Jump to content

İphone 4 4.2.1 yükleme sonrası hiç açılmıyor :S DFU dan çıkamıyorum yardım !!

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar cihazımda custom 4.2.1 baseband ise 2.10.04 vardı... ben tekrar custom atmaya calısııyorm yüklüyorum başarıyla bitiyor ama sonra telefon açılmıyor siyah ekranda kalıyor ve dfu modda kalıor ne yaptıysam açamıyorum cihazı... orjinal 4.2.1 mi yüklesem arkadaşlar bu basebanddı nasıl korurum yada ? dün geceden beri ugrasıyorm olmuyor...

var hocam 4.1 de var 4.2.1 de var telefon yüklüuo basarıyla hatasız bitiyor start server diyerek yüklüyorum sorunsuzca ama cihaz tam bittikten sonra kabloyu ıckarın diyor ya cıkartıyorum acılmıyor siyah ekranda kalıyor ve bakıorm dfu modda kalıyor cihaz delircem kafayı yicem abi ya :(

kardeş iphone FU ise orjinal FW denesen ne olurki hani bi kaybın olmaz illaki custom yüklemek istiyosan farklı bi custom denemeni tafsiye ederim yeni bi custom hazırlarsan mesela rot dosyasını biraz yükselt deneyebilirsin ben bidefa dfu sorununu o şekilde çözmüştüm sana faydası olurmu bilmem iyi geceler.

• 1 month later...

aynı sorun bendede var 4.2.1 yükledim itıunestan cfw yükleniyo yalnız makine dfu moddan cıkmıyo recboot tinyumbrella fixrecovery hepsini denedim çıkmıyo ne yapmam lazım ne olur yardım edin

aynı sorun bendede var 4.2.1 yükledim itıunestan cfw yükleniyo yalnız makine dfu moddan cıkmıyo recboot tinyumbrella fixrecovery hepsini denedim çıkmıyo ne yapmam lazım ne olur yardım edin

greenpoisonla jb yapın cihaz açılacaktır

peki ben bu işlemi redsnow ile yaptım tekrar restoreye ihtiyac varmı yoksa bu haliyle greenpoison ile jailbreak yapabilrimiyim ve çıkar mı cihaz dfu dan

greenpoison ile üstüne jb yapabilirsiniz sorun olmaz

• 4 months later...
  • 1 month later...
merhaba aynı sorun bendede var sonuna kadar fw yi yüklüyor sonunda dfu modda kalıyor denemedıgım yondtem kalmadı bu hıcbır arkadasımızın basına gelmedımı yada bunu nasıl kurtaragız bılgısı olan bır arkadas varmı ?

sorun ne tam olarak anlamadım detaylı yazarsanız yardımcı olalım

Greenposion ile JB yapınca açılır fakat bir hata kalıyor.

Görüşme sırasında karsı taraf konuşmayı sonlandirinca, ekranda arama başarısız uyarısı beliriyor ve henüz çözüm bulan olmadı.

Ben 4.2.1 tethered (Redsnow) yeni çıktığında JB yapmıştım, sonra GreenPoison çıkınca onun üzerine JB yaptım tekrardan ama donma problemleri olmuştur. Redsnow'a hiç girmeden GreenPoison ile JB yapmak en makbulu ama 4.2.1'de o da yanılmıyorsam birtek 3G'de ve 3GS oldboot'da untethered yapıyor.

Eğer GreenPosion'da da problemler devam ediyorsa böyle bir durum denemedim ama cihaz daha önceden Redsnow ile JB olduğu için 4.2.1 Custom FW gösterilebilir sanıyorum. (SnowBreeze 2.2.1 ile) Sonuçta Custom FW, JB'li haldeki cihazlara kuruluyor.

sorun ne tam olarak anlamadım detaylı yazarsanız yardımcı olalım

merhaba..

cihaz bana geldginde i phone 4 4.2.1 versıon vardı aktıvıte ıstıyordu bende custom fw yaptım cıhaza attım (atmaz olaydım :( restoreyı tamamlamadan dufu moda dustu cıhaz cıhazın 4.2.1 shs kaydı mevcut ama ne deneseydım olmadı 3gs lerde olan versıonu attım 4.1 yıne olumsuz hata alıyorum sonra tekrar dfu moda gırıyor cıhaz

denedıklerım snow breeze 2.7.1 2.7.3 custom hazırladım yıne bıtımınde dfu mode oldu