Jump to content

3.1.2 blackra1n jailbreakli cihaza nasil costum fw atarim.

Rate this topic

DKaN

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar

2 tane Yurtdisi 3G 8GB cihazimiz var. Birincisi 3.1.3 spirit ile jailbreak yapilmis. Ikinci cihazimiz 3.1.2 blackra1n ile jailbrak yapilmis. Simdi bunlari costum firmware ile nasil 4.1 e update edebilirim.

1. cihazda ireb kullanmam gerekiyormus. Peki Blackra1n ile olanda direk shift restore edebiliyor muyum?

2. 4.1 olduktan sonra hangi jailbreak yontemini onerirsiniz./

3. Birde merak ettigim Root nedir? Ne farkettirir ne hissettirir.

Yardimlariniz icin tesekkurler

1- ireb i recoveryden çıkarmak için kullanacaksınız blackra1n olanda shift+restore ile yapılacak

2-4.1 için limera1n jb yöntemini kullanabilirsiniz

3-root sistem kullanım alanıdır 1gb tavsiye edilen miktardır

u615h.png

Bu konudaki 3G custom firmwareleri editlenmiş pwnage tool 4.0.1 ile oluşturulmuş olup kendim ve mustafaeren tarafından test edilmiştir.

Notlar

1ylcox.gifHerhangi bir moda gerek kalmadan direk telefon açıkken shift+restore(win) veya alt+restore(mac) ile yükleyin. Ancak Jailbreakme ve spirit kullanıyorsanız olmaz öncelikle restore edip iReb ile yükleyiniz.

1ylcox.gif16xx hatası alırsanız iReb programıyla yüklemeyi deneyiniz. ( http://www.iphoneyardim.net/onemli_basliklar/8229-ireb_for_ios_3_x_to_4_x_release_4_butun_cihazlar.html )

1ylcox.gifMultitasking'i eklemek için cydiadan ztoggle'ı yükleyin, plist dosyasını ellemeyen sorun çıkarabiliyor.

1ylcox.gifYurtiçi GameCenter lı custom yükleyenler plist yüklemek zorunda değil. Restore sonrası bir kez kapatıp açmaları yeterli. Multitask beraberinde gelir.

1ylcox.gifYurtiçi GameCenter lı custom yükleyenler plist yüklemek zorunda değil. Restore sonrası bir kez kapatıp açmaları yeterlidir. Multitask beraberinde gelecektir.

Download

Yurtiçi telefonlar için baseband yükseltmeyen 1GB rootlu custom fw : İndirmek İçin Tıklayınız

Yurtiçi telefonlar için baseband yükseltmeyen, GameCenter dahil edilmiş 1GB rootlu custom fw (Snowbreeze ile yapıldı) : İndirmek İçin Tıklayınız

Yurtiçi telefonlar için baseband yükseltmeyen, GameCenter dahil edilmiş 2GB rootlu custom fw (Snowbreeze ile yapıldı) : İndirmek İçin Tıklayınız

Yurtdışı telefonlar için baseband yükseltmeyen 1GB rootlu custom fw : İndirmek İçin Tıklayınız

Yurtdışı telefonlar için baseband yükseltmeyen 1Gb Root lu GameCenter dahil edilmiş MultiTask ve Pil yuzdeli Costom Fw: İndirmek İçin Tıklayınız

Multitasking ve Pil Yüzdesini Kendinisi Eklemek İsteyenler

Aşağıda verilen dosyalardan isteğinize uygun olanını indirin. Ardından cihazınızdak i;

system/library/core services/SpringBoard.app 

klasörüne atın. Reboot yada respring yapın.

GameCenter ve Pil Yüzdesi

GameCenter, Pil Yüzdesi ve Multitask

GameCenter, Pil Yüzdesi, HomeWallpaper

GameCenter, Pil Yüzdesi, Multitask ve HomeWallpaper

Game Center Eklemek İsterseniz ;

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/8064-3g_ios_4_1_gamecenter_100_calisiyor.html

Host dosyasi ile ilgili hic bisi goremedim.

yardimlariniz icin tesekkurler