Jump to content

shsh ile ilgili onemli sorunum

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaslar benim sorum su

bu shsh kaydinin onemini daha yakin zamanlarda anlayanlardanim

ilk sorum su anki shsh kaydimin hangi versiyonlar icin gecerli olacagini nerden gorebilim ? ve an itibariyla shsh kaydi almamin bana bi yarari olurmu ki malum artik jb yapamiyacagiz soylentisi dolasiyor

tesekkurler

Edited by okansal

sizin yerinizde olmak isteyecek birçok simlock sahibi arkadas vardır kesın :)

ilk olarak kesinlikle shsh kaydı almalısınız zaten alınabılecek tum versiyonları tinny umbrella programı alacaktır. Jailbreak yapılamıcak demenizi tam anlayamadım şuan 4.3 yeni çıktı ve onada jb yakında çıkacaktır sizin için şuan shsh kaydı almanız gereklidir.

Faydası şöyle olacaktır baseband yükseltmeden üst sürümlere geçer veya oradan eski sürümlere dönebilirsiniz. Ayrıca shsh kaydınız aldıktan snra mesela cihazınız kiltlendi veya açılmıyor şuan, itunes sizi son sürüme yukseltmek ısteyecek ve cıhaz kılıtlenecek ama shsh kaydı aldıgınız ıcın bulundugunuz sürümü yukleyebılceksınız

tabıkı var baseban yükseltmeden hazırlanan sürümler mevcut forumumuzda konunun linkine burdan bakabılırsınız http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/17562-4_2_1_custom_firmware.html

siz buradan #### iPhone 4 Custom Fw 1 #### bu sürümü yüklerseniz baseband yükselmez ve cihaz aktivasyon ekranını aşar cydia ve open SSH yüklü sürümdür jailbreak yapmanıza gerek yoktur yani :)

konuyu bıraz inceleyip bu işlemi yapmanızı tavsiye ederim ireb ile yükleme yapılıyor gerekli açıklamalar mevcut konuda

sizin yerinizde olmak isteyecek birçok simlock sahibi arkadas vardır kesın :)

ilk olarak kesinlikle shsh kaydı almalısınız zaten alınabılecek tum versiyonları tinny umbrella programı alacaktır. Jailbreak yapılamıcak demenizi tam anlayamadım şuan 4.3 yeni çıktı ve onada jb yakında çıkacaktır sizin için şuan shsh kaydı almanız gereklidir.

Faydası şöyle olacaktır baseband yükseltmeden üst sürümlere geçer veya oradan eski sürümlere dönebilirsiniz. Ayrıca shsh kaydınız aldıktan snra mesela cihazınız kiltlendi veya açılmıyor şuan, itunes sizi son sürüme yukseltmek ısteyecek ve cıhaz kılıtlenecek ama shsh kaydı aldıgınız ıcın bulundugunuz sürümü yukleyebılceksınız

http://i1103.hizliresim.com/2011/3/14/1111.jpg

buda tinyumbrellada save shsh sonunda cikan lar

burdan ne cikariyorsunuz yani 4.2.1 e yukseltebilirmiyim ?

daha önceki versiyonları almamış kapatıldı server sanırım. shsh kayıtlarının yükseltme işleminizde şuan için bir önemi yok size bir üst msj da anlattıgım sekılde yukseltme yaparsanız cihazınızı 4.2.1 de kullanabılırsınız suan shsh kayıtlarınız alınmış resımdekı surumler ıcın. 4.2.1 e gectiğinizde bu kayıtlar onem kazanacak cihaz kilitlenirse bu kayıt sayesınde tekrar 4.2.1 yükleyebileceksiniz :) nrmalde 4.3 için sizi mecbur bırakacak ıtunes

kisaca diyorsunuzki 4.2.1 e gecmenizde herhangi bir problem olmaz sim ve ya cihazda kilitlenme olmaz

eger bunu diyorsaniz inanin beni sevindirirsiniz :)

Evet geçebilirsiniz sadece custom fw ler ile ama :) verdiğim konuyu inceleyip yaparsan sorun olmaz o sürümler zaten benim cihazım, senin cihazın yanı kısaca basebandını koruyarak ust surumlere gecmek ısteyen kullanıcılar ıcın hazırlanmıstır forum yonetılerı tarafından :) cydia ve aktivasyon yapılmış şekilde hemde :) gerekli işlemleri iyice anlayıp doğru şekilde yaparsanız sorun cıkmayacaktır konudaki yorumlarıda okuyarak doğrulugunu gorebılırsnız birçok cihaz sahıbı sızın durumdan ust surumlere gecmiştir sorunsuz...

Evet geçebilirsiniz sadece custom fw ler ile ama :) verdiğim konuyu inceleyip yaparsan sorun olmaz o sürümler zaten benim cihazım, senin cihazın yanı kısaca basebandını koruyarak ust surumlere gecmek ısteyen kullanıcılar ıcın hazırlanmıstır forum yonetılerı tarafından :) cydia ve aktivasyon yapılmış şekilde hemde :) gerekli işlemleri iyice anlayıp doğru şekilde yaparsanız sorun cıkmayacaktır konudaki yorumlarıda okuyarak doğrulugunu gorebılırsnız birçok cihaz sahıbı sızın durumdan ust surumlere gecmiştir sorunsuz...

cok tekessukr ederim yardimlariniz icin bu gercekten iyi oldu :)

Ben bişey diyim mi?

Kendinize güvenmiyorsanız bence hiç geçmeyin. Kalın 4.0.1 de. Sonuçta 4.2.1 in de şu anda olduğunuz OS den çok büyük bir fazlası yok. 4.3 deseniz hadi hıtspot için bile geçilir. Ama diğeri öyle değil.

Bence Unlock çıkana kadar bekleyin. SHSH kaydınızı mutlaka alın tabiiki.