Jump to content

Sarj sikinyisi

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaslar telim 3g versiyon 4.2.1 dune kadar sarjim normal gidiyordu dun sarj ettikten sinra baktimki sarjim birden dusmeye basladi. Bir iki dakikada %33den mesela 32 bir dakik donra 30 diye dusuyor.neden olabilir yardim edin lutfen yazilimssl mi yoksa batarya yada sarj aleti ile mi alakali ..saygilar

hocam cihazının 3g yani eski bir cihaz olduğundan dolayı pille alakalı olabilir deneme imkanınız varsa orjinal şarj cihazlarıyla şarj edin aynı durum devam ediyorsa pil kaynaklıdır ama forumda bir kaç kişide gördüm aynı sorunu orjinalini kullandıklarında düzelmişti

Telefonda;

3g ve wifi acik kalmissa bu sekilde olabilir. Bunun bircok sebebi var aslinda bazilarini soyleyeyim. Arka planda calisan (multitask) programlar ramden buyuk miktar yiyecektir. Bunlarin kapali olmasina ozen gosteriniz. 3g ve wifi kullanmadiginiz zaman kapali kalsin. Mobilsubstrate kullanan programlar ne kadar fazla ise sarj o kadar cabuk biter. Ornegin cydiadan barrel camerawallpaper sbsettings gibi programlar telefonun raminde azalmaya sebeb olacagindan sarj suresini kisaltacaklardir. Orjinal sarj cihazi kullaniniz ve sarj %100 oldugu gibi telefonum sarj oldu demeyin daha sarjda kalsin. Pili en azindan ayda 1 kere tamamen bitirin ve tamamen doldurun, bunlar pil omrunu uzatacaktir. Arka planda calisan konum servisleri ve push notification (anlik ileti servisi) sarji ciddi anlamda harcayan ozelliklerdir, kullanilmiyorsa kapatabilirsin. Ekran parlakligi %70 sinirinda ve otomatik olsun.

Bunlari goz onunde bulundurarak tekrar bir deneme yapmanizi oneririm. Saygilar...

Sabah %100 idi bir kez arama yaptim 1dakika olmadi ama.sonra cebime koydum teli iglen saat 12 gibi baktim sarjim %42 dusmus boyle yani...saygilar

sen genede bi başka şarz aletiyle dene....sorun büyük ihtimalle ondandır

Tesekkur ederim yardimlariniz icin arkadaslar...birde su camfrog sorununda yardimci olabilirseniz buyuk sewap islemis olacaksiniz..vodafon cepnet paketi ile camfroga giremiyorum.giren arkadaslar varsa lutfen yardimci olabilirlermi acaba ..simdiden tesekkurler.

Tesekkur ederim yardimlariniz icin arkadaslar...birde su camfrog sorununda yardimci olabilirseniz buyuk sewap islemis olacaksiniz..vodafon cepnet paketi ile camfroga giremiyorum.giren arkadaslar varsa lutfen yardimci olabilirlermi acaba ..simdiden tesekkurler.

Üye oldunuzmu sitesine ?