Jump to content

4.1 restore problemi

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaşlar selam,

iphone 4 JB li yurtdışı lock olarak gelen cihazımı 4.1 restore etmek istiyorum ancak 3194 hatasını veriyor. cihaz şuanda 4.1 versiyonunda. 3194 hatasını araştırdım, cihazın fw downgrade yapanlar alıyor ancak bende böyle bir durum yok. bu problemi nasıl aşabilirim.

farklı pc lerde de denedim problem devam ediyor.

görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

aynen denedim ancak gene 3194 hatası verdi.

dfu mode aldım. shift restore dedim 3194 çıktı. limera1n e geçemedim bile :(

cihazı ireb rc4 ile dfu moda alınız..itunes te shift basılı tutarak restore ediniz.daha sonra limera1n rcb2 ile jailbreak yapınız.

Program ekle kaldırdan apple la ilgili ne varsa kaldırın (quicktime hariç)

Apple application support

apple mobile device support

apple software update

bonjour

ve en son itunes...

komple silin.pc kapatıp açın ve program files içinde kalan birşeyler kalmışsa onlarıda silin.itunes yeni sürüm yükleyin.

söylediğim işlemleri tekrar yapın.

sırasıyla dediklerinizi yaptım uninstall işlemleri ve ardından bir önceki mesajınızda belirttiğiniz dfu adımlarını ancak hata kodu gene aynı 3194

Program ekle kaldırdan apple la ilgili ne varsa kaldırın (quicktime hariç)

Apple application support

apple mobile device support

apple software update

bonjour

ve en son itunes...

komple silin.pc kapatıp açın ve program files içinde kalan birşeyler kalmışsa onlarıda silin.itunes yeni sürüm yükleyin.

söylediğim işlemleri tekrar yapın.

cihaz aldığımda 4.1 kurulu idir. ben sonradan jb yaptım. daha sonrada içinde datam vs olmadığı için ilk fabrika ayarlarına dönmek yani ilk versiyon 4.1 e restore etmek istedim. ancak sürekli 3194 alıyorum. az çok anlarım teknolojik cihazlardan ama 3194 için gerekli bütün network ayarlamalarını vs kontrol ettim ama eksik bi yer olduğunu sanmıyorum. çözemedim bir türlü problemi.

4.1 yüklediniz değil mi ?

3194 hatasını aldıktan sonra itunes kapatın.

cihazı limera1n ile jb yapılınca düzelmesi gerek..

bunu dene birde bu şekilde çözüme ulaşılıyordu arayıp bulamamıştım şimdi birisi tarafından çıktı forumda :) köşeye şıkışmış :)

1-) Eger aciksa Itunesi kapatin

2-) "c:\windows\system32\drivers\etc\" klasörünü acin.

3-) "Hosts" dosyasini notepad ile acin

4-) Dosyanin en altina "74.208.10.249 gs.apple.com" yazisini ekleyin, ve ayni yere kaydedin.

( Dosya uzantisi olmadigi icin hata verebilir. Dosyayi önce masaüstüne kopyalayin, uzantisini silin ve ...etc klasörünün icine kopyalayin. üzerine kaydedilsinmi yazisi cikacak evet diyin)

5-) Itunesi acin

6-) Shift tusu ile birlikte Restore tusuna basin ve firmware'nizi secin...

7-) Oke ye tiklayin. ve hata vermeden yükleyeceksiniz...

bunları yaptıktan sonra 1013 hatası alabilirsin yine aynı şekilde itunes kapat ve Limera1n ile jb yap.

bunları zaten denemiştim.

tiny shsh kaydını aldıktan sonra cydia nin server i nı işliyor host dosyasına ben local yaptım apple yaptım cydia yaptım hepsindeki sorun 3194.

malesef bu da değil çözüm :(

bunu dene birde bu şekilde çözüme ulaşılıyordu arayıp bulamamıştım şimdi birisi tarafından çıktı forumda :) köşeye şıkışmış :)

1-) Eger aciksa Itunesi kapatin

2-) "c:\windows\system32\drivers\etc\" klasörünü acin.

3-) "Hosts" dosyasini notepad ile acin

4-) Dosyanin en altina "74.208.10.249 gs.apple.com" yazisini ekleyin, ve ayni yere kaydedin.

( Dosya uzantisi olmadigi icin hata verebilir. Dosyayi önce masaüstüne kopyalayin, uzantisini silin ve ...etc klasörünün icine kopyalayin. üzerine kaydedilsinmi yazisi cikacak evet diyin)

5-) Itunesi acin

6-) Shift tusu ile birlikte Restore tusuna basin ve firmware'nizi secin...

7-) Oke ye tiklayin. ve hata vermeden yükleyeceksiniz...

bunları yaptıktan sonra 1013 hatası alabilirsin yine aynı şekilde itunes kapat ve Limera1n ile jb yap.

Dostum 3194 hatasini almandaki sebep,senin 4.1 fw yuklemeye calisman ve su anki guncel versiyonun 4.3 olmasi.Hatayi bypass etmen icin oncelikle tiny umbrelladaki start tss serverin islemlere baslamadan once bitene kadar calisior olmasi gerek,ayrica forumdan indirecegin editlenmis 4.1 custom surumunu dene derim.

Benim iPhone gonderdi :P

Mehaba arkadaşlar.

ben aranıza yeni katıldım elimde iphone 4 (vadofoneden alınma) bir cihaz var.

dünden beri bu 3194 ve 1013 hatalarını alıp duruyorum dün gece başlayan serüvenim yaklaşık 2 dk. önce mutlu sonla bitti yaptıgım işlemleri sırasıyla anlatayım.

1) GreenPoison la untethered jailbreak yapmak için zaten 4.2.1 olan cihazıma shsh kaydı almadan direk orjinal 4.2.1 restore etmeye çalıştım ve maceram böylelikle başladı.

2) windows/system32/drivers/etc/hosts dosyasına applenin adresini yazarsam 3194 hatasını almıyorum ama bu seferde 1013 hatası veriyoru

hosts dosyasından apple linkini silersem bu seferde 3194 hatasını alıyordum bu restore işlemini yaklaşık 4 tane pc de denedim sonuç hep hüsran

en sonunda aklıma şöyle bişey geldi hosts dosyasının içine apple linki tekrardan yazdım. ve restore işlemini tekrar başladım ve 1013 hatasını alana kadar bekledim 1013 hatasını aldıktan sonra iphonemin ekranında itunes ve kablo işareti çıktı ve bende bu haldeyken GreenPoison la untethered jailbreak yaptım zaten en başından amacım buydu jailbreaişlemi bttiginde yaradana şükür jailbrea yapılmış bir vaziyette 4.2.1 açıldı. ben dünden beri arıyodum böyle bir sonuca ulaştım umarım benim gibi arama yapan bir arkadaşa yardımcı olursam nemutlu bana herkese iyi akşamlar.

Mehaba arkadaşlar.

dünden beri bu 3194 ve 1013 hatalarını alıp duruyorum dün gece başlayan serüvenim yaklaşık 2 dk. önce mutlu sonla bitti yaptıgım işlemleri sırasıyla anlatayım.

1) GreenPoison la untethered jailbreak yapmak için zaten 4.2.1 olan cihazıma shsh kaydı almadan direk orjinal 4.2.1 restore etmeye çalıştım ve maceram böylelikle başladı.

2) windows/system32/drivers/etc/hosts dosyasına applenin adresini yazarsam 3194 hatasını almıyorum ama bu seferde 1013 hatası veriyoru

hosts dosyasından apple linkini silersem bu seferde 3194 hatasını alıyordum bu restore işlemini yaklaşık 4 tane pc de denedim sonuç hep hüsran

en sonunda aklıma şöyle bişey geldi hosts dosyasının içine apple linki tekrardan yazdım. ve restore işlemini tekrar başladım ve 1013 hatasını alana kadar bekledim 1013 hatasını aldıktan sonra iphonemin ekranında itunes ve kablo işareti çıktı ve bende bu haldeyken GreenPoison la untethered jailbreak yaptım zaten en başından amacım buydu jailbreaişlemi bttiginde yaradana şükür jailbrea yapılmış bir vaziyette 4.2.1 açıldı. ben dünden beri arıyodum böyle bir sonuca ulaştım umarım benim gibi arama yapan bir arkadaşa yardımcı olursam nemutlu bana herkese iyi akşamlar.

bu hatanın zaten çözümü budur :)

editlenmiş 4.1 i bulamadım 3.1.3 ve 4.0 var 4.1 i bulamadım link verebilir misin?

tiny server aktif olarak çlalışıyor, localhost dan kontrol ediyorum ancak başka bir sorun var sanırım.

Dostum 3194 hatasini almandaki sebep,senin 4.1 fw yuklemeye calisman ve su anki guncel versiyonun 4.3 olmasi.Hatayi bypass etmen icin oncelikle tiny umbrelladaki start tss serverin islemlere baslamadan once bitene kadar calisior olmasi gerek,ayrica forumdan indirecegin editlenmis 4.1 custom surumunu dene derim.

4.2.1 ile 4.1 arasında unlock çıkma süreleri bakımından bir fark var mıdır? bilemiyorum. forumda sürekli 4.3 den uzak durun diye çağrılar var. 4.2.1 ile 4.1 içinde böyle bir sıkıntı varsa hiç update etmeye gerek yok.

Ayrica zaten lock olan cihazi neden tekrar 4.1 yapmaya calisiosunki,custom 4.2.1 yukle olsun bitsin.

arkadaşın amacı jailb yapmakmış ve sonunda ulaşmış. ancak ben fabrika ayarlarına dönmek istiyorum. 4.1 versiyon olarak henüz beceremedim. JB yaptım ben zaten ama restore edemiyorum.

custom 4.2.1 kurmayı denedinizmi?

• 3 weeks later...
Mehaba arkadaşlar.

mrb cok cok teşekkür ederım bendede aynı hata oluştu cıkar yol olarak bunu denedım şimdi jb oluyor

• 4 months later...

Benimde hayatımı :) bu fixrecovery kurtardı. Hosts dosyasını değiştirince recovery başlangıcındaki hata gidiyor bitiminde 1013 hatası veriyordu. Daha önceden itunes yüklenmiş 2 bilgisayarda da çözemedim. Itunes sildim yeniden yükledim olmadı.

iphone ipsw Dosyaları: Fixrecovery 4.3 ile itunes 1013 hatasından kurtulmak

Bu siteden fixrecovery 4.3 indirdim ve hem arkadaşımın hemde kendi telefonumu bu şekilde açmayı başardım. 1013 hatasını versede telefon recovery yapılmış oluyor ama açılmıyordu. Bu şekilde telefon açıldı.

Bütün bu maceraya acaba windows gibi bunu format etsem içinde gereksiz dosyalar silinir daha çok açılırmı diye başladım ama sonuç yine aynı. Yani ios sistemi bu konuda gayet stabilmiş. Öyle windows gibi zamanla şişme kilitlenme gibi bir durum söz konusu değilmiş onu tecrübe etmiş oldum.