Jump to content

Versiyon düşürme yardım lütfen.

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar meraba.

zor durumdayım okadar araştırdım ama bulamadım.

sorun şu:

İki sene önce türkcell den bir Iphone 3g telefon aldım. telefona hç jailbreak filan yapmadım. ne varsa appstore dan indridm. sorun şu ıphone itunes e bağladım oda otamatikman versiyon yükseltti ve telefon yavaslıktan kullanıllamaz hale geldi. nasıl geri düşürebilirm. Jb yapmadan bi yönetemi varmıdır bunun? Yada yapmam gereken işlem sırası nedir? yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

cihaza yüklemek istediğin 3g için fw yi seç.

http://www.iphoneyardim.net/onemli_basliklar/4-firmware_arsivi_-_orijinal_custom_firmware_dosyalari.html

elle dfu moda almayı bilmediğinden ireb rc4 ile dfu moda al.

http://www.iphoneyardim.net/onemli_basliklar/8229-ireb_for_ios_3_x_to_4_x_release_4_butun_cihazlar.html

dfu moda aldıgında itunes ten restore kısmı çıkacak.burda indirmiş olduğun fw yi shift e basılı tutarak restore diyif fw yi gösterirsen kendisi yükleyecektir.işlem bitimi cihaz açılır.

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/7907-custom_ios_4_1_yalnizca_3g.html

olmadı yurtiçi 3g için hazırlanmış custom fw yükle link üste.custom yüklemek içinde dfu moda alıp itunes ten shift basılı tutarak custom u restore edeceksin.

Arkadaşlar herkese merhaba,iyi forumlar dilerim.

Gecen sene eşime 2.el Genpa garantili bir 3G almıştım.Aldığım kişi 4.0.1 Versiyon yüklemiş ve telefon çok yavaş çalışıyor.Geçenlerde bende belki hızlanır diye 4.2.1. sürümünü yükledim.Fakat herhangi bir değişiklik olmadı.Forumda 3G'ler için Versiyon düşürmenin nasıl yapılacağı anlatılmış ama pek yapabileceğimi sanmıyorum.Daha doğrusu kaş yapayım derken göz çıkarmayayım.

İstanbulda bahsettiğim Versiyon düşürme konusunda bana yardımcı olacak birisi varsa telefonla birlikte yanına gidip bu konuyu halletmek istiyorum.Elimizden tutacak birisi varsa minnettar olurum.

Yardımınızı bekliyorum.

Saygılarımla

Alper

Arkadaşlar herkese merhaba,iyi forumlar dilerim.

Gecen sene eşime 2.el Genpa garantili bir 3G almıştım.Aldığım kişi 4.0.1 Versiyon yüklemiş ve telefon çok yavaş çalışıyor.Geçenlerde bende belki hızlanır diye 4.2.1. sürümünü yükledim.Fakat herhangi bir değişiklik olmadı.Forumda 3G'ler için Versiyon düşürmenin nasıl yapılacağı anlatılmış ama pek yapabileceğimi sanmıyorum.Daha doğrusu kaş yapayım derken göz çıkarmayayım.

İstanbulda bahsettiğim Versiyon düşürme konusunda bana yardımcı olacak birisi varsa telefonla birlikte yanına gidip bu konuyu halletmek istiyorum.Elimizden tutacak birisi varsa minnettar olurum.

Yardımınızı bekliyorum.

Saygılarımla

Alper

siz burada söylenen adımları uygulayın takıldığınız bir yer olursa biz yardımcı oluruz :)