Jump to content

Unlock'u Biz Çıkaramazmıyız 20-30kb Lik Bi DoSya

Rate this topic

jaswega11

Recommended Posts

Aslıda 5-10 kişi birleşek ve önceki tüm unlock yöntemleri bilgisayara indirip bi araştırma yapsak TÜRKİYENİN adını duyursak ben şuan üstünde Çalışıyorum Bakarım

ÇIKARTA BİLİRSEM İSMİ:trLock gibi bişey yaparım...

Önce kodlama bilmek lazım.

Sonra baseband de kullanabilecek açık bulmak lazım.

Sonra bu açığı genel kullanıcının kullanabileceği şekilde ayarlamak.

Sonra cydia dan kurulabilecek şekilde dönüştürmek.

Gibi işlemler ile yapılıyor. Ancak bilgim yok ama 20-30 kb dosya ama hiç kolay birşey değil şu an ki en iyi jb ciler bile unlock konsunda bilgisiz. Sadece 3-4 kişi biliyormuş aralarında unlock yapmayı.

30 K lık dosya deyip de işi küçümsemek beni bitirdi... :) 30 K lık dosyaya 10 bin satır kod girer sayın dostum... :) Virüs yazdın mı hiç... En baba virüs programlarının bazıları 3 K dır... :) ve içinde en az 500 satır kod vardır... Ama becerisi kod sayısında değil, hangi işi hangi algoritma ile çözdüğündedir....

Edit programları ile açıp dosyanın içinde iki tane karakteri değiştirmeye benzemez bu iş.... Unlock dediğin olayın mantığını bile anlamak için önce telefonun donanımsal olarak nasıl çalıştığını tam anlamı ile kavraman gerekir... Yani evde bir cep telefonu imal edecek düzeye geldiğinde, belki o unlock edebilirsin... Belk diyorum, garantisi yok... Tıpkı iPhone da olduğu gibi...

:) Bende bi ara öyle bir girişimlerde bulundum :D Amaa Mac olması şart aga. İlk önce iOS Similator ile yazacağın programları dene. Programlar yazmak içinse xCode var aynı pakette, paket 3.5 GB birşey di galiba :D

Öyle indiriyorsun Mac'e kuruyorsun :) Sanal iOS'un oluyor :D

Dunya uzerinde milyonlarca hacker var bunlarin bazilarinin kardesleri dayilari kankalari apple firmasinda calisiyor onlar sayesinde bu isi yapabiliyorlar calisma stilini ogreniyorlar aciklari onlardan ogreniyorlar ve buna uygun kod gelistiriyorlar bu benim sahsi gorusum :)

• 1 month later...