Jump to content

bir mac e hakaretmidir icine windows kurmak

Rate this topic

okansal

Recommended Posts

macbook air im var icine windows kurmayi dusunuyorum

ama bazilari bunu attan essege dusmeye benzetiyor sizin dusunceniz nedir ?

ve bu islemin nasil yapildigini bilen bir arkadas varmi ?

Mac üzerinde Windows kurmak, zaten BootCamp bu iş için var. Fakat beklentilerinizi karşılarmı bilemiyorum;

En büyük sorun, ısı problemi. Mac'ler EFI platform üzerinde çalıştıkları için, Windows sensörlere erisemiyor. Fanlar standart bir devir üzerinde çalısmalarını suruduruyorlar ve cihaz asiri ısınıyor.

3.parti yazılımlar mevcut, fakat onlarda pek başarılı değiller.

ikinci büyük sorun ise, batarya süresi. Mac OS X' üzerinde çalışır iken hersey yolunda. En az 4 saat garanti, fakat Windows için durum farklı 1 saat. Windows Mac OS X kadar gelişmiş bir batarya yönetimi kullanamıyor, Mac OS gerekmeyen tüm hizmet ve uygulamaları ve aygıtları o an için kapatır. Windows ise ne olur ise olsun çalısmalarına izin verir.

Bu da batarya suresininazaltir.

Son problemimiz ise, sağlıklı çalışmayan birkaç donanım. Ne yapsanız yapın Windows kurulu bir Mac üzerinde hersey yolunda gitmiyor, aynı Mac OS kurulu bir PC üzerinde üslerin yolunda gitmemesi gibi...

Kişisel fikrim bırakın aldığınız cihaz amacına hizmet etsin, ki tam verim alabilin.

Çok acil durumlar vs. Nedenlerden ötürü kullanılabilir, bunun için sanal bur sistem kurmak daha az problemli olacaktır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadasimiz gayet iyi aciklamis. Fazla birsey eklemeyede gerek yok. Bootcamp gibi programlar sayesinde sanal windows kullanin derim bende. Oda sadece mac versiyonu olmayan programlar icin. Onun disinda windows kullanacaksaniz zaten mac almaninda bir geregi yok, mace verdiginiz para ile zaten piyasadaki en kral windows yuklu laptop alabilirdiniz. Sanal windows kullanmaniz bence daha iyi olacaktir. Mac alip windows yukleyeceginize, windows alip hackintosh yuklemek daha mantikli eger daha cok windows kullaniyorsaniz.

Hakaret, Windows kurmak değildir ancak bazı kişiler Mac satın aldıktan sonra içindeki Mac OS u tamamen silip Windows kuruyorlar:confused: Anlamak mümkün değil...

Saygılar...

Ağır hakarettir hem de....

bundan bende alayım da ios'a vuracam kırbacı :D:)

şşaka şaka :) bi alabilirsek tadına bakacaz.okdar kişi övdü, kötü çıkarsa övenlere satacam :D

macbook air im var icine windows kurmayi dusunuyorum

ama bazilari bunu attan essege dusmeye benzetiyor sizin dusunceniz nedir ?

ve bu islemin nasil yapildigini bilen bir arkadas varmi ?

Sen o Mac'i bana ver ben sana en kral Laptop'u veriyim..

• 1 month later...
Konu hortlatma zamanı,

Adamın birisi Ferrari'ye LPG takmak istemiş, duyduğum zaman aklıma bu konu geldi :D

Evet... Ve Ferrari firması derhal adamı bularak, arabanın ücretini ödedi ve adamdan arabayı aldılar... Kalitelerine laf getirmezlermiş...:)

Saygılar...