Jump to content

iOS 4.3 sn0wbreez 2.3 ile JB yapıldı

Rate this topic

gromble

Recommended Posts

Unthetered için apple'ın çok yakında yayınlayacağı 4.3.1 sürümü bekleniyormuş. Şimdilik Tethered var. Tethered de mobilsubstrate ı desteklemediği için hemen hemen hiçbir JB programı kurulamıyor. ör: winterboard, bitesms, folderenchancer, lockdown pro, notified.. bu nedenle 4.2 ye geri döndüm.

4.3 te safari de bir açık olduğunu okumuştum. Bu yüzden hemen bir güncelleme gelebilir. 4.0 da PDF açığında olduğu gibi.

Bir de ben 4.3beta 2 yi bir hafta kadar tethered jb kullanmıştım. Ve onda yanlış hatirlamiyorsam tüm cydia uygulamalarını kullanmıştım. Sbsettings vs. Ama beta3 ve gm de jb olmasına rağmen tethered acamamistim. Galiba fark burada çıkıyor :)

Sent from my iPhone using Forum Runner

Apple'ın 4.3.1 çıkarması için öncelik JB nin çıkması lazım ki adamlar kapatsın açığı. durduk yere neden çıkarsınlar ki.

yanlışmıyım.

Haklısın.

Bana görede öle bi durum söz konusu. Açık olacak JB çıkacak apple'da o açığı kapatıp yeni version sunması gerek..

Edited by JrQuen

4.3 te safaride güvenlik açığı saptanmış o nedenle çok yakında 4.3.1 çıkacak. Dev-Team de untethered JB'yi 4.3.1 yayınlanana kadar bekletiyor ki Apple 4.3.1 de JB açığını kapatmasın. Tethered JB'nin anlatıldığı sayfa BURADA ben yaptım oldu ancak Mobil Substrate çalışmadığı için doğal olarak benim işime yaramadı 4.2'ye geri döndüm ama bugün yarın mobil Substrate ın çalıştığı JB çıkar tabi Tethered olarak. İstek olursa linkteki anlatımı adım adım çevirebilirim.

4.3 te safaride güvenlik açığı saptanmış o nedenle çok yakında 4.3.1 çıkacak. Dev-Team de untethered JB'yi 4.3.1 yayınlanana kadar bekletiyor ki Apple 4.3.1 de JB açığını kapatmasın. Tethered JB'nin anlatıldığı sayfa BURADA ben yaptım oldu ancak Mobil Substrate çalışmadığı için doğal olarak benim işime yaramadı 4.2'ye geri döndüm ama bugün yarın mobil Substrate ın çalıştığı JB çıkar tabi Tethered olarak. İstek olursa linkteki anlatımı adım adım çevirebilirim.

İçimde bi ses çıkış tarihinin yakın olduğunu söylüyor :)

ben ipade uyguladim cydia cikti ancak tiklayinca ana ekrana atti.cihazi kapatip aginca normal acildi anlamdim.

dfu moda alıp iBooty ile açman gerekiyor. Tethered olduğu için kendi kendine açılınca JB programlar çalışmaz.

Ben dün gece snowbreeze kullanarak 4.3 custom yapıp kurdum ve sbsettings çalıştı. Ancak PkgBackup ile aldığım yedekler kurulduktan sonra telefon açılmadı :) Tethered yani.

Bu arada 4.3 için Mobilsubstrate in güncellemesi çıkmış ama bunda da tam sorunsuz denmiyor şu an için.

İos 4.3 icin Sn0wbreez 2.3 beta2 cikti. Mobilsubstrate sorunu çözüldü. Sbssettings dahil tüm JB tweak programları çalışıyor. Multitouch gestures özelliği de kullanılır hale gelmiş

Tabi Tethered.

Sent from my iPhone using Tapatalk.

Edited by gromble

bekleyin ve sabırlı olun bunca bekleyen insan varken bunlarda mutlaka kıracaklar unutmayın imkansız ikişey dışında herşey mümkündür biri yaşlılık biride ölüme çare

olume care bulunabilir :D yap bi jailbreak sonra fakeclockup / hizi dusur tamamdir :D

tamam soguk espri :D

Ben beta2 ile custom yapıp kurdum. gestures ayarlar/genel altında çıkıyor. Uyumsuz cydia uygulamaları haricinde şimdilik bir sorun görünmüyor. Yedekleri alıp geri yüklerken kullandığım PkgBackup 4.3 te çalışmıyor ne yazıkki :(

img0001le.png

Arkadaşlar tethered jailbreak'in beta 2 si yayınlanmış ve ibooty dahil olmak üzere birkaç fix içeriyor. hatta multitasking gestures u bile aktif edebiliyormuşuz. ben şimdi dayanamayıp denicem galiba :)

buyrun site burası:

Download Sn0wbreeze 2.3b2 to Jailbreak iOS 4.3 on iPhone, iPod Touch & iPad | Jaxov

Açtığınız konuyu bu konu ile birleştirdim. Tek konudan takip etmek daha kolay olur. Bilgi için teşekkürler.