Jump to content

ios 4.2.1 geri dönmek

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba,

Forumda aradım ama maalesef ya yok veya ben bulamadım.

Aşağıda ki konu hakkında bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdi benim iphon4'üm var. Bunu itunes aracıyla 4.3 yükledim. Fakat tekrardan 4.2.1 dönmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürleri

tiny umbrella 4.30.01 versiyonu pc ye yükleyin..programı açın telefonu görecektir..tabi cihaz bağlı olsun pc de..sağda save shsh tıklayın..shsh kaydınızın alınmasını bekleyin..işlemler bitince itunes ten shift e basılı tutarak 4.2.1 e restore edin

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/16533-tinyumbrella_shsh_ilgili_ayrintili_bilgi.html

tiny umbrella 4.30.01 versiyonu pc ye yükleyin..programı açın telefonu görecektir..tabi cihaz bağlı olsun pc de..sağda save shsh tıklayın..shsh kaydınızın alınmasını bekleyin..işlemler bitince itunes ten shift e basılı tutarak 4.2.1 e restore edin

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/16533-tinyumbrella_shsh_ilgili_ayrintili_bilgi.html

Kusura bakmayın acemi olduğum için tam anlayamadım. Anlamadığım nokta itunes ile nasıl tekrardan Restore edeceğim? Çünkü restore seçtiğim an hep 4.3 yüklemeye kalkıyo. yani 4.2.1 gibi bir seçenek sunmuyor

Do not kutucuğunu işaretle cancel de gitsin.

sanırım ben tam anlatamadım veya sizi yanlış yönlendiriyorum.

şimdi bende 4.2.1 yüklüydü. itunes aracıyla 4.3 yükledim. SHS kaydım yok.

4.3 yüklediğime pişman oldum 4.2.1 geri istiyorum. fakat tekrardan restore dediğimde doğrudan 4.3 yüklüyor yani başka bir seçime izin vermiyor.

programda aldıgın kayıtlar arasında 4.2.1 de olması gerek dogru mu?programı açınca ekranda aldıkların görünür bak bakalım..

//4.2.1 kaydını aldıktan sonra cihazı dfu moda alacaksın..eğer alamam dersen ireb rc4 ile programda modelini seç dfu moda almak için yönergeler var onları uygula..dfu mod a aldıgında itunes i açtığında sadece restore seçeneği olacak..shift e basılı tutarak restore tıkla ve orijinal 4.2.1 firmware dosyasını göster gerisini kendi yapacaktır zaten..

//iyi akşamlar.

Edited by dostane

daha dur ne çabuk çıldırmaya başladın :)

tiny umbrella yı aç orda ekranda aldıgın kayıtları bir yaz buraya

Valla hocam süpersin harbi süper ilgileniyorsun teşekkürler :)))

şimdi normal 4.3 tekrar yükleyebildim.

tekrar deneyeyim mi yoksa sağlam sağlam 4.3 için JB çıkmasını mı bekleyeyim???

ama olmuyor hocam :(

şimdi SHSH kaydı bitince :

1.restore modunda itunes açıyorum

2.önce tinyde start iss server diyorum

3.tiny bu şekilde açıkken itunese geliyorum

4.shift + restore diyerek "iPhone3,1_4.2.1_8C148_Restore.ipsw" seçiyiorum

5.1013 hatası vererek yarıda kesiyor :(

tiny yi karıştırma şimdi artık.tinyle iş bitti kaydımız tam..

ireb rc4 ü indir bilgisayarına bu program vasıtasıyla cihazı dfu moda al.ireb i açtıgında iphone 4 ü seçeceksin dfu moda alman için sana yönergeler gelecek onları uygula tamam.

daha sonra itunes i aç.itunes te shift basılı tut ve restoreye "iPhone3,1_4.2.1_8C148_Restore.ipsw" seç.

tiny yi karıştırma şimdi artık.tinyle iş bitti kaydımız tam..

ireb rc4 ü indir bilgisayarına bu program vasıtasıyla cihazı dfu moda al.ireb i açtıgında iphone 4 ü seçeceksin dfu moda alman için sana yönergeler gelecek onları uygula tamam.

daha sonra itunes i aç.itunes te shift basılı tut ve restoreye "iPhone3,1_4.2.1_8C148_Restore.ipsw" seç.

hocam yine 1013 hatası