Jump to content

3Gs 16 GB simlock almanyadan alınma iphone ekran dondu açılmıyor..restore yardım!

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaşlar arkadaşım kendi laptopu ile bana geldi burada misafir iphonuna birkaç yazılım yükleyelim dedim İGO falan ama ekran dondu kaldı sonrada onun kendi laptopunda RESTORE edeyim dedim cihazı fakat iTunes görmüyor ama laptop görüyor içindeki resimlere falan bakabiliyoruz ilk defa böyle bişi gördüm ..neyse itunes'u güncelledim bir ara iphonu gördü fakat bazı şeyleri sormam lazım şimdi sizlere...

cihaz JB li içindeki FW. sanırım ya 4.0.1 yada 4.1 ondan emin değilim..cihazın tinyUmbrella ile ssh kaydı alınmış kendi laptopunda bunları gördüm bunu görünce zaten

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/16533-tinyumbrella_shsh_ilgili_ayrintili_bilgi.html

burayı okuyarak aynen uygulamayı yaptım ama cihaza restore yarıda kaldı orijinal simkart istiyor çünkü ve arkadaşımda orijinal sim kartı almanyada bırakmış:(

burada da avea'ya kayıt yaptırmış cihazı ama 1 ay sonrada teli evrak eksikliği nedeniylede kapatılmış şimdi o da geri döneceğim diyede uğraşmamış aletle..

şimdi bu durumda ne yapmam lazım arkadaşlar yani restoreyi tamamlayabilirmiyim..?

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/16002-redsn0w_jailbreak_4_1_4_2_1_a.html

redsn0w ile yapacaksın eğer suan sadece acil aramalarda kaldı ise redsn0w a hangi fw yükledin isen tanıt tanıyınca redsn0w ipsw successful yazısı çıkar ondan sonra hiçbirşey işaretlemeden ileri de ve dfu moda alma yönergelerini takip et.dogru bir şekilde alırsan işlemi kendi yapacaktır.

//restore işlemi tam yapamadıysan tekrar restore et içindeki fw ile.

funtay ;

redsn0w 0.9.6 rc8 ile aktivite edeceksin şimdi 4.1 orj fw yi browseden redsn0w a tanıt ve ipsw succussful yazısı gelince ileri de karşına bir sürü seçenek gelecek onların hiçbirini işaretleme ileri de ardından dfu mod için yönergeleri uygula gerisini kendisi yapacak cihazın açılmasını bekle.

funtay ;

redsn0w 0.9.6 rc8 ile aktivite edeceksin şimdi 4.1 orj fw yi browseden redsn0w a tanıt ve ipsw succussful yazısı gelince ileri de karşına bir sürü seçenek gelecek onların hiçbirini işaretleme ileri de ardından dfu mod için yönergeleri uygula gerisini kendisi yapacak cihazın açılmasını bekle.

Dostum dediklerini aynen yaptım maalesef olmadı ama sitede aynı sorunu yaşayan başka birisinin limera1n ile Jailbreak yaparak sorunu aştığını okudum bende aynısını uygulayarak acil arama modundan kurtuldum ..cihaz şuan OK..sorun çözülmüştür yardımınız için teşekkür ederim..:)