Jump to content

İPHONE 4 EKRAN

Rate this topic

Recommended Posts

ilk önce parlaklık ayarını elle yaptınız mı ? eğer yaptıgınız halde sarı ekran sorunu varsa cihazı götürün ve kendı cıhazınızla karsılastırma yaparak gösterın bazı cıhazlarda bu sorun vardır ben bunu istemiyorum diyerek itiraz edebilirsiniz

Kontulatli olarak aldim servİse gÖndelerİm dİyorlar

servise gitsin orda cihaza bakıp sorunu görmeleri gerekecek bir hafta yada bir günde sürebilir. Bu süreye katlanıp bekleyin derim yenisi ile değiştirilme ihtimali var

dostum merhaba

bende de aynı sorun var ama genpa değişim yapmayacak bilgin olsun.Bana ; Apple , ekranın iki farklı firma tarafından üretildiğini ve kullanıcıyı rahatsız edecek bir sorun olmadığı bilgisini verdiğini söyleyerek değişim yapmayacaklarını belirttiler.Bu arada 3 kez iphone 4 değişimi yaptırmış biri olarak söylüyorum: şu anda Genpa nın elindeki tüm değişim telefonlarının ekranı sarı.Beyazı sarı olark gör diyorlar yani açık olarak.

Benden söylemesi.

Ben apple a şikayet ettim.

Çözüm bulmaya çalıştıklarını ilettiler bana Apple dan.

İstersen sen de şikayet et: cfahy@apple.com

Bu arkadaş uk apple da müşteri çözüm merkezinde.

Değişim yapılan tüm telefonlar swap olduğundan başka bir sorun çıkma olasılığı çok yüksek.Ben, home tuşu sallanması, power tuşu sallanması, camera modunda ekranda çizgi, kendi kendine kapanma, ölü piksel, itunes da ipad olarak görünme gibi birçok sorunu değişim telefonlarında yaşadım.Hepsi istisnasız sorunlu çıktı.En son bu sarı ekranlı telefonda ise şimdi de ölü piksel gördüm.Bir adet bile ölü piksel ip4 için değişme sebebi.Ancak değiştirmeye korkuyorum daha sarı çıkacak diye.

bununla ilgili forumda çok konu açılmıştı. en son bir arkadaş şunu yazdı hatırladığım kadarıyla. apple ekran üretiminde 2 faklı firma ile çalışmış bu yüzden ekranlar arasında farklılık ortaya çıkmış ve bunu garanti kapsamında değerlendirmiyormuş. fark sadece kıyaslamada görülebilir. şans

Aynen öyle ,ben yazmıştım.Ancak Apple a da durumu bildirdim.Dün Apple UK den aradılar beni.İngiltere de bu tür telefonları hemen değiştirdiklerini söylediler.Neden değişim yapılmadığını anlayamadıklarını belirttiler.Genpa nın telefonunu ve mailini istediler.Görüşmüşler Genpa ile.Haber bekliyorum şu anda.

Ama değişim olsa da Genpa da bulunan tüm değişim telefonlarının ekranı sarı.Ben çoğuna serviste baktım.

Sanırım ilk üretilen telefonları , sarı ekranlı ,sorunlu telefonları elden çıkarmak için değişim telefonu diye yolluyorlar Türkiye ye.

ben bu yuzden 3 tane cıhazı aldım 3 unude sattım bılmeyen anlamıyor rengını cıhazlar sorunsuz ama ınsan her akrana baktıgında canı sıkılıyor. sırf bu yuzden hala 3gs ıle devam .. sankı eskımıs gazete kagıdını okurmus gıbı ekrandakı beyaz yerler sarımtrak ayrıca renklı ıkonlar mesela hava durumuna tıklayınca ıkı telı yan yana koyunca ınanılmaz mavı renk tonu farklılıgı var... allah bızı bu 3 kagıtcı genpa ve hatalıtelefonlarından kurtarsın ...

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Merhaba Ben de pasaport kayıtlı iphone 4 aldım 5 ay kadar önce cihaz kapantı. (kayıt dışı olduğu için) türkcell kontratlı aldım dün. 32 gb. önceleri fark etmedim fakat yurtdışı cihazı elime alınca bariz derece de ekran daha parlak ve netti. turkcell kontratlı olan ise bariz sarı. 1 günlük cihaz ne yapacağımı tam olarak bilemedi açıkçası. yanyana gelmese belkide fark etmeyecektim ama yanyana gelince gerçekten çok farklı ve aklınıza takılmayacak gibi değil..