Jump to content
Sign in to follow this  
ejlover

Zil Sesleri ile İlgili İstekler, Soru ve Sorunlar

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Zil sesleri ile ilgili soracağınız her türlü sorunuzu ve yaşadığınız her türlü sorunu ve yapacağınız her isteği bu başlık altına yazın lütfen.

Zil Sesleri Başlığı altında yalnızca paylaşım amacıyla konu açalım. Bunun dışında açılan tüm başlıklar buraya taşınacak ya da ilgisizse silinecektir.

Edited by ejlover

Arkadaşlar,

Zil sesleri ile ilgili soracağınız her türlü sorunuzu ve yaşadığınız her türlü sorunu bu başlık altına yazın lütfen.

Zil Sesleri Başlığı altında yalnızca paylaşım amacıyla konu açalım. Bunun dışında açılan tüm başlıklar buraya taşınacak ya da ilgisizse silinecektir.

hocam mavi olmuşsun tebrik ederim :D

Sms zil sesi değiştirme yöntemini anlatabilirmisiniz acaba bana .Ama wintorboard içerisinden değil .caf uzantısını değiştirirek orjinal sms seslerini değiştirmek istiyorum.

Sms zil sesi değiştirme yöntemini anlatabilirmisiniz acaba bana .Ama wintorboard içerisinden değil .caf uzantısını değiştirirek orjinal sms seslerini değiştirmek istiyorum.

arkadaşım aşağıda mesaj sesi değiştirmeyi anlatacağım ama bunu yapabilmen için telefonun jb li olması gerekiyor.

1. mesaj sesi yapacağın müziği kes biç ve uzunluğunu 15 saniyeye göre ayarla. ben daha uzununu denedim ama çalışmadı.

2. itunesi aç şarkını itunes music sekmesi içine bırak.

3.ituneste edit/preference yapınca açılan sayfada general sekmesinde import settings e tıkla açılan küçük sayfada import using i AIFF encoder olarak seç (not: AIFF encoder mesaj sesi için aac encoder zilsesi için)

4. her iki sayfayıda tamam diyerek kapat.

5. music sekmesine bıraktığın şarkıyı sağ tıkla ve Create AIFF veriyonu seç. yeni versiyon parçanın altına gelecek.

6. yeni gelen versiyona sağ tıkla show in windows explorer seç açılan sayfada parçanın uzantısını ".caf" olarak değiştir.

(buraya kadar sadece parçamızın formatını ayarladık. bundan sonraki adımlarda telefona atacağız)

7. iphone borwser tarzı bir programla system/library/audio/UIsounds a gir.

8. mesaj zil seslerinin adları sms-received1.caf ile başlayıp sms-received6.caf ya kadar olanlar. şimdi bunlardan birini kendi istediğimiz müzik ile değiştireceğiz.

9. ben sms-received1.caf 'in önce yedeğini aldım. daha sonra kendi müziğimizin ismini sms-received1.caf olarak değiştirioruz. system/library/audio/UIsounds 'a atıyoruz.

telefonu respring yapın çalışacaktır. istenirse müsait bi zamanda resimli olarak anlatabilirim.

• Like 1

Teşekkürler hocam ;) Anlatım için de :D

rica ederim arkadaşım açıkcası anlatırken biraz bunaldım :D

sağolasın hocam. bende bunu yapmayı merak ediyordum. akşama değiştireceğim bende.

rica ederim.yanlız şöle bi sıkıntı var mesaj geldiğinde çalmaya başlayan ses süresinin bitimine kadar çalıyor. yani mesajı okurken dahi çalmaya devam ediyor :D bu yüzden süreyi fazla uzun tutmamakta fayda var

rica ederim.yanlız şöle bi sıkıntı var mesaj geldiğinde çalmaya başlayan ses süresinin bitimine kadar çalıyor. yani mesajı okurken dahi çalmaya devam ediyor :D bu yüzden süreyi fazla uzun tutmamakta fayda var

bak bunu söylediğin daha da iyi oldu :) kısacık birşey yapmak lazım o zaman.

iyi akşamlar.... zil sesini değiştimek için wideoyu izledim yalnız parçayı masaüstüne kopyaladıktan sonra başlattan iphone nin içine giriyor bende bulamadım bilgisayara bağlı bilgisayarımın içinde war ama wideodaki pencereyi açamadı yardımcı olurmusunuz?

İfunbox indirin cihazı bağlayın pcye itunes kurulu olsun zil sesini Library / Ringtone içine atın ayarlardan değiştirin.

Bnde bu sms seslerimi değiştirdim başarıyla yaptım. Fakat şöyle bir sıkıntım var mesela mesaj okurken başka bir mesaj geldiğindede yeni eklediğim mesaj sesi geliyor. Hani mesaj yollarken bir ses geliyor onun benzeri bir ses onu nasıl düzeltebilirim ? Şimdiden teşekkürler.

Bence beğendiğiniz sesleri bir tema içinde UISound klasöründe toplayın winterboard'tan seçin daha basittir

Çoğu temada sesler mevcuttur

Mail geldi gitti ,mesaj,facebook vs. gibi tüm notify edilenlerin sesini farklı yapmak istiyorum.

Forum hazırmı ? :))))))

Forumda yeniyim iphoneda yeni gecis yaptim o yuzden dediklerinizin bir cogunu anlayamadim ama sorunum mesaj seslerimi degistirdim yanlislikla mesaj atarken voop diye ses cikiyor ya onuda degistirmisim hani eger o sesi bulsam hemen pc suite ten degistircem o sesi sizce neredw bulabilirim ya da upload yapabilirmisiniz.? Tesekkurler.

Forumda yeniyim iphoneda yeni gecis yaptim o yuzden dediklerinizin bir cogunu anlayamadim ama sorunum mesaj seslerimi degistirdim yanlislikla mesaj atarken voop diye ses cikiyor ya onuda degistirmisim hani eger o sesi bulsam hemen pc suite ten degistircem o sesi sizce neredw bulabilirim ya da upload yapabilirmisiniz.? Tesekkurler.

Üsteki linkteki temayı indirin sesleri ordan alın her temada sesler değişir eminim hoşunuza giden birşey çıkar =)

Hoşgeldiniz

Nasıl değiştirmiştiniz, o sesi ?

Saygılar...

Ya pc suitten mesaj seslerimi degistirdim yanlislikla hani mesaj gonderilince voop rarzi bir ses geliyor ya onuda yanlislika yeni ekldgm sesle degistirdim. Suan onu ariyorum ya o sesi bulsam pc suitten geri degistirecegim ama sesi aradim hic bir yerde yok siz kendi iphonenuzdan ipload yapabilirmisiniz bulabilirmisnz?

Tema icin sagolun suan iphonedayim pc den indirecegim iyi gunler tesekkurler

Ya pc suitten mesaj seslerimi degistirdim yanlislikla hani mesaj gonderilince voop rarzi bir ses geliyor ya onuda yanlislika yeni ekldgm sesle degistirdim. Suan onu ariyorum ya o sesi bulsam pc suitten geri degistirecegim ama sesi aradim hic bir yerde yok siz kendi iphonenuzdan ipload yapabilirmisiniz bulabilirmisnz?

Ses dosyasının yerini bulabilirsem, tabii ki...

Saygılar...

hocam budur inşallah buyrun

Hotfile.com: One click file hosting: SentMessage.caf

Süpervisor yardimlarim icin sagol bulundu. Hiperiktif cooook tesekkur ederim kafayi yiyecektim cok sagolun :)

Merhaba ;

Burdan nazıl zil seslerini atacağınızı bulabilirsiniz , aynı yerden silebilirsinizde

Tavsiyem silmemeniz eskileri kalsın yeni atın attıklarınızı seçersiniz.

http://www.iphoneyardim.net/zil_sesleri/16117-zil_seslerini_pratik_sekilde_nasil_kurarim.html

Burdanda Zil sesi indirebilirsiniz

http://www.iphoneyardim.net/zil_sesleri/15987-zil_sesleri_456_adet.html

Merhaba, ben telefonumdaki müzikleri zil sesi olarak atayamiyorum m4r yapiyorum fakat olmuyor yani Library kismindaki Ringtones kismina geliyor fakat asagidaki telefon bilgilerimin oldugu rigtones kismina gecmiyor parca en basit sekilde muzikleri nasil melodi yapabilirism acaba yardim ederseniz sevinirim...

Bunun için program mevcut ama iTunes kullanarak ta yapabilirsin. Müziğin üzerine sağ tiklayip "create aac version" deyin ve dosya oluştuktan sonra bu dosyayı explorer da açarak uzantısını m4r olarak değiştirip telefonda library/ringtones klasorune atın. Telefondan seçin.

iTunes ile esleştirmek isterseniz, en fazla 30sn olmalı müzik.

Sent from my iPhone using Forum Runner

arkadaşlar zil seslerini klasör olarak atabiliyor muyuz karışıklıkları önlemek için ben bulamadım bir türlü ifunbox ile attım zil seslerini fakat görünmedi icemi olarak yardımlarınızı bekliyorum

klaösr olarak atılmıyor malesef. isterseniz atacaklarınızı library/ringtones içine tek tek atın.

arkadaşlar siteden hazır iphone zil sesi indirdim ama itunes atınca yükleniyor gözüküyor sonra dosyalr ekranda gözükmüyor.

bunun sebebi nedir ben mi yanlış yapıyorum.yada bana biri nasıl yüklenir biraz anlatsa sevinirim.

tşkler