Jump to content

iphone 4 usb kablosu resmi ve itunes logosu ekranda kaldı

Rate this topic

Recommended Posts

,

ben cihazı turkcellden aldım ipnohe 4 sürümü 4.2.1 (8c148) modem FirmWare : 03.10.01 greenpois0n RC6/4.2.1 Untethered Jailbreak/Windows&Mac/İLK MESAJI DİKKATLİCE OKUYALIM burdan jb yaptım ama

telefon açılıp kapandı şimdi telefonuni ekranında usb kablosunun ucu ve karsısında ıtunes logosu var öylece kaldı herşeyi denemdim ama olmuyo itunese bağlıyom restore et diyo restoreye tıklıyorum 4.3 kurulsunmu diyo yani 4.3 ü mü kursam onun jbisi varmı onunla diğer sitelerden oyun program ful atabilirmiyim yada bu sorunu nasıl çözcem lütfen yardım 8 saatten beri ugrasıyorum

saat 16:30 dan beri uğraşıyorum düşünün yani ruh halimi sinirden ölecem acayip kötüyüm dediğin gibide yapıyorum ama bu seferde hata veriyo hata kodu 3194 host dosyasını notepad olarak açıp uzantı var onuda ekledim bilgisayarı baştan başlattım olmuyor yine deli olacam

iTunes işareti ve kablo varsa yapman gereken

Açma ve home tuşuna basili tut ekran gidecek bir saniye bekle ve bu defa kapatma düğmesini bırak ve home basili bırakmaya devam et dfu moda gecene kadar tekrar jb yap olması lazım

Olmaz ise Host dosyasının icini tamamen sil ve kaydet bilgisayarı kapat aç sonra temiz ce 4.3 yükle başka yok bilmiyorum bu ikisi dısında inşallah isine yarar

yok yok arkadaşlar denemediğim yöntem kalmadı dediklerinizin hepsini denedim hiçbiri olmadı sinir oldum ve 4.3 ü yüklemek zorunda kaldım ve şimdi yine jb bekliycem offf offf:mad::mad: abicim bunun yöntemini çözecem jailbreak olmadan başka sitelerden oyun program atabilecez çözecez taktım kafaya yine:mad::mad::mad:

kardeşim tabiki raslamam normal eski sürüm kullanırsan tabiki sistem her defasında güncel sürüm yüklensinmi diye sorar ama ben 4.2.1 di sürümüm ve jailbreaka başladım bitti telefon açılıp kapandı ekranda kuru kafa simgesi falanda çıktı sonra ekrana itunes logosu ve usb kablosu geldi ama ne yaptıysam hangi yöntemi denediysem olmadıbenim merak ettiğim ben 4.2.1 orjinal sürümü kullanıyodum baktım jailbreak çıkmıs kadirede sordum yap dedi yapmadan önce shs kaydımı alcaktım diye sorcam ama shs kaydı sadece sürüm düşürcen zaman kullanılıyo alakası yok yani 4.2.1 jbde hata war kesinlikle war eminim çünkü adım adım hareket ederek jbmi yapmıstım sinirlendim yine hayret bişey yaa şimdi 4.3 ü yüklemek zorunda kaldı çünkü o lanet itunes logosu ve kablo gitmedi ekrandan ve 4.3 jb çıkacak ta ne zaman ölme eşşeğim ölme

• 1 month later...
  • 3 months later...
ustaların abilerim elimde 2 tane iphone 3g var ikiside aynı durumda ne yaptıysam malesef açamadı itunes logosu ve kablo işareti o şekilde beklıyo exit recovery de dedim ama kapanıyo acılıyor yıne aynı yardımlarınızı beklıyorum iyi çalışmalar

bu duruma geliş aşamalarını bilmediğim için direkt kısayol söylüyorum. ikisine de 3.1.3 kur restore sonrasında 1015 hatası verir tiny ile çıkarabilirsin. cihazlar açıldıktan sonra baseban ı öğrenip ona göre düşünürüz.

Hocam Aynı Sorun Bende Oluştu.. JB Yaptım RedsN0w İle Cihaz Açıldı Cydia Beyaz Safari Açılmıyordu. Tekrar Yaptığımda Cihaz Seninkisi Gibi Kaldı. Versiyon 4.2.1 idi Daha Sonra Denemelerimde AYnı Hataları Aldım Ve greenpois0n 4.2.1 Jb İle Çözdüm ;) Dene Bakalım Olursa Şansına Ben Böyle Hallettim. Yukarda Zaten Belirtmişte Holigan. Ha Birde Sakin Olmanı Öneririm Çünki Bu Durumlarda Sitres Ve Sinir Sabırsız Davranış Her zaman Birşeyi Eksik Yapmana Sebep Oluyor Gayet Sakin Ol ;)

Hocam Aynı Sorun Bende Oluştu.. JB Yaptım RedsN0w İle Cihaz Açıldı Cydia Beyaz Safari Açılmıyordu. Tekrar Yaptığımda Cihaz Seninkisi Gibi Kaldı. Versiyon 4.2.1 idi Daha Sonra Denemelerimde AYnı Hataları Aldım Ve greenpois0n 4.2.1 Jb İle Çözdüm ;) Dene Bakalım Olursa Şansına Ben Böyle Hallettim. Yukarda Zaten Belirtmişte Holigan. Ha Birde Sakin Olmanı Öneririm Çünki Bu Durumlarda Sitres Ve Sinir Sabırsız Davranış Her zaman Birşeyi Eksik Yapmana Sebep Oluyor Gayet Sakin Ol ;)

Hocam greenpoison lar 3G lere jb yapmıyor maalesef.

şuanda fw de atamıyorum kurulum esnasında the iphone ''iphone'' could not be restored. An unknown error occurred (40) ve 28 gibi hatalar alıyorum :(

Başka bir Usb girişine takarak dene. Pc yi güvenli moda alarak dene. Yada başka bir Pc de dene.

aynı problem bende de oldu,itunesu bilgisayarımdan kaldırdım ve netteki en son sürümünü yükledim ve telefonumu pc ye bagladıgımda restore oldu sonra da update ettim.sorun bilgisayarınızdaki itunes sürümünün eski olması,program kendi kendini sürekli update etse de sorun hallolmuyor.böyle bir sorunla karsılastıgınızda dediğim gibi varolan itunes'u kaldırıp en son sürümü yüklemeniz yeterli.

• 5 months later...