Jump to content

iOS 4.2.1 "arama yönlendirme etkin" yazısı çözümü

Rate this topic

Quentin

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba,

Uzun zamandır 4.2.1'e arama yönlendirme etkin yazısının sürekli çıkması nedeniyle geçmiyordum. iFile ile "ShowCallForwarded" ve "ShowCallForwarding" leri false yapsam bile olmuyordu. Bugün yaptığım uzun bir araştırmadan sonra çözümünü buldum.

1. Öncelikle WinSCP'den istediğiniz yere konuya eklediğim dosyayı indirip içindeki CCPatch.wortel.4ALL4.deb dosyasını istediğiniz yere koyuyorsunuz. (var/tmp ya da var/root olabilir) Wortel CommCenter, carrier.plist'teki değişiklikler yapmamıza izin veriyor.

2. Daha sonra iFile ile bu dosyayı "yükleyici" ye tıklayarak yüklüyorsunuz.

3. Yükledikten sonra hemen iFile'da System/Library/Carrier Bundles/iPhone/Unknown.bundle'daki carrier.plist dosyasına tıklayarak Property List Görüntüleyicisine tıklıyoruz.

Burada daha önce deneyenlerinde bileceği gibi;

"ShowCallForwarded" ve "ShowCallForwarding" bölümlerini deaktif edip telefonu kapatıp açtığınızda "arama yönlendirme etkin" mesajının gittiğini göreceksiniz.

Not: Avea hattım olduğundan "unknown bundle" bölümünü değiştirdim. Turkcell hattına sahipseniz turkcell bölümünü değiştirmeniz gerekiyor. Ancak, diğer hatlarda deneyemediğim için Turkcell ve Vodafone'da olup olmadığını bilmiyorum.

Ekte verdiğim program Wortel CommCenter olmadan yaptığım denemelerde başarısız oldum. Wortel patch ile sinir bozucu mesajdan kurtuldum.

Eğer olmazsa, daha önceden dediğim bölümleri yani "ShowCallForwarded" ve "ShowCallForwarding" bölümlerini false yaptıysanız backup'da almışsanız carrier.plist'i silip yerine yedeklediğiniz carrier.plist'i koyun ve daha sonra bölümleri false yapın.

Patching_CommCenter_iOS_4_0.zip

• 2 weeks later...
olmuyor arkadaşım ne yaptıysak olmadı...

Öncelikle ##002# yapıp deneyebilir misiniz? belkide hattan açıktır arama yönlendirme..

Birde Kullandığınız iFile lisanslı ya da ilaçlı versiyonu mu? çünkü deneme sürümüyse zaten iFile'da editleseniz bile kaydetmiyor. iFile aşamasıda olmayınca uyarı kaybolmuyor.

Bende bu sorundan çok çekmiştim ve bu şekilde hallettim.

• 3 weeks later...

Aşağıdaki yöntemi 3G ios 4.2.1 (hemde AVEA) de denedim OLDU.....

genel tavsiyelerin hepsini uyguladım olmadı, apt.iphone-storage.de adresinden ForwardMsgFix kurdum olmadı, aklıma bu source teki ForwardMsgFix leri tek tek kurmak geldi ve en sonunda ''for 3.0'' olanda muvaffak oldum belki herkesde başarılı olmayabilir ama be denedim oldu, tavsiye ederim.

carrier.plist'te yaptığınız tek bir değişiklik bile bu konudaki yazdığım yöntemle yapsanız bile bir işe yaramıyor. Ayrıca anlattığım "sırada" yapılması gerekiyor.

Hatta ifile'ın ilaçlı versiyonuyla yaptığımda olmamış, orjinal olarak satın aldığımda olmuştu. Yani anlattığım sıraya ve arada yazdığım ifile gibi durumları bile es geçerseniz olmuyor.

Bu yüzden temiz bir restore ile anlattığım yöntemi denemeniz daha yararlı olur. Bende aylardır bu problem yüzünden 4.0.1'de kalmıştım ancak her versiyon yükselttiğimde bu yöntemle yaptığımda işe yaradı.

benim vodafone , bu yazı bendede çıkıyor , operatör logomu değiştirmiştim o yüzdenmi? çözümü varmı bunun ? iOS 4.2.1 BB 3.10.01 + Gevey

Operatör logosunu bende değiştirdim ancak öyle bir sorunum olmadı.

Bu konudaki yöntem sanırım herkese olmasada "bana" yüzde yüz bir çözüm oldu.

Anlattığım yöntemi başka iphone ile deneyemediğim için kesin birşey tabiki söyleyemiyorum. Ama bir önceki mesajda dediklerime dikkat etmenizi öneririm.

Arkadaşlar bu işin en kısa yolu unlock sorunu olanlar için basebandı koruyarak 4.3.1 e geçmek eğer unlock sorununuz yoksa 4.3.1 e direkt geçmek ben de ne yaptıysam olmadı ta ki 4.3.1 yükleyene kadar sorun kendiliğinden yok oldu ve sadece bende değil gördüğüm en az 10 iphone da ortadan kalktı.

• 4 weeks later...

bu sorunu çüzemeyen tüm arkadaşlar iblacklisti yükleyin, 10. sırada yanılmıyorsam extras kısmına giriyosunuz. orda 'call forward privacy' i aktif yapıyosunuz. respring yaptığınızda bu problem tarihe karışıyor. :)

*iblacklistin full cracklisini sinfull reposundan indirebilirsiniz.

• 3 weeks later...
bu sorunu çüzemeyen tüm arkadaşlar iblacklisti yükleyin, 10. sırada yanılmıyorsam extras kısmına giriyosunuz. orda 'call forward privacy' i aktif yapıyosunuz. respring yaptığınızda bu problem tarihe karışıyor. :)

*iblacklistin full cracklisini sinfull reposundan indirebilirsiniz.

eyvallah hocam sağolasın

• 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...