Jump to content

SERVIS YOK iPhone 4 - Artik tak etti!

Rate this topic

Recommended Posts

Selam arkadaslar.

iphone 4, 4.0.2, 01.59.00 simlocklu telefonumu ultrasnow 1.2 sayesinde 6-7 aydir sorunsuz kullaniyordum. taki bundan birkac ay öncesine kadar. nadiren "Servis Yok" uyarisi almaya basladim ve sim karti cikarip taktikca bu sorun cogunlukla cözüldü (bazen bikac dakika bekletti). fakat son birkac haftadir günde 3-4 kere "Servis Yok" uyarisi almaya basladim. üstelik simkarti takip cikarmakta fayda etmemekte. saatlerce hat gelmiyor. ultrasnowu silip yükledim herseyi denedim ama cözüme ulasamiyorum. saatlerce telefonsuz kalabiliyorum. bunun sebebi nedir ve nasil bir cözüm önerirsiniz? simdiden herkese tesekkürler...

Servis yok şebekenin zayıf olduğu bölgelerde çok yasanız ve genel olarak unlock edilen cihazlar bosuna restore etmeyin 3g kapatın kullanın ama yinede arada devam eder bende sim kilitli cihaz vardı sırf servis yok dediği için sürekli ondan sattım sim free aldım

Ayni olay bendede oldu restore yapmaya tabi basebandi koruyarak aman herzaman 1013 hatasi aldim recover moddan cikmiyor simdi itunese bagla diyor o sekilde bekliyor :((

Önemli değil jb yap kullan forumda konu mevcut

• 7 months later...

bende iphone4 5.0 var bi tanede gevey yeşil aldım ama her taktığımda servis yok yazısı geliyor yeni jeil break yapmaya çalıştım onda da telefon kapandığı zaman bi daha açmak için bilgisayara bağlayıp redsn0w extras justboot dan açabiliyorum lütfen yardım edin kaldırıp fırlatma noktasına geldim telefonum ingiltereden sim kilitli geldi

Bu sorunu orijinal microsim kullanmayan ve 3G yi acik tutanlarda aynen yasamakta.Arkadasin telefonunu defalarca restore ettim,sonunda kendi kartimi taktigimda, artik sorunun hic yasanmadigini gördüm..Her iPhone 4 te zaten 3G yi actiginizda sinyal seviyesi otomatik düsüyor.Simkartta sorunu olnlarda ise hat gidiyor,telefonu acip kapamadan da düzelmiyor..

saygilar