Jump to content

Tyt açık kaldı öle duruyor sinir bozucu 3g yurtdışı 06 15 4.1

Rate this topic

Recommended Posts

iPhone'u Bir Teletype (TTY) Makinesi ile Kullanma

Bazı ülkelerde veya bölgelerde, sağır veya işitme engelli kişiler mesaj yazıp okuyarak iletişim kurmak için Teletype (TTY) makineleri kullanırlar. Birçok ülkede ayrı olarak satın alınabilen iPhone TTY adaptörü kablonuz varsa, iPhone'u bir TTY makinesiyle kullanabilirsiniz. www.apple.com/tr/store adresine gidin (bazı ülkelerde veya bölgelerde kullanılamayabilir) veya yerel Apple satıcınıza danışın.

iPhone'u bir TTY makinesine bağlama: Telefon öğesini seçip TTY seçeneğini açın. Daha sonra iPhone TTY adaptörünü kullanarak iPhone'u TTY makinenize bağlayın.

TTY makinesini kullanma ile ilgili bilgi için, makinenizle birlikte gelen belgelere bakın.

Ayarlar > Genel > Erisebilirlik > Voice Over olarak geciyor bende... Bendeki tamamiyle farkliymis korler icin okuma yapiyormus.

Şimdi bu yazdığın üzeriden ben birşey sorayım. Bilenbiri cevaplayabilirse sevinirim.

iPhone 3G

FW : 4.1

BB : 05.14

Herhalde FU

Bende Erişilebilirliğe tıkladığımda, There was an error loading the preference bundle for Erişilebilirlik diyor? Sekmeyi daha önce hiç kullanmadığım için ne işe yaradığını bilmemekle birlikte, nasıl kullanıldığını da bilmiyorum. Bilen var mı?

Şimdi bu yazdığın üzeriden ben birşey sorayım. Bilenbiri cevaplayabilirse sevinirim.

iPhone 3G

Herhalde FU

Bende Erişilebilirliğe tıkladığımda, There was an error loading the preference bundle for Erişilebilirlik diyor? Sekmeyi daha önce hiç kullanmadığım için ne işe yaradığını bilmemekle birlikte, nasıl kullanıldığını da bilmiyorum. Bilen var mı?

hocam bende de aynı uyarı yazıyor şimdiye kadar hiç bakmamıştım. bilen biri çıkar. engelliler için şebekenin sağladığı ama bizim şebekelerin sağlamadığı bir özellik olabilir.

iPhone 3G

Herhalde FU

Elimde 3G yok bakamiyorum ancak

3Gs ve 4 de

VoiceOver: eger herhangi bir gorme duyumuz yoksa tamamiyle gereksiz birsey diye dusunuyorum ne zaman acsam beni cildirticak noktada dokudugum herseyi okuyor. Bir seyi acmam icin cift tiklamam gerekiyor. Asagiya dogru inmek icin 3 parmagimla inmem falan gerekiyor. Bisileri okumasi disinda tamamiyle gereksiz...

Buyutme: Bunun zaten 3G lerde olmadigini biliyoruz. 3 parmaginizla cift tikladiginizda ekran buyuyor..

Buyuk metin: 20-56 punto arasinda yazi puntonuzu buyutuyor gecerli oldugu yerler sadece Kisiler Mail ve Mesajlar

Siyah Uzeri Beyaz: Hersey negatiflenmis gibi oluyor. Bu da galiba renk korleri icin olan bir uygulama..

Mono Ses

Otomatik Seslendir

Butonlari ve Ana ekrana 3 tikta neler olacagi

VoiceOver Kapat/ac

Siyah Beyaz Kapat/ac

Buyutmeyi Kapat/ac

Bendeki menu secenekleri bu sekildedir. Bence cok buyuk gereklilik olan birsey yok. Yazi puntosu buyutmek disinda