310824_re9.png

Resimdeki gibi Library (Kütüphane) den bi sarkı seciyoruz ve sürükleyip playlistlerden hangisine istiyosak bırakıyoruz.

i310825_re10.png

i310826_re11.png

Vee Sarkımız cihazda hadi hayırlı olsun. =)

Videolardada farklı yapıcak bişiy yok. Resim eklemeye gerek duymuyorum Yine Library (Kütüphane) ye daha önce eklediginiz bir videoyu sürükleyip "Devices" sekmesinin altındaki "Movies" kısmına bırakıyorsunuz. Daha sonra iPod / Videos sekmesinden izleyebilirsiniz =)

Hadi Eyv. =P asdasdadasd

Edited by geYiq

yaw teli ilk aldığımda müzik atabilmek için 10gün uğraşmıştım:D

eheheh Allahtan oyle bisey yasamadim hic.. valla patlatirdim makineyi :)

eheheh Allahtan oyle bisey yasamadim hic.. valla patlatirdim makineyi :)

mrk etme abi patlatamıyosun:D:D her ne kdr uyuz olsanda çözüme ulaşana kadar yırtınıp duruosun:)

malum yerin adresinin olduğu 2 tane mi ne ss var onlar düzeltilse fena olmazdı :) Aslında senin çalışman ama yinede olsun.Sağolasın..

malum yerin adresinin olduğu 2 tane mi ne ss var onlar düzeltilse fena olmazdı :) Aslında senin çalışman ama yinede olsun.Sağolasın..

Sakınca yok bence.. :)

Guest AyhanTACAR

2. resim editlenip tekrar eklenebilirmi caps ?

Bende iTunes kurulu değil.

paylaşım için saol kardeşim yeni iphoneciler için güzel bir yazı olmuş

Arkadaşlar merhaba ben bu itunes a çok uyuzum acaba muzik ve videoları direk kopyalayım kullanabileceğim bir uygulam yok mu ?

mukemmel bir çalışma olduğu kesin ama malesef resimler görünmeyince gene zorlaşıyor durum.

bu işlemleri sync olmadanmı yapıcaz... çünkü iphone 4 kullanıyorum ama sync dediğimde deniyor ama aynı hale dönüyor

mukemmel bir çalışma olduğu kesin ama malesef resimler görünmeyince gene zorlaşıyor durum.

bu işlemleri sync olmadanmı yapıcaz... çünkü iphone 4 kullanıyorum ama sync dediğimde deniyor ama aynı hale dönüyor

Dosrum resim linkleri olmus sanirim bende siz yazinca farkettim. Yarin kendi pc me gecicem gerekli duzenlemeleri yapicam.

ustad ben şunu yapamıyorum itunes sildim içindeki hafizasındakileri telfonu takınca telfonla senkron olunca ituneste birşey olmadığı için herşeyi siliyor şimdi ben telfondakileri uygulamaları nasıl itunuse eskisi gibi aktarabilirim herkez bundan şikayetcidir mutlaka yada ben bitürlü bulamadım forumda açık bir anlatım başka pc bağladığımda iphonemi çok zorluk çekiyorum bir yardımcı olursanız çok sevinirim hayır duamıda alırsınız :D

Arkadaşlar merhaba,

madem konumuz Itunes birkaç soru sorayım.

Birçoğumuzun telefonu Simlock.Kesinlikle update yapmamız lazım.Bu konuda da ıtunes rehberi niteliğinde bilgileri paylaşacak mıyız?

Mesala EDİT-PREFERENCES girerek otomatik update tikini kaldırmak gerekiyor.İlk paylaşım benden olsun ;) bilgili arkadaşlar eminim çok detay paylaşacaklardır...

bilgiler için çok teşekkür ederim ama bir sorum var.. bu kurduğumuz oyunlar yada uygulamarı telefondan sildikten sonra bile itunes da görünmeye devam ediyorlar.. itunes dan kullanılmayan uygulamaların simgelerini silmek için de bir yol var mı ?

Konu acmayayim dedim :) bi sorum olucak , PC icin en iyi Muzik video indiren program hangisi ? iTunes ile mi iTools vs ilemi arayim iPhone Ye birde bu nu sorucaktim :)

(Konu hortlatmak amacli degil yardim amacli Msj yazdim ...)

itunes i pek kullanmam genelde itools ile hallederim.

olanlar kapandı biliyon suan aktif iyi indiren program bilmiyorum genelde youtube den indirip mp3 veya video formatına çeviriyorum.(Çeviri:Aimersoft Video Converter Ultimate)

Konu acmayayim dedim :) bi sorum olucak , PC icin en iyi Muzik video indiren program hangisi ? iTunes ile mi iTools vs ilemi arayim iPhone Ye birde bu nu sorucaktim :)

(Konu hortlatmak amacli degil yardim amacli Msj yazdim ...)

ya ben iphonedan pcme turkcell müzikteki müzikleri yüklemek istiyorum olmuyo:(:(:( acil biri yardım etsin bana ve telefonumun marimba yerine baska şarkı çalmasını istiyorum acil yardım pls

:(:(