Jump to content

İsviçre den iphone4 aldırdım ama kilitli çıktı, MC603FD/A Model:1332

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

cihazı FUST diye bi yerden almış eniştem, 799 frank nakit ödemiş, 16gb. başlıkta kodu yazdım ben simfree gelecek diye biliyordum, ama cihaz simkilitli, 1 haftadır jb li halde ipod olarak kullanıyorum , bişey soracam , şimdi ben izmirde yazın bestBuy ı aramıştım , isviçredeki FUST da bestBuy gibi bi mağaza , neyse bana bestBuyda türkcell'le anlaşmalı iphone4 sattıklarını söylediler, ama ellerinde stok yoktu o vakitlerde, şimdi bende düz mantık oradaki FUST da ya swisscom yada orange fln o operatörlerden birinden anlaşmalı kontratsız satmıştır diye düşündüm , böyle bişey mümkün olabilir mi ? eğer mümkünse operatör ile irtibata geçip kilidi kaldırma şansımız varmı ?

ama alınan yer FUST , yani perakende bi satış yeri, bu durumda ne yapmam gerekiyor ?

Mesela burada bi mağaza turkcell in getirdiği cihazı satıyor böyle bir şey olabilir . Dediğiniz gibi bir şey ise satın aldığınız yere kilitli olması imkansız :D oradaki bir operatöre aittir. En kötü aldığınız yerle irtibat kurabilirseniz oradan öğrenebilirsiniz. Model numara listesi vardı bir ara hangi operatöre ait olduğuna bakılıyordu sitede olması gerek.

• 10 months later...

herkese merhaba, belki daha önce forumlarda yayınlanmıştır ama 1 saattir arıyorum bulamadım ,isviçreden sunrise firmasından alınma iphone 4s 16gb var birisinde , kendisi kontratlı almadığını normal parasını ödeyerek aldığını , türkiye ye geldikten sonra pasaport kaydı yaptırmadığını sadece pasaport kaydını yaparak her hatla kullanabileceğimi söyledi , ayarlar ;genel ; hakkında kısmına girince sunrise yazmıyor gerçektende VODAFONE TR 11.0 yazıyor , ürünün gerçekten simfree olup olmadığını nasıl öğrenebilirim acaba ? eğer simfree değilse unlock yapmak mümkünmü acaba ? yardımcı olursanız çok sevinirim , herkese iyi geceler ve şimdiden teşekkürler... Part no. MD239FD/A ve serial no.DNVGN21ZDTD2

herkese merhaba, belki daha önce forumlarda yayınlanmıştır ama 1 saattir arıyorum bulamadım ,isviçreden sunrise firmasından alınma iphone 4s 16gb var birisinde , kendisi kontratlı almadığını normal parasını ödeyerek aldığını , türkiye ye geldikten sonra pasaport kaydı yaptırmadığını sadece pasaport kaydını yaparak her hatla kullanabileceğimi söyledi , ayarlar ;genel ; hakkında kısmına girince sunrise yazmıyor gerçektende VODAFONE TR 11.0 yazıyor , ürünün gerçekten simfree olup olmadığını nasıl öğrenebilirim acaba ? eğer simfree değilse unlock yapmak mümkünmü acaba ? yardımcı olursanız çok sevinirim , herkese iyi geceler ve şimdiden teşekkürler... Part no. MD239FD/A ve serial no.DNVGN21ZDTD2

kendi hattını takarak deneyebilirsin simkilitli olup olmadığını operatör kısmında vodafone yazması önemli deil şuan için unlock mümkün deil genelde sunrise sözleşmeli veriyor bendede sunrisedan sözleşmeli alınmış iphone 4s 16 gb var

bu mesajınıza başka bir iletinizden sonra cevap yazmıştım ama :)

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/12118-unlock_ilgili_sorular_cevaplari-122.html#post559487

İos5+, Basebandin 4.11.08 ise ve hattin takili iken calisiyorsa simfreedir. Unlock simdilik mumkun degil

iPhone 4S'in isminin "for Steve" den geldiğini biliyor muydunuz? Bilmiyordunuz tabi bu sefer çok fena sıktım. Tapatalk mode ON

DN

şimdi iphone kutusunun arka alt kısmında veya ayarlar/genel/hakkında kısmında MC ile başlayan seri nosunun en son kısmı / dan önceki harf bize hangi ülke için üretildiğini ve hangi operatör den satıldığını veriyor.

aşağıda sizlere ülke kodlarını veriyorum bunlardan hangi ülke için üretildiğini, hangi operatörden alındığını öğrenebilirsiniz ve iphone unuzun kilitli olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

B - İngiltere ve İrlanda (O2 Sağlayıcı: bloke)

C - Kanada (Fido & Rogers: bloke)

CZ - Çek Cumhuriyeti (O2, T-Mobile, Vodafone: kilitsiz)

DN - Avusturya, Almanya, Hollanda, (T-Mobile: bloke)

EE - Estonya (EMT: bloke)

E - Meksika (Telcel: bloke)

FD - Avusturya, Liechtenstein, İsviçre (Bir, Orange, Swisscom: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)

GR - Yunanistan (Vodafone: kilitsiz)

HN - Hindistan (Airtel, Vodafone: bloke)

J - Japonya (SoftBank: bloke)

CN - Danimarka, Norveç (Telia, NetcCom:bloke)

KS - Finlandiya, İsveç (Telia, Sonera: bloke)

LA - Honduras, Guatemala, Kolombiya, Peru, Ekvator (Comcel, Claro, Movistar, Porta, TM SAC: bloke. Etkinleştirme) bir ücret vs mümkündür

LE - Arjantin (Claro, Movistar: bloke. Etkinleştirme) bir ücret vs mümkündür

LL - ABD (AT & T: bloke)

LZ - Paraguay, Şili, Uruguay (CTI movil, Claro, Movistar TMC: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)

MG - Macaristan (T-Mobile: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)

NF - Belçika, Fransa (Mobistar, Turuncu: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)

PL - Polonya (Era, Turuncu: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)

PO - Portekiz (Optimus, Vodafone: bloke. Gg etkinleştirme ücreti mümkün)

PP - Filipinler (Globe: bloke)

RO - Romanya (Turuncu: bloke)

RS - Rusya (VimpelCom, MegaFon, MTS: kilitsiz)

SL - Slovakya (Orange, T-Mobile: bloke)

T - İtalya (TİM, Vodafone: kilitsiz)

TU - TÜRKİYE (kilitsiz)

X - Avustralya (Optus, Vodafone: kilitt. Gg etkinleştirme ücreti mümkündür)

X - Yeni Zelanda (Vodafone: kilitsiz)

Y - İspanya (Movistar: bloke)

ZA - Singapur (SingTel: kilitsiz)

ZP - Hong Kong, Macao (Üç: kilitsiz)

ewtt dostum baseband sürümünde 1.0.13 tür herhalde çünkü bendede isviçreden getirilmiş iphone 4s var bende unlock yada gevey bekliorum bakalım

ama ben avusturyada yaşıyorum T-Mobile taktım olmadı aktivasyon istedi benden bana getiren arkadaşta isviçrede geldigini söyledi kartı takıp aktivasyon yapsam çalışırmı

ama ben avusturyada yaşıyorum T-Mobile taktım olmadı aktivasyon istedi benden bana getiren arkadaşta isviçrede geldigini söyledi kartı takıp aktivasyon yapsam çalışırmı

o zmn sendeki isviçre için üretilen modeli cihazlarımız aynı operatörden alınmış gibi gözüküyor arkadaşınıza bir sorsanıza sunrise dan mı alınmış cihaz

Çok teşekkürler dostum yani sim kilitli ve sadece T Mobile hatında çalışıyor degilmi fark etmiyor almanya ve avusturya

Elbette fark ediyor.

UK'den aldigin T-Mobile simkilitli cihaza Alman T-Mobile SIM'i kullanamazsin.

Ayni sekilde O2 DE den aldigin simkilitli cihaz o2 AU SIM kullanamazsin.

Olay SIM kartinda bitmiyor, GSM verisi aldigin ulkeye dolayisiyla operatorun kayitli oldugu ulke fark ediyor...

Siz Vodafon UK simkilitli cihaza TR Vodafon SIM taksaniz calisiyormu?...