Jump to content

IPHONE 3GS OS 4.3. sürüm sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle merhaba;

Gün içinde Turkcell'den aldığım (Avea hat ile kullanıyorum ama bir problem olduğunu sanmam) 3GS'ime 4.3 sürümünü yükledim ancak önce recovery alıp restart attı

daha sonra açıldığında ise sim kartı görmüyor.

Restore yapıyorum şu anda ama sorunun neden kaynaklandığını merak ediyorum. Sonuçta garantili ve kilit milit olmaması gereken bir cihaz.

Teşekkürler

tarted saving SHSHs for [mete’s iPhone] 03/11/2011 18:12:44.046 This device isn't eligible for the requested build. 03/11/2011 18:12:44.062 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPhone3GS 3.0 (7A341) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE. 03/11/2011 18:12:45.156 This device isn't eligible for the requested build.

ne yazıkki bana böyle bir log sunuyor ti,ny umbrella

ben Turkcell hat ile de denedim telefonu siminiz kilitlidir diyor. ve no service alıyorum.

4.2.1 'e geri döndüm ve tekrar 4.3 e yukseltmeem rağmen aynı sıkıntı devam ediyor.

Öğrenmek istediğim şey şu; ben bu telefonu FU aldığıma göre böyle bir şeyin başıma gelmesi olanaksız olmaası gerekmiyor mu ?

öncelikle cihazınızda sim ilit yok yoksa aktivasyon ekranını gecemezsiniz bu yuzden arkadasım cihazda sim kartını ılk taktıgında pin kodu sormustur muhtemelen bu ekranı yoksaydıysan uyarı kaybolur ve servis yok yazmaya devam eder sim kartını cıkar ve tekrar takıp pın kodu sormasını bekle...

Sım kart zaten daha önceki telefonlarımda kullandığım bir sım karttı ve üzerinde pin kodu yoktu. o yüzden Iphonea ilk taktığımda da pin sormadı.

Benim şöyle bir durumum var ;

Telefonu jb ile 4.2.1 e düşürdüm, şu anda Carrier sekmesinde 9.0 yazıyor telefonu 4.3e yükselttiğimde ise 10.0 oluyor bu bir yardımı olur mu bılmem.

Bir de şu var ne zaman telefonu açsam "SIM'ınız mesaj gonderiyor" diye bir servis mesajıyla karşılaşıyorum ve bu sıklıkla tekrarlanıyor. Yaklaşık 2 dakikada bir. ama servis yok hala hiç bir şey yapamıyorum.

carrier 9 yada 10 farketmez bu soruna etki etmez o sadece operatör güncellemesidir bunu denediniz mi bilmiyorum konuda bahsedilmedi sanırım itunes tan direkt restore ye basın ve internetiniz bağlıyken sim kartınızda içinde olsun bütün işlemler bittiğinde aktivasyon ekranını aşmış olursunuz ayrıca sim kartınızıda görmemesi için bir sebep yok ortada şaşırtıcı bir durum var

Valla hocam ne kadar restore varsa denedim =)

Avea hattı çıkarıp Turkcell hatla bile restore ettim ama hala servis yok diyor. Bu arada da telefonu sıfırlayıp tekrar adlandırmayı falan da denedim.

birazdan götüreceğim zaten aldığım TIM merkezine de ben onların da sorunu pek cozebılecegını dusunmuyorum.

Acaba donanımsal bir sorun olabilir mi?

ilk başlarda kullandım diyordunuz donanımsal olacak bir durum yok şuan :) tlfnun ayarlar genel hakkında kısmına gelirseniz ordan model no sonunda TU yazması lazım eger turkıyeden ise :) kartınızı kendınız mı kesmiştiniz acaba sorun buda olabılır :) bende ılk basta kendım kesıp kullanmıstım buldurana kadar servisi bir saat ugrasmıstım

sim kartı kendin mi kesmiştin onu soruyorum :) siz tim deki yetkililere sorun zaten her yolu denedınız tuhaf geldi çok ilk defa boyle sorunla karsılasıyorum forumda aktif olmaya calısırm uzun zamandır ama böyle bir durum görmedım sım kartınızda kılıt olmadıgınada emınsenız

kendım kesmiştim tabi de yaklaşık bir 3 sene önce =)

vallahi zaten benım başıma gelir böyle ilginç şeyler teknolojik aygıtlarda anlamadım gitti.

Keşke güncellemeseydim yahu. Ipod kullandım yıllarca ondan kalan alışkanlık her şeyi güncellerdirik.

Umarım kısa bir çozumu vardır cunku garantiye falan verip bekleme gibi bir durumumda yok şu hafta içerisinde.

İlginiz için çok sağolun.

kendım kesmiştim tabi de yaklaşık bir 3 sene önce =)

vallahi zaten benım başıma gelir böyle ilginç şeyler teknolojik aygıtlarda anlamadım gitti.

Keşke güncellemeseydim yahu. Ipod kullandım yıllarca ondan kalan alışkanlık her şeyi güncellerdirik.

Umarım kısa bir çozumu vardır cunku garantiye falan verip bekleme gibi bir durumumda yok şu hafta içerisinde.

İlginiz için çok sağolun.

rica ederim siz tim eiletin sorunu bakalım onlar ne yapacaklar guncellemeden baska birşey demeyeceklerdir size muhtemelen :)

hocam güncelleseler bile şu anda ben de 4.3 yüklü zaten bunun daha ötesi yok ki =)

güncelleme derlerse ağızlarına vururum telefonu yahu =)

:) cıhaz sımlock taklıdı yapıyor resmen :) onlar baska kartlarlada denem yaparlar bır sonuca ulasacaktır olmazsa bu konudan cozum aranmaya devam eder