Jump to content

Temalar FW'ye göre mi uyum sağlıyor?

Rate this topic

Recommended Posts

Ben şuan 4.2.1 kullanıyorum ve forumda da gördüm 4.2.1'de temalar çok fazla sorun çıkarıyor. Bu temalar versiyona göre mi yayınlanıyor app'ler gibi?

Eğer öyleyse 4.2.1 için temaları nerden bulabilirim? Çok beğendiğim temalar oluyor fakat hiçbiri çalışmıyor orası burası bozuk şekilde. Forumda açılan 4.2.1 sorunları konusundakileri de yapmaya çalıştım fakat tam olarak düzelmeyince sıkıldım bıraktım açıkcası. :)

Şimdiden teşekkürler...

bildiğim kadarıyla sadece lockscreen de sıkıntı oluyor arka plan resmini manuel değişmen gerekiyor veya http://www.iphoneyardim.net/iphone_4_hd/19081-my_theme_v3_lockbackground_cpbitmap.html konudaki cpbitmap ile alakalı temaları seçmen gerekli meoman ile ejlover daha iyi anlıo o durumdan :D

Zaten ben sadece temayı kullanmak istiyorum arkaplan resimlerini kendim ayarlamak istiyorum yani.

Ama ne iconlar doğru düzgün görünüyor ne de istediğim şekilde oluyor temayı uygulayınca

Ben şuan 4.2.1 kullanıyorum ve forumda da gördüm 4.2.1'de temalar çok fazla sorun çıkarıyor. Bu temalar versiyona göre mi yayınlanıyor app'ler gibi?

Eğer öyleyse 4.2.1 için temaları nerden bulabilirim? Çok beğendiğim temalar oluyor fakat hiçbiri çalışmıyor orası burası bozuk şekilde. Forumda açılan 4.2.1 sorunları konusundakileri de yapmaya çalıştım fakat tam olarak düzelmeyince sıkıldım bıraktım açıkcası. :)

Şimdiden teşekkürler...

Hocam öncelikle iOS3.x ve iOS4.x diye ayrılıyor temalar. Bunların dosya sistemleri neredeyse tamamen farklı farklı. Ama yine de birbirlerine dönüştürülebilir 1-2gün ayırırsanız ki kimse uğraşmaz ;)

iOS4 kullanıyorsanız da 4.2.1ve sonrasında bazı farklılıklar var. Belli ikonlarda ve duvarkağıtlarında sorun çıkıyor. 4.2.1'e uyumlu diye yazıyoruz zaten sorun çıkarmayacak temaları ;)

Ama iOS4 uyumlu herhangi bir temayı da biraz vakit ayırıp 4.2.1 uyumlu hale getirebilirsiniz. Detaylı olarak yazdım bunu nasıl yapacağınızı:

http://www.iphoneyardim.net/ios_4_x_temalari/17342-ios_4_2_1de_tema_sorunlari_cozum_yollari_tum_cozumler_eklendi.html

Duvar kağıtları 4.2.1 öncesi gibi ne yazik ki ayarlar kısmından tema aktifken değiştirilemiyor ama yukarda verdiğim linki incelerseniz vakit ayırıp bunun da çözümlerini (sizin ihtiyacınıza uygun) bulabilirsiniz ;)