Jump to content

Iphone 4 4.2.1. FW'yi yine 4.2.1. ile restore etmek (4.3 resmi olarak varken)

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaslar merhaba,

Bircok forumda bu konu ile ilgili degisik cevaplar var. Sizlerin gorusunu almak istedim.

Su an 4.2.1 deyim. Bilindigi uzere 4.3 yayinlandi ve 4.2.1. shsh'lar kapatildi. Bende ise 4.2.1.'in shsh'i var, telefonum ise yurtdisi unlock.

Tekrar 4.2.1.'i restore etmek icin nasil yol izlemeliyim? Ben sizi bildigim yolu anlatayim:

Telefonu DFU moduna aliyorum, ardindan shift restore ile 4.2.1.'i gosterip devam ediyorum. Islem bitip, Itunes hata verdigi zaman Tinyumbrella veya ireb ile ile kick out recovery diyorum. Islem tamam...

Ardindan ise GP JB ile devam ediyorum....?

aynen :)

genellikle vermiş olduğu hata 1013,1015,1600,3194 olacaktır.

eğer problem yaşamazsan elleme cihaz bu şekilde kalsın.

simlock cihazın oldugu için 4.3 yüklediğinde basebandın yükselecek ve versiyon düşürmeye çalıştığında baseband düşmeyecek.4.3 untestered jb çıkana kadar dikkat edin.ayrıca baseband koruyan 4.3 custom fw mevcut olmadığından bu hususa da önem gösterin.

tiny umbrella 4.3 shsh kaydınızı da alın.

Saygılar.

edit:Yorum simlock cihazlar içindir.

Edited by dostane

hocam selamlar,

cihazim unlock, yani simfree. Unlock ile ilgili bir derdim yok.

Ayrica Baseband korumak istenirse TSS server'i calistirmak gerek diye bilirim.

aynen :)

genellikle vermiş olduğu hata 1013,1015,1600,3194 olacaktır.

eğer problem yaşamazsan elleme cihaz bu şekilde kalsın.

simlock cihazın oldugu için 4.3 yüklediğinde basebandın yükselecek ve versiyon düşürmeye çalıştığında baseband düşmeyecek.4.3 untestered jb çıkana kadar dikkat edin.ayrıca baseband koruyan 4.3 custom fw mevcut olmadığından bu hususa da önem gösterin.

tiny umbrella 4.3 shsh kaydınızı da alın.

Saygılar.

Ayrica bir soru daha sormak istiyorum musadenizle;

host dosyasinda gs.apple.com satiri kalmali midir?

Arkadaslar merhaba,

Bircok forumda bu konu ile ilgili degisik cevaplar var. Sizlerin gorusunu almak istedim.

Su an 4.2.1 deyim. Bilindigi uzere 4.3 yayinlandi ve 4.2.1. shsh'lar kapatildi. Bende ise 4.2.1.'in shsh'i var, telefonum ise yurtdisi unlock.

Tekrar 4.2.1.'i restore etmek icin nasil yol izlemeliyim? Ben sizi bildigim yolu anlatayim:

Telefonu DFU moduna aliyorum, ardindan shift restore ile 4.2.1.'i gosterip devam ediyorum. Islem bitip, Itunes hata verdigi zaman Tinyumbrella veya ireb ile ile kick out recovery diyorum. Islem tamam...

Ardindan ise GP JB ile devam ediyorum....?

• 2 weeks later...

Evet arkadslar SHSH kaydimiz yok ise 4.2.1 icin restore edemezmiyiz su anda iphone 4 (4.2.1) yuklu jailbreak yaptim itunneste actim kilitlendi acilmiyor restore etmek istiyorum 4.3.1 yukleyecegim diyor cihaz simlock sorunu oldugundan yukseltmeden 4.2.1 restore nasil yapilr bilgisi olan varsa sevinirim tesekkurler.

Evet arkadslar SHSH kaydimiz yok ise 4.2.1 icin restore edemezmiyiz su anda iphone 4 (4.2.1) yuklu jailbreak yaptim itunneste actim kilitlendi acilmiyor restore etmek istiyorum 4.3.1 yukleyecegim diyor cihaz simlock sorunu oldugundan yukseltmeden 4.2.1 restore nasil yapilr bilgisi olan varsa sevinirim tesekkurler.

shsh kaydınız olmadan tekrar aynı fwye restore edemezsiniz ayrıca telefon kilitlendi derken nası yani acil aramada falanmı kaldınız?