Jump to content

vodafone dan aldığım iphone 3 G S de başka hat çalışmıyor !!!

Rate this topic

Recommended Posts

öncelikle merhaba. size bir problemim var onu anlatacağım. şimdi ben geçen yıl nisan ayında türkiyedeki bir vodafone bayisinden iphone 3 G S model bir telefon aldım. telefonu alırken taahütlü olarak belirli bir kampanya veriliyordu ve benimde bir kampanyam var. ( bedava konuşma ve bedava mesaj gibi.. )( kampanyam eylül 2011 e kadar. ) şu an benim telefonumun sürümü 4.3 orjinal sürümdür. şimdi geçenlerde bir turkcell ve avea hat önce sıradan bir nokia telefonda denedim çalıştı, sonra iphone umda denedim ancak telefon açıldı üstelik hattın sim pini olmasına rağmen pin sormadı ve açıldı 1 dk sonra yukarda servis yok dedi ve hep öyle gitti. şimdi bir çok arkadaşım bana vodafone u ara ya da bir bayisine git diyor ancak şunu öğrenmek istiyorum arayınca ya da gidince büyük ihtimalle açarlarmı ? ve bu sim lock ı açtırınca kampanyamda herhangi bir sorun yaşarmıyım ? bana yardım edip ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.. :)

şimdide bir sorun daha var. bugün konuştum açmaları için ve açtıklarını, pin 1 i kaldırmamı. evinize gidince pc ye bağlayıp itunes da bir sync yaptırın dediler. ben daha henüz yapmadım ama şimdiye kadar hattı taktım pin kodu sordu onuda yazdım ve açıldı ancak yine halen yukarda servis yok diyor. itunes a bağlasam ne olacakki onunla alakası varmı ? bence bilerek açmadıklarını düşünüyorum ben. bu sorunu nasıl giderebilirim peki ?

şimdide bir sorun daha var. bugün konuştum açmaları için ve açtıklarını, pin 1 i kaldırmamı. evinize gidince pc ye bağlayıp itunes da bir sync yaptırın dediler. ben daha henüz yapmadım ama şimdiye kadar hattı taktım pin kodu sordu onuda yazdım ve açıldı ancak yine halen yukarda servis yok diyor. itunes a bağlasam ne olacakki onunla alakası varmı ? bence bilerek açmadıklarını düşünüyorum ben. bu sorunu nasıl giderebilirim peki ?

Sen hele bi iTunes'a bağla, aktive et diğer hattı sonra fikir yürütürsün. Niye yoruyorsun ki kendini. Ayrıca şimdi açmasalar, akşam evden tekrar arasın o zaman açarlar.

sizde haklısınız ancak şimdi bakın bana ilk pin 1 i değiştirin dedilerde, ben nasıl değiştireyim ? hat servis yok diyor onun için ayarlara girdiğimdede hattı tanımadığı için ayar yapamıyorum. ben bunu o yüzden söylüyorum. ;)

Hatti baska telefona taksaniz? :)

Saygilar...

sizde haklısınız ancak şimdi bakın bana ilk pin 1 i değiştirin dedilerde, ben nasıl değiştireyim ? hat servis yok diyor onun için ayarlara girdiğimdede hattı tanımadığı için ayar yapamıyorum. ben bunu o yüzden söylüyorum. ;)

Pinkodunu kaldırmak için simkartınızı başka bir telefona takınız. Ardından itunes ile sync yapınız. Burada itunes'un amacı 40bitlik unlock kodunu telefona yüklemek ve apple serverlarından onay almaktır....

Saygılar...