Jump to content
Apple iOS 12.4 sürümünü imzalamayı durdurdu!
Sign in to follow this  
maydin02

Mesaj sesini değiştirme anlatımı buyrun

Rate this topic

Recommended Posts

başka bir konuda anlatmıştım orda kaynayabilir. ihtiyaç duyanlar buyursun. yalnız. mesaj geldiğinde çalmaya başlayan ses süresinin bitimine kadar çalıyor. yani mesajı açtığınızda kesilmiyor. ihtiyaca göre resim ekleyeblirim

1. mesaj sesi yapacağımız müziği kesip biçip uzunluğunu 15 saniyeye göre ayarlayalım. ben daha uzununu denedim ama çalışmadı.

2. itunesi açıp şarkımızı itunes music sekmesi içine bırakıyoruz.

3.ituneste edit/preference tıkladığımızda açılan sayfada general sekmesinde import settings e tıklayıp açılan küçük sayfada import using i AIFF encoder olarak seçiyoruz (not: AIFF encoder mesaj sesi için aac encoder zilsesi için)

4. her iki sayfayıda tamam diyerek kapatıyoruz.

5. music sekmesine bıraktığmız şarkıyı sağ tıklayıp ve Create AIFF veriyonu seçiyoruz. yeni versiyon parçanın altına gelecek.

6. yeni gelen versiyona sağ tıklayıp show in windows explorer seçip açılan sayfada parçanın uzantısını ".caf" olarak değiştiriyoruz.

(buraya kadar sadece parçamızın formatını ayarladık. bundan sonraki adımlarda telefona atacağız)

7. iphone borwser tarzı bir programla system/library/audio/UIsounds a girin.

8. mesaj zil seslerinin adları sms-received1.caf ile başlayıp sms-received6.caf ya kadar olanlar. şimdi bunlardan birini kendi istediğimiz müzik ile değiştireceğiz.

9. ben sms-received1.caf 'in önce yedeğini aldım. mutlaka yedeğini alın. daha sonra kendi müziğimizin ismini sms-received1.caf olarak değiştirip. system/library/audio/UIsounds 'a atıyoruz.

telefonu respring yaptıktan sonra çalışacaktır.

Teşekkürler Detaylı Anlatım için :)

7. Adımdan itibaren alternatif olarak (winterboard ve dolayısıyla Tema kullanıyorsanız)

Sesleri temanızın altında UISounds diye bir klasör açıp(varsa direkt) bunun içine:

sms-received1.caf

sms-received2.caf

sms-received3.caf

sms-received4.caf

sms-received5.caf

sms-received6.caf

şeklinde atabilirsiniz, böylece yedeklemeye gerek olmayacak ve kolaylıkla değişim yapabileceksiniz ;)

Edited by maydin02

Teşekkürler Detaylı Anlatım için :)

7. Adımdan itibaren alternatif olarak (winterboard ve dolayısıyla Tema kullanıyorsanız)

Sesleri temanızın altında UISounds diye bir klasör açıp(varsa direkt) bunun içine:

sms-received1.caf

sms-received2.caf

sms-received3.caf

sms-received4.caf

sms-received5.caf

sms-received6.caf

şeklinde atabilirsiniz, böylece yedeklemeye gerek olmayacak ve kolaylıkla değişim yapabileceksiniz ;)

teşekkürler maydin

peki bu sms seslerini yukledikten sonra secmek icin normal ayarlar kismindaki SESler yerinden mi deistiriyoruz yoksa baska bir yolu mu var ? Ben herseyi yaptim ama sesler gozukmuyor da ondan sordum ? Acaba bir yerde yanlis mi yaptim...

detaylı anlatım için teşekkürler. benim cihazım ios 5.1 ve şuan için untethered jailbreak bekleme aşamasındayım. Bu yöntemi jailbreak olmadığı için maalesef uygulayamıyoruz anladığım kadarıyla. Bunun da bir çözümü var mıdır?

detaylı anlatım için teşekkürler. benim cihazım ios 5.1 ve şuan için untethered jailbreak bekleme aşamasındayım. Bu yöntemi jailbreak olmadığı için maalesef uygulayamıyoruz anladığım kadarıyla. Bunun da bir çözümü var mıdır?

appstoreden ringtones desinger indirin onunla istediğiniz mp3ün istediğiniz kısmını kesip sms tonu olarak ayarlayabilirsiniz

saygılar...

appstoreden ringtones desinger indirin onunla istediğiniz mp3ün istediğiniz kısmını kesip sms tonu olarak ayarlayabilirsiniz

saygılar...

ben indirdim ama beceremedim yeni bir program yok mu mesaj sesi not sesi  icin saygilar

Bunlarla uğraşmaya gerek yok...

iTools programını indirin

(7 saniyelik) mp3 ünüzü Media/Ringtone yerine atın (sağda)

ister mesaj sesi ister zilsesi olarak kullanın...

bu kadar.

eğer uzunsa mp3 sadece zil sesi olarak görebilirsiniz.

Dediğin adımlarda, sadece zil sesi yapabildim. Mesaj sesi yapamadım. Resim atamazmızsın kardeşim.?

Tapatalk aracılığı ile gönderildi