Jump to content

iphone 4.2.1 unlock

Rate this topic

Recommended Posts

hadi ya :( cok kotu oldu bu.Ingiltereden 2 gun once geldim alirken unlock mu dedim evet calisir sorun olmaz dediler ama geldim buraya ve suan tcell hattimi taktigimda sim kilitli yaziyor lanet olsun kullanamiyorum teli suan burda

Orange Storeden aldim , 500 pound da satin aldim ve suan ki degeri : 1350 TL ve ben teli 1500e sattim bugun ama adama teslim edemiyorum cunku turk sim kartlari calismiyor..Alirkende ozellikle sordum unlock mu diye tum ingiltere iphoneleri unlock dediler sorunu cozemedim.JBsini yaptirdim 4.2.1 surumu yuklu..

Operatoru arayip actirmak mi ? Emin misin oyle bise olur mu ki? Orangeyi mi ariyayim? yoksa Turkcell mi ? ve pasaport kaydini dun yaptirdim 2 ile 15 gun arasinda kayit islemi aktif olur dediler belki o zaman simkilit kalkar mi ?

Operatoru arayip actirmak mi ? Emin misin oyle bise olur mu ki? Orangeyi mi ariyayim? yoksa Turkcell mi ? ve pasaport kaydini dun yaptirdim 2 ile 15 gun arasinda kayit islemi aktif olur dediler belki o zaman simkilit kalkar mi ?

pasaport kaydıyla simkilit kalkmaz eğer ingiltere orangedan aldıysan orayı arıyorsun içinde 15 sterline simkiliti kaldırıyorlar

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/2428-ingiltereden_o2_hattiyla_alinan_iphonelar_icin_unlock.html

"sim kilitli" yazisi ciktiktan sonra kilidi ac deyip pin kodunuzu girdiniz mi?

zira "sim kilitli" demek pin kodunuz aktif, pin kodunuzu giriniz demektir.

hadi ya :( cok kotu oldu bu.Ingiltereden 2 gun once geldim alirken unlock mu dedim evet calisir sorun olmaz dediler ama geldim buraya ve suan tcell hattimi taktigimda sim kilitli yaziyor lanet olsun kullanamiyorum teli suan burda

Sim Karti suan tekrar taktim: Sim Kilitli yaziyor,Kilici ac diyorum,PIN soruyor,Pin giriyorum kilit aciliyor diyor ve aciliyor ama telefonun cekim kuvveti sadece 1 tirnak ve Turkcell Operator Yazisi yok.Birisini aramaya calistigimda da arama basarisiz oldu yaziyor.Bu Lock oldugunu gosteriyor sanirim?

Sim Karti suan tekrar taktim: Sim Kilitli yaziyor,Kilici ac diyorum,PIN soruyor,Pin giriyorum kilit aciliyor diyor ve aciliyor ama telefonun cekim kuvveti sadece 1 tirnak ve Turkcell Operator Yazisi yok.Birisini aramaya calistigimda da arama basarisiz oldu yaziyor.Bu Lock oldugunu gosteriyor sanirim?

evet cihaz lock ama siz yinede orange müsteri hizmetleriyle görüşün belkii açarlar simkiliti

Ok,

su an icin Lock oldugunu gosteriyor bu.

Evet dun aksam aradim 15 dk lik bi telefon konusmasi sonucunda orange musteri hizmetleri ile iletisim kurdum,suan maillesiyoruz hattima 20 pound yukledigim de telefonum artik unlock olacak ve hemen simkilidi acicaklar.ve parayida en gec 14 gun icinde geri olarak vericeklermis :)) cok guzel oldu ya cok sevindim..suan da ingiltereden arkadasimin 20 poundluk kontur sifresini bana atmasini bekliyorum sonra bidaha bilgilendiricem sizi :)

Arkdaşlar selam. benim elimde de yurtdışıdan gelme simkilitli ip4 var. Versiyon 4.2.1 baseband 3.10.

Bu baseband ile ilgili bir unlock yok şu an. Peki ipad basebandına yükseltmek ip4 için de geçerli midir? Yoksa sadece 3g ve 3gs ler için mi bu yöntem kullanılıyor.

Yani ben ip4 ü ipad basebandına yükseltip unlock yapabilir miyim? deneyen ya da bilen var mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Arkdaşlar selam. benim elimde de yurtdışıdan gelme simkilitli ip4 var. Versiyon 4.2.1 baseband 3.10.

Bu baseband ile ilgili bir unlock yok şu an. Peki ipad basebandına yükseltmek ip4 için de geçerli midir? Yoksa sadece 3g ve 3gs ler için mi bu yöntem kullanılıyor.

Yani ben ip4 ü ipad basebandına yükseltip unlock yapabilir miyim? deneyen ya da bilen var mı? Bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Sadece "Hayır"

evet bi kac gunluk bekleme suresinden sonra artik unlock olmus 4.2.1 JailBreakli Ingiltereden alinmis bir iphone 4 um var :)) sistem oldukca guzel telefon numarani ve imei numarani veriyorsun,hattinda £20 lik top up olmasi gerekiyor ve unlock kodu yolluyorlar tek yapman gereken itunese baglayip teli aktif etmek :)) ingiltereye gidicem 1 nisanda o zamana kadar bu telimi saticam 1 tane daha alicam ama bu sefer konturatli alicam :) tesekkur ederim yardimlariniz icin =)

evet bi kac gunluk bekleme suresinden sonra artik unlock olmus 4.2.1 JailBreakli Ingiltereden alinmis bir iphone 4 um var :)) sistem oldukca guzel telefon numarani ve imei numarani veriyorsun,hattinda £20 lik top up olmasi gerekiyor ve unlock kodu yolluyorlar tek yapman gereken itunese baglayip teli aktif etmek :)) ingiltereye gidicem 1 nisanda o zamana kadar bu telimi saticam 1 tane daha alicam ama bu sefer konturatli alicam :) tesekkur ederim yardimlariniz icin =)

SKYLORD,

1Ay önce İngiltereden getirdigim orange dan alınma iphone 4um var.

iphone 4.2.1 versiondu galiba.

Burada itunes e baglayınca sim kilitli ve turkcell sim kartı ile çalışmadı.

Sen nasıl çözdün bu olayı?Orange i arayıp çözdüğünü söylemişsin.Bana da anlatırmısın ne yapacağımı??

Elimde suan orange sim card yok.

Ama ingilterede arkadaslarım var.

Onlar yeni orange sim card alıp, kontor yuklese.(Orange sim card en az 3 ay olması veya cihazın o sim cartın ustune olması diye birşey varmı?)

Bende burdan cagrı merkezini arayıp

imei no ve yeni sim card ın tel.no su versem olurmu?(sonra onlar bana sim cardı gönderir ve cihazı çalıştırırım)

Orange sim cardla cihazı açtıktan sonra burda Turkcell sim card la kullabilirmiyim?

Edited by xxf95xx
. .