Jump to content

Şarj Sorunununda Bıktım !!!

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba.

Aslında bu şarj sorunu hemen hemen herkesin sorunu, bununla ilgili belli başlı başlıkların olduğunu da tahmin edebiliyorum.

Ama benim sorunum çok farklı.

Telefonu gündüz aktif bir şekilde kullanıyorum, fotoğraf makinesi, müzik, internet, mail vs gibi şeyler... Tahmini olarak kullanmaya başladığımda şarj % 100 ise, bu kullanımdan sonra tahmini olarak % 40'a iniyor. Fakat şarj % 40 iken gece yattığımda sabah şarjı % 10-15 arası kalkıyorum.

Bir yanda aktif kullanım ile inen % 50'lik bir şarj, diğer yanda ise hiç kullanılmadan inen % 25'lik bir şarj.

Ayrıca, telefonumda tüm bildirimler kapalı, mail ayarları el ile yapılır halde, 3 G kapalı, sadece Edge açık, Bluetooth kapalı vaziyette.

Kısacası aktif şarj götürecek her program kapalı.

Bu durum normal mi acaba ? Değil ise neler yapmalıyım ?

Hocam,

Malum her telefonu alan kişi gibi bende hoşuma giden herşeyi başlarda telefona yüklüyordum. Enteresan gelen, hoşuam giden her uygulama. Sonralarda bu sorun ile karşılaşmaya başlayınca dün telefonu Restore ettim. Tüm uygulamaları sildim, sadece lazım olan program ve oyunları telefonuma yükledim.

Beni en çok düşündüren olay gece telefonu hiç kullanmadığım halde sadece açık konumda beklerken % 25-30 oranında şarj yemesi.

Bir ara eşimden şüphelendim, gece kalkıp oyun mu oynuyorsun diye :)

Şaka bir yana, bu durum canımı çok sıkıyor, telefonumu özgürce kullanamıyorum, devamlı şarj aletinde olmasını da istemiyorum.

Birde öğrenmek istediğim bir başka konuda acaba 4.3 versiyonunda şarj olayında bir geliştirme yapıldı mı ?

Hocam,

Malum her telefonu alan kişi gibi bende hoşuma giden herşeyi başlarda telefona yüklüyordum. Enteresan gelen, hoşuam giden her uygulama. Sonralarda bu sorun ile karşılaşmaya başlayınca dün telefonu Restore ettim. Tüm uygulamaları sildim, sadece lazım olan program ve oyunları telefonuma yükledim.

Beni en çok düşündüren olay gece telefonu hiç kullanmadığım halde sadece açık konumda beklerken % 25-30 oranında şarj yemesi.

Bir ara eşimden şüphelendim, gece kalkıp oyun mu oynuyorsun diye :)

Şaka bir yana, bu durum canımı çok sıkıyor, telefonumu özgürce kullanamıyorum, devamlı şarj aletinde olmasını da istemiyorum.

Birde öğrenmek istediğim bir başka konuda acaba 4.3 versiyonunda şarj olayında bir geliştirme yapıldı mı ?

Versiyon ile şarj'ın bi numarası yok diye biliyorum tamamen JB ile alakalı şarj sorunları. Birde 3GS'in bazı sürümlerinde yani serisinde bu Pil sorunu mevcut telefonu ne zamandır kullanıyorsunuz ?

Hocam, telefonu ikinci el aldım.

24 ay garanti süresinin dolmasına daha 11 ay var. Alalıda 2 ay kadar oldu.

Size söyleyebileceğim tek şey madem garantisi var ve restoreden sonra bu sorunu yaşıyorsunuz bence verin garantiye JB'siz hali ile..

Sabah gordugun miktar normal degil, hersey kapali standby da biraktiginda sabah en fazla %4 azalmasi gerek. Bildirimler, 3G, konum servisler ve anlik mail bildirimleri aciksa sarj su gibi gider. Sarj sorunlarinin en onemli nedeni versiyon degistirdikten sonra backup yuklemektir. En temizi cihazi DFU modda restore yaptiktan sonra yeni bir cihaz olarak setup etmektir. Daha sonra usenmeden tum ayarlari tekrar teker teker yapmak en iyisi, ozellikle mail ayarlarinda versiyon degistikten sonra backuptan yuklendiginde batarya sorunu cikartiyor. Cihazda kullanmadiginiz belki lazim olursa diye tuttugunuz Cydia uygulamalarini da silin, zira bunlar kontrolsuz uygulamalar, hem memory hem de pil acisindan daha iyi olur.

Sabah gordugun miktar normal degil, hersey kapali standby da biraktiginda sabah en fazla %4 azalmasi gerek. Bildirimler, 3G, konum servisler ve anlik mail bildirimleri aciksa sarj su gibi gider. Sarj sorunlarinin en onemli nedeni versiyon degistirdikten sonra backup yuklemektir. En temizi cihazi DFU modda restore yaptiktan sonra yeni bir cihaz olarak setup etmektir. Daha sonra usenmeden tum ayarlari tekrar teker teker yapmak en iyisi, ozellikle mail ayarlarinda versiyon degistikten sonra backuptan yuklendiginde batarya sorunu cikartiyor. Cihazda kullanmadiginiz belki lazim olursa diye tuttugunuz Cydia uygulamalarini da silin, zira bunlar kontrolsuz uygulamalar, hem memory hem de pil acisindan daha iyi olur.

Hocam, telefonu DFU modunda modunda restore yaptım zaten. Kullanım sırasında ki şarjın çabuk bitme olayı sanki daha iyi gibi. Ama geceden sabaha kadar giden şarj halen daha aynı.

Telefona bacup yapmıyorum, tüm ayarlarımı tekrar kurdum bu hatanın giderilebilmesi için. Ama yine olmadı.

Telefonumda yüklü olan uygulamalar ise,

SB Settings

Activator

Barrel

İnfiniyFolders

Dedim ya şarjın önüne geçebilmek için uygulama bile yüklemiyorum.

Ben de aynı dertten muzdariptim. Bu siteye üyelik sebebim ve ilk mesajım da budur. Pili değiştir dediler, değiştirdim. Entegreden dediler, entegreyi değiştirdim yine olmadı. Orijinal şarj kullan dediler; yemedi. En sonunda götürdüğüm servis cihazda sıvı teması olduğunu ve board'unun değişmesi gerektiğini, bunun da telefon fiyatı olduğunu söyledi. Gittim çaldım aldığım adamın başına; yerine fark verip 16 GB 3GS aldım. Jailbreak'ini de yaptım; her sabah ve akşam işe gelirken müzik dinliyorum. Wireless ve bluettoth günün belli saatlerinde açık ve şarj inanmazsın belki 3 güne yakın gidiyor.

Nacizane tavsiyem hemen götür aldığın yere garantiyle falan uğraşma; çok oyalıyorlar insanı. O kadar para veriyorsun; sana adam akıllı çalışan bir iphone versin.